Prośba o pisanie na temat i w odpowiednim dziale (kategorii)

Rycho

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Grudnia 2011
Posty
1119
Reakcje/Polubienia
5059
Co raz częściej na forum zdarzają się dyskusje prowadzone nie na temat I choć forum zajmuje się głównie pozyskiwaniem profesjonalnych programów za darmo, to coraz częściej pojawiają się pytania o poradę na temat jakiegoś problemu z nie właściwym działaniem konkretnego programu. Te zapytania lądują w rożnych podforach niekoniecznie przeznaczonych do dyskusji tego problemu.

Przykład - analiza
Podam tutaj przykład występujących błędów i proszę żeby się nie obrażać na te uwagi, bo każdy z nas popełnia błędy i ważne jest to aby wyciągnąć z tego wnioski i w przyszłości ich unikać.
Wybrałem do analizy dyskusję która biegnie ostatnio:
https://programyzadarmo.net.pl/thre...yszczenia-defragmentacji-i-w-ogóle-jak.36953/

Utworzony temat:
Jaki antywirus, co do czyszczenia, defragmentacji i w ogóle jak?

a raczej powinien brzmieć np. Eset w najnowszej instalce Ccleanera wykrywa wirusa

Co na pewno lepiej by oddawało zawartość treści zapytania. po tej udzielonej odpowiedzi nie powinny iść następne zapytania niezwiązane z tym tematem. Ewentualnie powinny być otwarte nowe tematy.

Uwagi do dalszych postów w tym temacie:
Odpowiedź tak powinna być sformułowana by pytający mógł z niej korzystać, a nie po to by udzielający odpowiedzi mógł zabłysnąć. A jeżeli już jest to ważna wiedza to warto napisać ta porada dla zaawansowanych użytkowników.

Tworzenie opisów, co zrobię po poradzie
nie ma raczej sensu i zabiera czas czytającym te posty. Lepiej napisać co zrobiłem jak wykorzystałem poradę i co z tego wynikło.
To tylko kilka przykładów.......

Wnioski:

Może ktoś zechce napisać poradę jak poprawnie pisać posty na Forum. Oczywiście takich szablonów, schematów może w być więcej byle były czytelne i logiczne. Najlepiej w pod forum: Poradniki / Tutoriale
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
Co raz częściej na forum zdarzają się dyskusje prowadzone nie na temat I choć forum zajmuje się głównie pozyskiwaniem profesjonalnych programów za darmo, to coraz częściej pojawiają się pytania o poradę na temat jakiegoś problemu z nie właściwym działaniem konkretnego programu. Te zapytania lądują w rożnych podforach niekoniecznie przeznaczonych do dyskusji tego problemu.

Przykład - analiza
Podam tutaj przykład występujących błędów i proszę żeby się nie obrażać na te uwagi, bo każdy z nas popełnia błędy i ważne jest to aby wyciągnąć z tego wnioski i w przyszłości ich unikać.
Wybrałem do analizy dyskusję która biegnie ostatnio:
https://programyzadarmo.net.pl/threads/jaki-antywirus-co-do-czyszczenia-defragmentacji-i-w-ogóle-jak.36953/

Utworzony temat:
Jaki antywirus, co do czyszczenia, defragmentacji i w ogóle jak?

a raczej powinien brzmieć np. Eset w najnowszej instalce Ccleanera wykrywa wirusa

Co na pewno lepiej by oddawało zawartość treści zapytania. po tej udzielonej odpowiedzi nie powinny iść następne zapytania niezwiązane z tym tematem. Ewentualnie powinny być otwarte nowe tematy.

Uwagi do dalszych postów w tym temacie:
Odpowiedź tak powinna być sformułowana by pytający mógł z niej korzystać, a nie po to by udzielający odpowiedzi mógł zabłysnąć. A jeżeli już jest to ważna wiedza to warto napisać ta porada dla zaawansowanych użytkowników.

Tworzenie opisów, co zrobię po poradzie
nie ma raczej sensu i zabiera czas czytającym te posty. Lepiej napisać co zrobiłem jak wykorzystałem poradę i co z tego wynikło.
To tylko kilka przykładów.......

Wnioski:

Może ktoś zechce napisać poradę jak poprawnie pisać posty na Forum. Oczywiście takich szablonów, schematów może w być więcej byle były czytelne i logiczne. Najlepiej w pod forum: Poradniki / Tutoriale

@Rycho , posty z tego tematu i tak były wydzielone ponieważ były w innym temacie a tam to dopiero był że tak napiszę chlewik :kwiczy
 

Rycho

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Grudnia 2011
Posty
1119
Reakcje/Polubienia
5059
Rozumiem czasami jest ciężko coś dopasować. Administrowałem kilka lat temu duże Forum to wiem ile to jest roboty...
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417
Wybrany przez ciebie wątek jest poligonem doświadczalnym Joasi. Z tego względu jest dość specyficzny i szybko puchnie :kwiczy2
Puchnie, ale liczy się że tak powiem ilość kliknięć ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
Rozumiem czasami jest ciężko coś dopasować. Administrowałem kilka lat temu duże Forum to wiem ile to jest roboty...
PZD działa trochę na innej zasadzie, komunistyczni-ekolodzy :zaciesz nie mają tutaj określonych ról.
Chesz to sprawdzasz, nie chcesz to nie sprawdzasz, bardziej tak na luzie.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677
Znaczy tak.
Mam pytanie bo nie zrozumialem wypowiedzi przedmowcy i musze Go prosic o uszczegolowienie wypowiedzi ktora obecnie jest zbyt ogolna i nie pozwala mi jendoznacznie ocenic sytuacji co przeszladza w rozwiazaniu problemu.
Puchnie: forum, watek czy Joasia?:szydera
Moja wina, powinienem był dodać zaimek "on", czyli "jest on ość specyficzny" ..... :)
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Oj tam,oj tam :) tak jak napisał @Oxygen, jest to bardziej "na luzie" i to najlepiej pasuje przekrojem do różnistych userów, a traktowanie PZD jako następne z kolei Forum ściśle techniczne i specjalistyczne to powielanie for jakie istnieją i tylko taką formę posiadają czyli- jakiś dubel? Eee na co nam to :) Wiadomo "chlewik" nie jest wskazany ale, jak na razie szefostwo nad tym panuje i większych kłopotów nie ma.Co do tematu -dyskusji naszej Joasi i analizy tego przez @Rycho to ujmę to tak: kto chciał to czytał-kto chciał to doradzał-kto się zmęczył- temat odpuszczał, ale mimo popełnienia jakiś błędów jakie tu wyszczególnia @Rycho znalazło się tam wiele mądrych i przydatnych porad, nie tylko dla Joasi(!) i mimo uporu pytającej i jej obstawaniu przy swoim (jak mantra) temat żył i się rozwijał.W końcu spłycając temat, można też było doradzić "wujek Google" Ci doradzi-czyli nic mądrego od siebie nie daliśmy a "fachowość" pokazaliśmy- co często jest traktowane jako pomoc-jednak jak się okazało ludzie pomagać chcą i to jest fajne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry