Ponad 20 firm AV może być szpiegowanych przez NSA i GCHQ

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36256
Reakcje/Polubienia
25378
Miasto
Trololololo
Ponad 20 producentów programów Antywirusowych może być szpiegowanych przez NSA i GCHQ.
Więcej do poczytania w linkach poniżej

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

wojtek758

Wygadany
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
93
Reakcje/Polubienia
2
Nie trzeba podawać nazw producentów. Kazdy wie jakie softy AV niby płatne, rozdawane są na lewo i prawo w tzwn. formie akcji rozdawniczych, promocji.. itp. Nie dotyczy to tylko antywirusów. RogueKiller jako jedyny znany mi skaner na rządanie, obnaża nie oficjalne "procesy" produktów np.AVG. Wersje pobrane z oficjalnych stron uruchamiają procesy bez cyfrowego podpisu? Skutecznosc BitDefendera czy AVG AV. nie podlega dyskusji. Jednak jak widac - coś za coś. Pisałem nie dawno jak "przyłapałem" avg av. niezaleznym firewallem na probie wysłania "czegoś" na serwer NSA.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36256
Reakcje/Polubienia
25378
Miasto
Trololololo
aj w sumie jakby pójść dalej to takie antywirki mają dostęp do każdego pliku w kompie (na dysku) a skoro mają dostęp to co stoi na przeszkodzie aby te pliki też po cichu przesyłać dalej, jeden po drugim itd.Oczywiście to taka teoria z kosmosu a może i nie, pliki były by wysyłane np: jako anonimowe informacje mające poprawić jakość produktu, czy tam jakieś dane statystyczne :guma koniec końców dokładnie nie wiadomo co jest wysyłane a we wszystkich antywirkach jest :guma
 
A

Anonymous

OXYGEN THIEF napisał:
aj w sumie jakby pójść dalej to takie antywirki mają dostęp do każdego pliku w kompie (na dysku) a skoro mają dostęp to co stoi na przeszkodzie aby te pliki też po cichu przesyłać dalej, jeden po drugim itd.Oczywiście to taka teoria z kosmosu a może i nie, pliki były by wysyłane np: jako anonimowe informacje mające poprawić jakość produktu, czy tam jakieś dane statystyczne :guma koniec końców dokładnie nie wiadomo co jest wysyłane a we wszystkich antywirkach jest :guma
Wystarczy spojrzeć jak wiele firm wchodzi na rynek AV wszak trudno programom w tej kategorii blokować dostęp do sieci :bea w przeciwieństwie do np. różnej maści poprawiaczom niby wydajności kompa itp. :guma
 
Do góry