Problem z klawiszem Fn po aktualizacji

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Trzeba wejść na polski support, bo tam jest ten model:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


1ORM5Aq.jpg


DdtAjZb.jpg

Windows 10 nie ma więc trzeba pobierać pod windows 7 lub 8
Pięknie to załatwiłeś !
 

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
@Grandalf @bez@ nazwy

Próbowałam z różnymi sterownikami i nie udało mi się znaleźć takiego, który tworzyłby folder TBS. Nie wiecie, który sterownik jest mi potrzebny? Nie chcę już grzebać, bo przez moment przestało mi działać to, z czym borykałam się na samym początku. Sterownik Toshiba Function Key nie zadziałał - było tam jedynie podświetlenie klawiatury, a to mogę zrobić przez Fn+Z. Trudno, najwyżej będzie się świecić :kwiczy
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Zainstalowałaś wszystkie stery Toshiby czy tylko function key? i czy restartowałaś po instalacji ?
 

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
@Grandalf @bez@ nazwy

Słuchajcie, stało się coś niesamowitego! Nie wiem jak to możliwe, ale udało mi się zdjąć supervisor password - jestem pewna, że wcześniej mnóstwo razy próbowałam z tym hasłem, bo jest to jedno z moich podstawowych haseł. Czy to możliwe, że coś się zbugowało i ta zabawa ze sterownikami naprawiła coś na poziomie BIOSu? Wydaje mi się to dziwne, ale nie widzę innego wytłumaczenia. Teoretycznie mogę więc zmienić illumination led w BIOSie - w praktyce jak zmieniam na "off", zapisuję zmiany i włączam komputer, to podświetlenie cały czas jest. Gdy ponownie wchodzę w BIOS, znowu jest przełączone na "on". Czy ja nie umiem zapisać zmian w BIOSie? No bez jaj...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35780
Reakcje/Polubienia
24810
Miasto
Trololololo
@Grandalf @bez@ nazwy

Słuchajcie, stało się coś niesamowitego! Nie wiem jak to możliwe, ale udało mi się zdjąć supervisor password - jestem pewna, że wcześniej mnóstwo razy próbowałam z tym hasłem, bo jest to jedno z moich podstawowych haseł. Czy to możliwe, że coś się zbugowało i ta zabawa ze sterownikami naprawiła coś na poziomie BIOSu? Wydaje mi się to dziwne, ale nie widzę innego wytłumaczenia. Teoretycznie mogę więc zmienić illumination led w BIOSie - w praktyce jak zmieniam na "off", zapisuję zmiany i włączam komputer, to podświetlenie cały czas jest. Gdy ponownie wchodzę w BIOS, znowu jest przełączone na "on". Czy ja nie umiem zapisać zmian w BIOSie? No bez jaj...
W Biosie po zmianach musisz wybrać SAVE czyli po naszemu Zapisz.
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
W biosie tak to działa. Zapisze funkcje jaką ustawisz , nie będzie automatu. Albo świeci albo nie.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19179
Reakcje/Polubienia
55806
Próbowałam z różnymi sterownikami i nie udało mi się znaleźć takiego, który tworzyłby folder TBS. Nie wiecie, który sterownik jest mi potrzebny?
Czemu upierasz się przy folderze TBS. Twój lapek jest bodajże z 2012 roku i może takiego folderu ma nie być. Wszystkie sterowniki dla tego modelu są na stronie którą podałem ;)

Ale jeśli chcesz i nie będzie zgrzytu, to możesz wypróbować
Toshiba System Driver:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Toshiba System Settings Utility:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Toshiba HW Setup Utility:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
W Biosie po zmianach musisz wybrać SAVE czyli po naszemu Zapisz.

Kurczę, to jest bardzo dziwne. Jak przestawiam to illumination led, zapisuję zmiany i wychodzę z BIOSu, to komputer nie chce mi się włączyć, tzn. słychać, że cały czas pracuje, ale ekran jest czarny. Po dłuższym czasie czekania wciskam przycisk zasilania, wyłącza się, wciskam ponownie, włącza się. Przechodzę wtedy znowu do BIOSu i pokazuje, że illumination led jest w pozycji "off". Jednak jak włączam komputer (teraz bez problemu po wyjściu z BIOSu!), to dalej jest podświetlenie. A jak znowu wejdę do BIOSu, to znowu jest "on". Zaraz się zastrzelę.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19179
Reakcje/Polubienia
55806
Przechodzę wtedy znowu do BIOSu i pokazuje, że illumination led jest w pozycji "off".
Wypróbuj Toshiba HW Setup Utility (link podałem wyżej). Tam niby jest opcja dla podświetlenia

blog-toshiba3.jpg

Może też wyglądać to tak i być schowane pod advanced

hwsetup_1.jpg
 

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2

U mnie wygląda to tak:

hw.png


EDIT: Okazało się, że "przycisk funkcyjny" to ten pasek u góry, który się świeci. Z tym że mogę go jedynie wyłączyć - wtedy przestaje świecić, ale też nie funkcjonuje.

EDIT 2: Czy możliwe, że coś się przestawia w systemie podczas uruchamiania komputera? Te podświetlenia na początku są zgaszone i włączają się dopiero jak komputer się całkowicie uruchomi i minie chwila. To by chyba wyjaśniało, dlaczego jak przestawię na "off" w BIOSie, potem z niego wyjdę i wejdę ponownie, to wciąż pokazuje "off", a jak włączę system, to znowu się robi "on".
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19179
Reakcje/Polubienia
55806
U mnie wygląda to tak:

hw.png


EDIT: Okazało się, że "przycisk funkcyjny" to ten pasek u góry, który się świeci. Z tym że mogę go jedynie wyłączyć - wtedy przestaje świecić, ale też nie funkcjonuje.
Na podanym przez ciebie zrzucie jest zakładka dotycząca wyświetlacza, więc nie do końca wiadomo o czym piszesz. Jaki pasek świeci :??
A dodatkowo podałem jeszcze dwa programy: Toshiba System Settings Utility i Toshiba System Driver które również możesz wypróbować
 

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
Na podanym przez ciebie zrzucie jest zakładka dotycząca wyświetlacza, więc nie do końca wiadomo o czym piszesz. Jaki pasek świeci :??
A dodatkowo podałem jeszcze dwa programy: Toshiba System Settings Utility i Toshiba System Driver które również możesz wypróbować

Chciałam tylko pokazać, że nie mam zakładki illumination. Tutaj "ustawienie przycisku". Jak wyłączam "przycisk funkcyjny", to pasek u góry (zaraz o nim napiszę) przestaje się świecić, ale także działać:

hw.png


Świeci pasek u góry (przycisk funkcyjny? zawsze myślałam, że przyciski funkcyjne to te klawisze F...) oraz napis Satellite, zaznaczyłam na zdjęciu:

as.png


Już sprawdzam te dwa programy, moment.
 
Ostatnia edycja:

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
Po zainstalowaniu Toshiba System Settings Utility zgasł pasek (i nadal działał) oraz napis Satellite, ale przestało działać rozjaśnianie i ściemnianie ekranu. Odinstalowałam ten program i zresetowałam komputer i teraz wszystko działa, a podświetlenia zgasły! Nie mam pojęcia, co dokładnie się stało, to się wydaje kompletnie losowe. Ale działa. Mam nadzieję, że po aktualizacjach Windowsa, które muszę teraz zrobić, bo trochę ich cofnęłam, zostanie tak jak jest.

Bardzo, bardzo Wam dziękuję za cały ten czas, który poświęciliście, żeby mi pomóc, @Grandalf i @bez@ nazwy
:dziękuę :dziękuę
 
Do góry