Problem z siecią

karolajna18

Świeżak
Dołączył
22 Kwiecień 2014
Posty
18
Reakcje/Polubienia
0
Witam,
od tygodnia mam problem z połączeniem z internetem w laptopie. Kiedy włączyłam go tydzień temu nagle wyskoczyło, "nie wykryto żadnej sieci". Mam router i na innych urządzeniach internet działa normalnie. Co dziwne laptop nie wykrywa żadnej sieci.Próbowałam już wiele rzeczy, ale to na nic. Myślałam że może to wina avasta i go odinstalowałam ale nic nie dało. Na laptopie nie ma żadnych wirusów. Wyskakuje też komunikat aby włączyć zaporę Windows ale kiedy próbuje to zrobić nic się nie dzieje. Próbowałam też przywrócić system domyślny ale się nie dało :(
System to Windows 7, model laptopa Samsung NP-R520.
Bardzo proszę o pomoc!!!
 
A

Anonymous

Wejdź w menedżer urządzeń, odinstaluj sterowniki od karty sieciowej i zresetuj komputer, system wtedy znajdzie kolejne sterowniki, zainstaluje je i skonfiguruje, a sieci będą odnajdywane

A jak coś, to możesz użyć przywracania systemu, o ile masz je ustawione

jeszcze jedna metoda która może pomóc, to resetowanie protokołu TCP/IP

Aby otworzyć wiersz polecenia, kliknij przycisk Start, a następnie wpisz ciąg cmd w polu Wyszukaj programy i pliki.
Na liście Programy kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję CMD.exe, a następnie kliknij polecenie Uruchom jako administrator.
Jeśli zostanie otwarte okno Kontrola konta użytkownika, kliknij przycisk Tak.
W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

Uwaga Jeśli nie chcesz określać ścieżki katalogu pliku dziennika, użyj następującego polecenia:

netsh int ip reset resetlog.txt

Ponownie uruchom komputer
 

karolajna18

Świeżak
Dołączył
22 Kwiecień 2014
Posty
18
Reakcje/Polubienia
0
Kiedy biorę wykrywanie problemów wyskakuje " System Windows nie wykrył automatycznie ustawień serwera proxy sieci"
 

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
Niestety ale to nie tylko wina karty Wifi i jej sterowników ponieważ karolajna18 próbowała się połączyć prze "kabel" i nic to nie dało.
 

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
Spróbuj przeskanować programem Malwarebytes Anti-Malware. Zainstaluj,wykonaj aktualizację i przeskanuj system. Jak coś wykryje (podkreślone na czerwono) opcja usuń lub kwarantanna i uruchom ponownie laptopa.

Najlepiej użyć link bezpośredni:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

karolajna18

Świeżak
Dołączył
22 Kwiecień 2014
Posty
18
Reakcje/Polubienia
0
Jeśli pobiorę ten program na inny komputer i za pomocą pendriva przeniosę ma laptopa, to da radę?
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Da radę.

Za chwil kilka dam Ci informację jak inaczej to zrobić.
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Jak próba z Malwarebytes Anti-Malware nie przyniesie rozwiązania, to spróbuj tak:

Pobierasz na tym drugim komputerze program Kaspersky Rescue Disk

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
I postępujesz zgodnie z instrukcją:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Potem tego pendrive podłączasz do laptopa (o ile Twój laptop na to pozwala) i startujesz z niego wybierając wcześniej opcje bootowania z pendrive.

Możesz też pobrany obraz .iso nagrać na płytkę CD i z niej startować.
To jest tylko jedna z opcji.

Możesz też spróbować z programem ComboFix:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Instrukcja instalacji i skanowania:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry