Witaj gościu. Dziękujemy, że przeglądasz nasze forum ale czy wiesz, że zakładając konto możesz w pełni korzystać z dobrodziejstw jakimi są promocje i konkursy. Nie zobaczysz tu też żadnych reklam a rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.

Private Internet Access VPN - opis programu

Andy 7 Kwiecień 2015

View Users: View Users
 1. Andy

  Andy Bardzo aktywny Fąfel

  Dołączył:
  11 Czerwiec 2010
  Posty:
  1,006
  Otrzymane Polubienia:
  57
  Dlaczego używać programów VPN?

  [​IMG]

  Komputer każdego z użytkowników ma przypisany adres IP przez dostawcę usług internetowych. Przypisane IP działa jak adres do geograficznego zlokalizowania dostawcy internetu. Dla wielu użytkowników centrum danych ISP jest na ogół blisko rzeczywistego położenia geograficznego użytkowników. Używając programów VPN możemy zmienić nasz rzeczywisty adres IP jaki został nam przypisany przez dostawcę usług internetowych i korzystać z internetu bez ograniczeń.

  To są w internecie ograniczenia?

  Tak są przykładem może być fakt zablokowania Facebook'a w Chinach, Netflix jest ograniczony poza USA a niektóre filmy na portalach takich jak YouTube są zablokowane dla niektórych krajów.

  Co daje VPN?

  Program typu VPN daje nam możliwość obejścia tych ograniczeń i pozwala korzystać z wolności w internecie oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, bo nie powinniśmy używać VPN do rozsyłania spamu.  A jeśli nie potrzeba użytkownikowi zmieniać adres IP to na co mu VPN?

  Oczywiście nie każdemu jest potrzebna zmiana adresu IP bo nie ma u nas tak dużych ograniczeń jak w innych krajach. Ale nawet wówczas używanie VPN ma sens. Dlaczego? Z tego prostego powodu, że program VPN szyfruje cały ruch internetowy i zapewnia że dane pozostają ukryte przed ciekawskimi osobami w otwartej sieci bezprzewodowej.

  Dlatego zachęcam do skorzystania z programu Private Internet Access VPN.
  [​IMG]

  Instalacja i Płatność

  Private Internet Access VPN jest dostępny w trzech planach cenowych.
  6,95 dolarów miesięcznie,
  35,95 dolarów za sześć miesięcy,
  39,95 dolarów na rok.

  [​IMG]

  W przeciwieństwie do wielu innych, konkurencyjnych produktów na rynku, nie jest darmowa wersja próbna dostępna lub dla użytkowników, którzy chcą, wypróbować program przed podjęciem decyzji o zakupie.

  Na uwagę zasługuje fakt, że przy zakupie mamy dużo opcji zapłaty, zapewne w celu zwiększenia anonimowości. Można dokonać zakupu używając m.in.:
  • PayPal,
  • Portfel Google,
  • Amazon,
  • Bitcoin,
  • Ripple,
  • CashU,
  • OKPay.

  Na szczególną uwagę zasługuje tutaj anonimowa opcja płatności poprzez tzw. karty upominkowe do nabycia w różnych sklepach. Dla naszych czytelników z pewnością istotny jest również fakt, że niektóre z tych kart upominkowych można także nabyć w Polsce.
  Więcej informacji na temat kart upominkowych można znaleźć na stronie:

  Kod:
  [ Widoczne dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij aby się zarejestrować ]
  Pierwsze kroki i Interfejs programu

  Interfejs jest minimalny, do tego stopnia, że praktycznie nie istnieje. W oknie mamy interfejs logowania, w którym możemy również ustawić opcje dla takich funkcji jak szyfrowanie oraz wybrać serwery. Więcej opcji jest ukryte i aby mieć do nich dostęp musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę w zasobniku systemowym. Gdy zostaniemy podlączeni do serwera PIA VPN, ikonka programu świeci się na zielono. Gdy rozłączymy się z serwerem ikonka ma kolor czerwony. A gdy program próbuje nawiązać połączenie ikona jest szara.

  [​IMG]

  Niestety są też pewne minusy minimalistycznego interfejsu. Przy tak minimalistycznym interfejsie nie ma sposobu, aby zobaczyć komunikaty o błędach lub innego rodzaju informacji zwrotnych dla użytkownika. O stanie pracy programu jesteśmy informowani za pomocą koloru ikony programu w zasobniku systemowym. Nie ma natomiast informacji tekstowych o połączeniu co dla niektórych użytkowników lubiących znać szczegóły może nie być zadowalające głownie przez wzgląd na brak wyraźnych komunikatów o stanie połączenia z serwerami i informacjami o lokalizacji.

  [​IMG]

  Dostępne serwery:

  Na uwagę zasługuje fakt, iż serwery w każdym z oferowanych miejsc są bardzo stabilne. Zgodnie z zapewnieniami firmy dostępnych jest ponad 600 bramek, a dostępne serwery znajdują się m. in. w Hong Kongu, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Holandii, Kanady, Niemiec, Francji, Szwecji i Rumunii. Różnorodność geograficzna w samych tylko Stanach Zjednoczonych jest imponująca możemy tu wyróżnić m. in. serwery dostępne w Kalifornii, Denver, Floryda, Ohio, Texas, "Wschód", "Midwest" (Chicago, Ill.), I "Zachód". Co więcej nie ma problemów ze znalezieniem dostępnych serwerów w każdej z lokalizacji i o każdej porze.
  Co bardzo ważne bez problemu można się połączyć z każdym z serwerów bez względu na to z jakiej sieci korzystamy. Nie ma różnicy czy korzystamy z Internetu oferowane w kawiarni czy domu.

  [​IMG]

  Podobnie jak inne programy tego typu, PIA VPN korzysta z technologii OpenVPN SSL i tworzy swój szyfrowany tunel. Na stronie internetowej PIA VPN znajdziemy szczegółowe informacje na temat jak skonfigurować połączenie PPTP przy użyciu wbudowanego klienta systemu Windows VPN. Jeśli nie chcemy pobierać oprogramowania PIA VPN, możemy skorzystać z instrukcji do pobierania plików konfiguracyjnych, OpenVPN i importowania do klienta OpenVPN.

  PIA VPN oferuje nam aplikacje dla systemu Windows i Mac OS X. W przypadku urządzeń z systemem Android Ice Cream Sandwich Android 4.0 (i wyższe), jest dostępna aplikacja w Google Play. W przypadku starszych urządzeń z systemem iOS i Android, nie ma natywnej aplikacji, jednak dla tych użytkowników jest przygotowana instrukcja na stronie internetowej do ręcznego konfigurowania usługi. Użytkownicy systemu Linuks również nie pozostali bez wsparcia. I dla nich została przygotowana instrukcja konfiguracji systemu Ubuntu.

  [​IMG]

  Szyfrowanie:

  PIA VPN wykorzystuje wysokiej klasy szyfrowanie oparte na kryptograficznym algorytmie Blowfish CBC. Jest on stosowany w połączeniu z protokołem OpenVPN i jest zdolny do zabezpieczenia transmisji danych.

  [​IMG]

  Są to najnowocześniejsze technologie oparte są na wysokim szczeblu wzorach kryptograficznych, które są używane przez organizacje działające w obszarach o wysokim stopniu ryzyka.
  Użytkownik zyskuje dzięki tym rozwiązaniom pewność że jego dane są bezpieczne nawet gdy używa publicznych i niebezpiecznych hotspotów
  PIA VPC oferuje także technologie PSec/L2TP, PPTP i SOCKS5

  Blokowanie niechcianych połączeń

  Integracja zaawansowanej zapory i możliwość filtrowania zapewnia użytkownikom, że nigdy nie będą otrzymywać niechcianych połączeń do komputera lub smartfona. To oprogramowanie filtrujące klasy serwerowej zapewnia optymalną wydajność i zapobiega wszystkim włamaniom sieciowym. W ten sposób jak zapewnia producent możemy „zamknąć drzwi” dla obcych połączeń.

  Przegląd funkcji

  PIA VPN pozwala na jednym koncie podłączyć aż trzy urządzenia, co w dzisiejszych czasach kiedy niemal równolegle korzystamy z kilku urządzeń jest korzystnym rozwiązaniem. Dobrym rozwiązaniem jest także możliwość automatycznego wyłączenia połaczenia z Internetem w przypadku gdy zostaniemy rozłączeni z usługą VPN.

  Jeśli mamy jakieś pytania lub problemy, strona oferuje czat ze specjalistą Suportu przez 24 godziny na dobę.

  Szybkość i wydajność

  PIA VPN optymalizuje łącze internetowe i korzysta z różnych metod kompresji oraz innych metod celem zwiększenia wydajności wysyłania i pobierania danych.

  Podsumowanie

  Od początku korzystania z usług oferowanych przez PIA VPN użytkownik może zauważyć że oferowana usługa jest wyjątkowa, wobec tego co oferują inni dostawcy tego typu rozwiązań. Pomijając już kwestię znakomitej wydajności usługi trzeba podkreślić, że podstawowa funkcjonalność dostępnych rozwiązań jest dostępna dla każdego, przy czym zaawansowani użytkownicy również znajdą coś dla siebie wykorzystując różne opcje konfiguracyjne.
   
 2. Tadek59

  Tadek59 Bardzo aktywny Obsługa Forum Moderator

  Dołączył:
  27 Maj 2010
  Posty:
  4,158
  Otrzymane Polubienia:
  43
  Re: Private Internet Access VPN

  Świetny opis i trzeba przyznać że Private Internet Access VPN to bardzo dobry program :klawik.
   
 3. helium

  helium Bardzo aktywny Ekspert

  Dołączył:
  16 Czerwiec 2010
  Posty:
  1,455
  Otrzymane Polubienia:
  172
  Lokalizacja:
  Kraków
  Zmieniła się polityka u naszych wschodnich sąsiadów więc są zmiany:

   
Ładuję...
Similar Threads - Private Internet Access Forum Date
Private Internet Access VPN: Licencja na 2 lata - zniżka 63% Hot Deals czyli zniżki na gry i programy :) 17 Sierpień 2017
Private Internet Access opis usługi Opisy programów - wykonane przez forumowiczów 25 Marzec 2017
Private Internet Access VPN zniżka 63% Hot Deals czyli zniżki na gry i programy :) 17 Styczeń 2017
Private Internet Access VPN zniżka 63% Hot Deals czyli zniżki na gry i programy :) 4 Kwiecień 2016
Konkursy ! Private Internet Access VPN Konkursy ! / Giveaways ! 31 Grudzień 2015

Udostępnij Tą Stronę