Problem z DNS-ami Yandex

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
Grandalf, pozmieniałam wszędzie na DNS-y Cloudflare,a więc połączenie Ethernet i TAP oraz resztę i zrestartowałam kompa. Dalej są te yandexy. Wczoraj próbowałam uruchomić sysmon wg instrukcji na dobrych programach i nie udało mi się. Wpisywałam polecenia w konsoli i nic. Pewnie źle coś robię.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Wczoraj próbowałam uruchomić sysmon wg instrukcji na dobrych programach i nie udało mi się. Wpisywałam polecenia w konsoli i nic. Pewnie źle coś robię.
Zaglądasz na dobreprogramy, a ja ci podałem przecież linka
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Tam jest w prosty sposób opisane, że trzeba utworzyć plik konfiguracyjny config-dnsquery.xml
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
No tak, ale ja jeszcze wczoraj zanim podałeś ten link próbowałam. Dzisiaj jeszcze raz spróbuję.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Tak, to jest na sztywno, ale w jakim adapterze to masz ustawione. Sprawdź najlepiej wszystkie adaptery, czyli LAN, TAP, WiFi.
Na routerze tez by warto sprawdzic ustawienia DNS... @anka-m : najlatwiej zrobisz to DNS Jumper, masz opis tutaj: https://programyzadarmo.net.pl/threads/dns-jumper-przyśpiesz-ładowanie-stron-internetowych.4388/post-299128
musisz po prostu po kolei zaznaczac wszystkie adaptery sieciowe i dawac po olei: "default DNS" albo cloudflare, lub zalatwic to na szybko jak na obrazku:
dns_jumper_main_gui.png



PS:
po zmianie DNS ZAWSZE (o ile nie robisz tego jumperem, on to robi automatem jak dasz apply) trzeba:
cmd-> uruchom jako admin i dwie komendy:
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
spamtrash, zrobiłam na DNS Jumper jak napisałeś. Ustawiłam wszystko na ustawienia domyślne i niestety te cholerne yandexy dalej się pokazują. Na Liveboxie nie można zmienić DNS-ów, bo są przydzielane automatycznie. Mam tam podstawowy DNS - 194.204.152.34
Grandalf, zatrzymałam się na sysmon w tym samym miejscu co wczoraj. Rozpakowany program i konsola uruchomiona z prawami administratora. Pierwsza komenda sysmon -i

TS6Wtxs.jpg


nie mam pojęcia co z tym robić dalej.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Grandalf, zatrzymałam się na sysmon w tym samym miejscu co wczoraj. Rozpakowany program i konsola uruchomiona z prawami administratora. Pierwsza komenda sysmon -i

TS6Wtxs.jpg
Ta komenda nie jest zarejestrowana w systemie. Musisz więc najpierw przejść do katalogu z programem. U mnie przykładowo wypakowałem program do katalogu C:\Sysmon Portable, więc wykonuję komendę cd /d C:\Sysmon Portable i jestem w katalogu Sysmon'a

GLLLdIe.jpg

Następnie w zależności jaki masz system uruchamiasz sysmon lub sysmon64
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
Utknęłam na tworzeniu pliku xml. Poprzez notatnik, tak?
Poza tym przypomniałam sobie, że w grudniu tamtego roku zainstalowałam/albo nie zainstalowałam (w każdym razie próbowałam) programik z GitHub goodbyedpi poprzez wiersz polecenia. Może to on odpowiada za te yandexy na stałe?
GoodbyeDPI-
bloker pasywnej kontroli pakietów głębokich i narzędzie do obchodzenia aktywnego DPI
To oprogramowanie zaprojektowane w celu ominięcia systemów głębokiej inspekcji pakietów, które występują u wielu dostawców usług internetowych, które blokują dostęp do niektórych stron internetowych.

Obsługuje DPI podłączone za pomocą rozdzielacza optycznego lub dublowania portów ( DPI pasywne ), które nie blokują żadnych danych, a jedynie odpowiadają szybciej niż żądane miejsce docelowe, a także aktywne DPI połączone w sekwencji.
(objaśnienie ze strony GitHub).
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Utknęłam na tworzeniu pliku xml. Poprzez notatnik, tak?
Poza tym przypomniałam sobie, że w grudniu tamtego roku zainstalowałam/albo nie zainstalowałam (w każdym razie próbowałam) programik z GitHub goodbyedpi poprzez wiersz polecenia. Może to on odpowiada za te yandexy na stałe?
GoodbyeDPI-
bloker pasywnej kontroli pakietów głębokich i narzędzie do obchodzenia aktywnego DPI
To oprogramowanie zaprojektowane w celu ominięcia systemów głębokiej inspekcji pakietów, które występują u wielu dostawców usług internetowych, które blokują dostęp do niektórych stron internetowych.


Obsługuje DPI podłączone za pomocą rozdzielacza optycznego lub dublowania portów ( DPI pasywne ), które nie blokują żadnych danych, a jedynie odpowiadają szybciej niż żądane miejsce docelowe, a także aktywne DPI połączone w sekwencji. (objaśnienie ze strony GitHub).
Tu masz gotowy plik config-dnsquery.xml:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


A jeśli chodzi o goodbyedpi to faktycznie chyba on może być sprawcą zamieszania. Można to wywnioskować z tego wpisu na githubie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


dDpyiHZ.jpg
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
Grandalf, czyli prawdopodobnie goodbyedpi stoi za wszystkim. Ja już zapomniałam, że kiedyś pod wpływem jakiegoś artykułu zainteresowałam się tym programikiem. Może dla kogoś to ciekawa propozycja, żeby zawsze wskazywać na serwery yandexa, ale ja już wolałabym wrócić do poprzedniej sytuacji. Tylko jak się pozbyć z systemu tego goodbyedpi ? Zaraz się wezmę natomiast za ten sysmon. Dziękuję bardzo za poświęcony czas :dziękuę
 
Do góry