Pomoc w wyborze telefonu.

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Conti napisał:
Mnie przeszkadza, dlatego jesienią się na niego nie zdecydowałem.
Ale Zenfone 2 w wersji 2GB RAM, 32GB, Z3580 lub 4GB RAM, 32GB, Z3580 może już mnie skusić. Wszystko zależy od ceny. Poza tym popracowali troszkę nad ramkami:
stary 5,0": 148,20 x 72,80 x 10,34 mm ~63.9% screen-to-body ratio
nowy 5,5": 152.5 x 77.2 x 10.9 mm ~70.1% screen-to-body ratio

P.S.
HTC M8 ~66.7% screen-to-body ratio
Galaxy s5 ~69.6% screen-to-body ratio
Xperia z3 ~70.9% screen-to-body ratio
Huawei Ascend P7 ~71.7% screen-to-body ratio
LG g3 ~75.3% screen-to-body ratio

Boczne ramki

Otium U5
Xiaomi Mi5
Aquos Crystal
Nubia Z9


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10035
Reakcje/Polubienia
10676
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Conti jeśli tak powiadasz to ten telefon jest też w wersji 2Gb Ramu. Jeśli różnica jest wyraźna to lepiej wziąć ten mocniejszy.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
ZTE V5 MAX Main Features:
- Qualcomm Snapdragon MSM8916 Quad Core
- 2GB RAM 16GB ROM
- Android 4.4 OS
- 5.5 inch IPS 1280*720 Touch Screen
- Dual Cameras Front 5.0MP Back 13.0MP
- Bult-in WiFi Bluetooth GPS
US $199.99
Ten model - całkiem ok. Ekran o mniejszej rozdzielczości niż w Zenfone 2. Wszystko zależy od ceny zenfona 2 na naszym rynku.

P.S.
Zenfone 5 to stary model, większości chodzi o Zenfona 2 5,5".

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10035
Reakcje/Polubienia
10676
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Za duży jak dla mnie. 15cm to z kieszeni będzie wystawał.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
To fakt, na początek można coś mniejszego, potem chce się większy ekran .....

Kurcze, jeśli zależy Ci na lte i telefonie kupionym w pl to wybór poniżej 800zł niewielki. Z przyzwoitych to chyba tylko galaxy s3 lte z dystrybucji orange (jedyne dostępne na allegro, w miarę pewne).
Acer Liquid Jade S - nie wiem jak z dostępnością i ceną
A może ZTE Nubia 5S mini LTE - 4,7", 137,92 x 68,83 x 8,13 mm, 2GB + 16GB

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Hmmm, kurcze zaczął mi się podobać ten zte .....
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10035
Reakcje/Polubienia
10676
Miasto
Somewhere over the rainbow.
No bo fajne to ZTE tyle, że wersja mini to już koszt 230$ +Vat
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
HTC One Za 700 zł można już spokojnie kupić .Tego modelu chyba nie trzeba opisywać

Nexus 4
LG optimus G
Moto G i G2
LG 4 HD
Huawei ascend p6,
Huawei honor 3c
htc 610
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Ponieważ podanych propozycji jest już więcej niż kasy w "skarpecie", to ja jeszcze tylko kilka drobnych uwag...

"Chińczyki" mi się bardzo spodobały swego czasu, więc sam sobie takiego zafundowałem. Generalnie to jestem z tego który mam zadowolony (choć daleko mu do Xiaomi Mi4 o którym wspomniałem na Chacie, a nad którego zakupem się jeszcze zastanawiam), jednak mam do posiadanego "chińczyka" kilka uwag:

1. W swoim nie mogę - tak jak to normalnie się robi np. w Samsungach, czyli wejście w Aplikacje i Edytuj- edytować i posegregować sobie tego całego bałaganu.
2. Nie można też usunąć - tak po prostu poprzez "uszczypnięcie" i wykasowanie - zbędnych ekranów pulpitu.
3. Po wejściu w tryb recovery mam totalną chińszczyznę i co najwyżej mogę działać na ślepo, lub wspomagać się znalezionymi niepewnymi tłumaczeniami i to tylko głównych opcji.

Takie i podobne chińskie hocki klocki uniemożliwiają lub ograniczają mi to co bardzo lubię w telefonach z androidem, czyli zabawę z ROMem itp.
Mimo wszystko i tak "chińszczyznę" polecam. Może tylko dobrze by było, żeby w Polsce był jakiś sprawdzony dystrybutor który jak będzie trzeba coś podpowie. Ja kupiłem taki, który ma nawet serwis. Nie polecę jednak z wszystkim do serwisu jak sam z własnej woli coś uwalę, choćby dlatego, że bardziej będzie mi się opłacać zakup kolejnego taniego "chińczyka", bo i tak bije na głowę o wiele droższego Samsunga.

4. Mój akurat robi do tego jeszcze bardzo słabe fotki. Tyle że mi na tym nie zależy.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10035
Reakcje/Polubienia
10676
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Po zapoznaniu się z Waszymi propozycjami i kilkudniowej analizie ostatecznie zdecydowałem się na ZTE V5S.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Dzisiaj trochę w dół poleciał dolar więc postanowiłem skorzystać z okazji i zamówiłem ten telefon. Po przeliczeniu koszt wyniósł niecałe 600zł. Oczywiście dojdzie do tego Vat więc całość zamknie się w 750zł. Teraz pozostaje mi czekać i liczyć, że paczka nie trafi na kontrolę celną. Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc :ok
 

BestiaZBagienMyśli

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
31 Grudnia 2014
Posty
126
Reakcje/Polubienia
4
Witam serdecznie. Pozwolę się podpiąć pod temat telefonu z innym zapytaniem żeby nie tworzyć niepotrzebnie osobnego. Pytali koledzy o telefon; ja zapytam o Wasze opinie jaką do smartfona zakupić słuchawkę bluetooth według Was żeby kilka godzin można było pogadać i wytrzymałą w stanie czuwania. Cena do max.120 bo tak sobie ustaliłem. Byłoby fajnie jakby miała redukcję szumów otoczenia. Czy Plantronics M-90; M-55 lub Explorer 50 czy Jabra EASYGO to rozsądny wybór? No i może naiwne pytanie ale czy takie słuchawki parują się dobrze z mniej znanymi telefonami typu GoClever?
 

sworoslaw

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Grudnia 2010
Posty
119
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Rybnik
Jeśli chodzi o słuchawkę BT, to wybrał bym zdecydowanie Platronics Explorer 50 :) Mam inny model z tej firmy, i jestem bardzo zadowolony, choć jak bym dziś miał kupować, to właśnie ten bym wybrał.
Co do parowania, nie będzie problemu, z każdym nowoczesnym smartphonem :)
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Doradzaliście, doradzaliście więc teraz doradźcie mi :england
Poszukuje słuchawki ( niestety ) z androidem do kwoty...powiedzmy 1000 złociszy.
Kryteria
1 Fon użytkowany będzie przez osobę 16sto letnią...z założenia do gier, dzwonienia, pisania esków, przeglądania netu, muza, filmy i długo, długo nic. Oczywiście są zapewnienia o zaawansowanym użytkowaniu fona i systemu ale mając na uwadze wcześniejsze wykorzystanie Lumii przez tę osobę zapewnienia te można przenieść do działu bajki, mity i legendy :sarkazm
2 Ekran min 5cali, max 5,5 Ram 2GB
3 Dobrze gdyby łapał się na najnowszego andka (warto ?? ?? )
4 Slot na kartę pamięci, wymienialna bateria też by nie zaszkodziła.
Co jeszcze ?? Sam nie wiem, andek nigdy mnie nie interesował
Co myślicie o tych modelach??
ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB Czarny

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
SONY Xperia M4 Aqua E2303 Czarny

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10035
Reakcje/Polubienia
10676
Miasto
Somewhere over the rainbow.
W grę wchodzi jedynie zakup telefonu na rodzimym rynku czy sklepy chińskie też mogą być.

P.S. Jak do gier i fimów to ten Asus ma trochę słabą baterię jak na możliwości 16-sto latka :guma
 
Do góry