Program do defragmentacji dysków.

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Mam wolną lickę na Auslogics BoostSpeed 5 jest tam bardzo skuteczny chociaż prosty moduł defragmentacji gdyby co to PM :francuz
- i względnie PerfectDisk - 10
- jest jeszcze TUU 2011 którego kiedyś dostałem dla chrześniaka (przeszedł na 2012)
 

Łukash

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
118
Reakcje/Polubienia
0
W TuneUp faktycznie dobry mają ten defragmentator ,nie co powolny ale fajnie układa - w jednym ciągu. No ale...potrzebny jest cały kombajn, od 2009+ cos złego dzieje się z tym pakietem ,najpierw trzeba ztweakowac jego ustawienia ,aby spokojnie zabrać sie za system. Jak ktoś nie testował ,to naprawdę warto spróbować Purana , jest szybki jak diabli ,nie jest przeładowany ,robi to co ma robić ,algorytm jest bardzo dobry no i defragmentacja podczas rozruchu!(w Additional oper. najlepiej zaptaszyć pierwsze cztery opcje od góry w dół , i pod białym polem pierwszą z góry - defragmentacja z prawo kliku na folderze)
 

destry5

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
265
Reakcje/Polubienia
0
była na forum podawana wersja free Perfect Disk, lepszego za te "cenę" nie znajdziesz.
 

Areopagita

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
1044
Reakcje/Polubienia
15
Miasto
różne
destry5 napisał:
była na forum podawana wersja free Perfect Disk, lepszego za te "cenę" nie znajdziesz.

czemu uważasz, że to jest dobry program?

probowałem tej wersji i nie zrobiła na mnie specjalnie dobrego wrażenia. program działa wolno. zresztą używałem też pełnej wersji 10 pod 64bit win7 i poza faktem, iż potrafi defragmentować partycje bez przypisanych liter nie rzucał na kolana. pamiętam wczesne wersje pd, gdzie jego działanie było niezwykle szybkie i skuteczne.

wywaliłem tego perfect diska i używam puran za free, wydaje mi się, że działa szybciej.

co o tym sądzicie?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36012
Reakcje/Polubienia
25116
Miasto
Trololololo
Puran Defrag Free :Full zadowolony
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Tylko Auslogics BoostSpeed Pro 5, TUU 2011 i PerfectDisk - 10 po których użyciu nie doszło do spowolnienia uruchamiania systemu,( TUU 2011 i PerfectDisk - 10 podczas pracy znacznie obciążały mojego nie najszybszego twardziela) . Wszystkie darmowe zamuliły mi kompa (im dłużej używałem tym bardziej zauważałem spowolnienie systemu) i dopiero systemowy defragmentator visty ratował sytuację, dlatego zrezygnowałem z tych wszystkich wynalazków. :gwizdek Inna sprawa jak ktoś ma XP to tam mogą się sprawdzać bardziej, bo z tego co pamiętam (mało pracowałem z XP) systemowy nie był pierwszych lotów :nea
 

Łukash

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
118
Reakcje/Polubienia
0
Areopagita napisał:
destry5 napisał:
była na forum podawana wersja free Perfect Disk, lepszego za te "cenę" nie znajdziesz.

czemu uważasz, że to jest dobry program?

probowałem tej wersji i nie zrobiła na mnie specjalnie dobrego wrażenia. program działa wolno. zresztą używałem też pełnej wersji 10 pod 64bit win7 i poza faktem, iż potrafi defragmentować partycje bez przypisanych liter nie rzucał na kolana. pamiętam wczesne wersje pd, gdzie jego działanie było niezwykle szybkie i skuteczne.

wywaliłem tego perfect diska i używam puran za free, wydaje mi się, że działa szybciej.

co o tym sądzicie?


Mam podobne wrażenie - Perfect Disk się zepsuł - a kiedyś uważałem go za najlepszy. Testowałem jakoś nie dawno chyba 12 - wolny jak żółw, szybko poleciał z dysku, tak samo szybko jak OODefrag.

pss napisał:
dopiero systemowy defragmentator visty ratował sytuację, dlatego zrezygnowałem z tych wszystkich wynalazków. :gwizdek Inna sprawa jak ktoś ma XP to tam mogą się sprawdzać bardziej, bo z tego co pamiętam (mało pracowałem z XP) systemowy nie był pierwszych lotów :nea

U mnie na Vista nie nie wyobrażam sobie używania systemowego defragmentatora.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Odpowiednio podzielony dysk na partycja prawie (podkreślam prawie - bo to robi różnicę....) w ogóle nie wymaga defragmentacji. Trzeba wywalić na inną partycję plik wymiany, pliki tymczasowe, folder instalacyjny gier, niektórzy piszą też że folder instalacyjny programów no i "moje dokumenty".
Nikt mnie nie przekona do działających w tle programów defragmentacyjnych. Uruchomić, wykonać, zamknąć.
Z darmowych to ten wbudowany w system (Vista / win7), Puran Defrag Free, IObit Smart Defrag, Defraggler
 

Łukash

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
118
Reakcje/Polubienia
0
Conti napisał:
Odpowiednio podzielony dysk na partycja prawie (podkreślam prawie - bo to robi różnicę....) w ogóle nie wymaga defragmentacji. Trzeba wywalić na inną partycję plik wymiany, pliki tymczasowe, folder instalacyjny gier, niektórzy piszą też że folder instalacyjny programów no i "moje dokumenty".
Nikt mnie nie przekona do działających w tle programów defragmentacyjnych. Uruchomić, wykonać, zamknąć.
Z darmowych to ten wbudowany w system (Vista / win7), Puran Defrag Free, IObit Smart Defrag, Defraggler

Systemowy dysk/partycja najbardziej ulega fragmentacji przez punkty przywracania systemu - ale ogólnie nie ma to wielkiego wpływu na szybkość odczytu , przynajmniej ja nie zauważam "gołym okiem" spowolnienia działania przy włączonej ochronie dla dysku C - ,bo zazwyczaj tylko pliki punktów się defragmentują ,reszta trzyma sie w miare porządnie. Swoją droga ciekawe czy istnieje opcja , na defragmentator ktróry wywali na koniec partycji pliki stronicowania/hibernacji/ oraz przesunie punkty bez ich usuwania również na koniec, co by to np tak wyglądało:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

I chyba byłby spokój :D ,z tym że musiało by coś śmigać w tle chyba.
 
Do góry