- Dołączył
- 26 Maj 2015
- Posty
- 19243
- Reakcje/Polubienia
- 56073
Podstawy Bezpieczeństwa: Jak robić kopie zapasowe w systemie Windows
Zaloguj
lub
Zarejestruj się
aby zobaczyć!
Wiem o tym i z reguły nie wstawiam sponsorowanych art. Ale w tym przypadku treść jest raczej merytoryczna i zawiera dość istotne wskazówki dla mniej obeznanych użytkowników. Więc nie zaszkodzi przeczytać.Artykuł sponsorowany...
Jeśli korzystacie z Windowsa i zastanawialiście się kiedykolwiek nad szyfrowaniem dysków, to z pewnością słyszeliście o BitLockerze. Jest to rozwiązanie w pełni zintegrowane z systemem Microsoftu, wprowadzone ponad 14 lat temu, za czasów nielubianej przez wielu Visty. Używające sprawdzonych algorytmów i w odróżnieniu od otwartoźródłowych odpowiedników niestwarzające problemów w przypadku większych aktualizacji.
1. W wiekszosci postow widac slepote, owszem.Przeczytałem i się zdumiałem "Jak maksymalnie można spartolić potrzebną funkcję!?".
Jeśli ktoś kiedyś przysiadł do komputera Apple i zobaczył jak działa FileVault to zrozumie jaka przepaść technologiczna jest pomiędzy tymi rozwiązaniami.
W praktyce nie istnieje możliwość rozszyfrowania dysku na Mac. Co ciekawe nie można takiego dysku formatować. A do zabezpieczonego w tym sposób komputera nie da się podłączyć innego dysku. Czyli nawet gdyby ktoś ukradł Maca, to nie zobaczy zawartości dysku. Wymiana dysku też nic nie da bo płyta główna jest także zablokowana. A wymiana płyty głównej w Mac jest bardzo trudna i bardzo kosztowna.
Nie rozumiem dlaczego inżynierowie Apple żyją w takiej "bańce" i nie widzą jak świetnie działają rozwiązania w innych systemach. Badzo lubię Windows 11, lecz nie jest to "ślepota" na alternatywne rozwiązania.
Informacja to potężne narzędzie, które nie powinno być łatwo oddawane w ręce ludzi, których prawdziwych intencji nie znamy i być może nigdy nie poznamy. Jednak wykorzystując media społecznościowe, mamy tendencję do opuszczania naszej gardy, jakbyśmy właśnie nie upubliczniali swoich opinii i nie oddawali za darmo prywatnych danych serwisom i ich reklamodawcom. Dlatego też – pomiędzy czasem spędzonym na czytaniu tweetów polityków i angielskich celebrytów a błahą kłótnią na naszej osi czasu – warto przeznaczyć chwilę na zabezpieczenie naszych informacji i konta przed nieupoważnionymi oczyma.
Jak włączyć przeglądanie stron internetowych w środowisku izolowanym, czy da się unieszkodliwić makra w dokumentach pakietu Office, używane na potęgę do infekowania komputerów i co ma do tego PowerShell – dowiecie się z dzisiejszego poradnika.
Mówiliśmy już o Facebooku, mówiliśmy o Twitterze. Teraz pora na serwis, który szczyci się bardziej wizualną twórczością, czyli na Instagram. Z tego artykułu dowiecie się, jak zabezpieczyć przechowywane w nim dane i ochronić swoją prywatność.
Czy użytkownicy przestarzałego Windowsa 7 mają jakiekolwiek szanse w starciu ze współczesnymi zagrożeniami? Co w kwestii bezpieczeństwa oferuje świeżo wydany Windows 11? Robić przesiadkę czy poprzestać na Windowsie 10? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.
WhatsApp. Jak bardzo możemy mu ufać, jeśli chodzi o nasze prywatne wiadomości, które wysyłamy do znajomych? Dowiecie się z tego artykułu.
Ze wszystkich aplikacji, jakie były do tej pory omawiane, WhatsApp najbardziej przypomina o pierwotnym zastosowaniu telefonów, czyli komunikacji z innymi. Pozwala nam na dzwonienie i pisanie ze znajomymi przy użyciu połączenia internetowego zamiast telefonii komórkowej. Korzystanie z internetu jest zresztą bezpieczniejsze niż tradycyjne metody, ponieważ umożliwia zaszyfrowanie przesyłanych danych. Tymczasem klasycznie wysyłane wiadomości SMS przekazywane sąZaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!. Oczywiście WhatsApp nie jest najbezpieczniejszą aplikacją oferującą komunikację przy użyciu sieci. Z niedawno ujawnionegoZaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!wynika, że służby mogły mieć ograniczony dostęp do treści naszych wiadomości (w oparciu o kopie bezpieczeństwa przechowywane na serwerach Apple przez użytkowników iPhone’ów, jednak sposób przechowywania backupówZaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!), a także innych informacji o naszym koncie i kontaktach. Mimo to przeniesienie się na inny komunikator może być niemożliwe, jeśli większość naszych znajomych woli pozostać na WhatsAppie. A skoro jesteśmy zmuszeni do korzystania z tej aplikacji, przyda się spojrzeć, jak wygląda sytuacja z naszymi danymi.
....
dobra - teraz serio: MOZNA, ale wymaga to dosc duzo pracy. Wiecie co jest najprostsza metoda jezeli nie pozbycia sie to zaklocenia dzialania dziada? Reset z czyszczeniem cache i dalvik cache. Regularny. Jak myslicie: po co z uporem maniaka infekowano Pegasiem ponownie i znow i wciaz te same osoby? A to byl atak targetowany za ciezkie pieniadze (podatnika, ale zawsze, mozna bylo dac na Tadeusza R.).
Ano po to ze duza czesc roznych wynalazkow po prostu nie przezywa resetu z czyszczeniem ww elementow. A to (Zwlaszcza jak sie ma na pokladzie TWRP) jest duzo prostsze niz fejkowanie wlasciwosci telefonu.
A tak podsumowujac to artykul jest pisany dla "musowego uzyszkodnika" i jako taki per se zawiera stwierdzenia ktore SA odpowiednie dla takowego (vide: dla masowego usera rozdrobnienie Androida to wada bo Gugiel i antywiry maja problem z ochrona. Dla usera ktory chce i moze wiecej, to rozdrobnienie to zaleta).
Wiec... jakkolwiek sie (oczywiscie) czepiam, to niektorym - polecam.