Przeglądarki internetowe - nowinki

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19143
Reakcje/Polubienia
55670

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19143
Reakcje/Polubienia
55670
Google usuwa rozszerzenie Chrome ClearURLs dotyczące prywatności
Aktualizacja
Dlaczego usunięto dodatek? Ano między innymi za zbyt szczegółowy opis :szydera

ClearURLs-extension-removed-from-Chrome-webstore.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19143
Reakcje/Polubienia
55670
Nareszcie można już przetestować lokalną implementację tłumacza w Firefoksie :yahoo

firefox-translated-webpage.png

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nie jest to jeszcze dopracowane rozwiązanie, ale ważne że coś się w tym względzie dzieje.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nareszcie można już przetestować lokalną implementację tłumacza w Firefoksie :yahoo

firefox-translated-webpage.png

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nie jest to jeszcze dopracowane rozwiązanie, ale ważne że coś się w tym względzie dzieje.

Mnie to zawsze w chrome irytowały te wyskakujące komunikaty "Czy chcesz przetłumaczyć stronę". Nie chcę. "Ale nie chcesz z tego języka czy w ogóle." W ogóle. "Ale w ogóle na tej stronie, czy w ogóle na każdej". W ogóle na żadnej. "Ale już na innej stronie z innego języka chcesz?". :panika
Gdzie opcja "spie****aj". :lupa


To tak jak te wszystkie pato strony jak onet, WP czy inne gazety. "Chcesz dodać onet na stronę główną? " NIE. Wchodzisz na drugi dzień i to samo pytanie. A później wyskoczą z ankietą "Jak oceniasz naszą stronę, co możemy poprawić". No i mnie wtedy krew zalewa.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19143
Reakcje/Polubienia
55670
Mnie to zawsze w chrome irytowały te wyskakujące komunikaty "Czy chcesz przetłumaczyć stronę". Nie chcę. "Ale nie chcesz z tego języka czy w ogóle." W ogóle. "Ale w ogóle na tej stronie, czy w ogóle na każdej". W ogóle na żadnej. "Ale już na innej stronie z innego języka chcesz?".
Nie bardzo wiem o czym piszesz, bo się z tym nie spotkałem. U mnie wygląda to tak (SlimJet):

- Naciskam PPM i wybieram
08b360791b0fc9160.jpg
Po tłumaczeniu jest tak:

0ae475816735b2542.jpg
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie bardzo wiem o czym piszesz, bo się z tym nie spotkałem. U mnie wygląda to tak (SlimJet):

- Naciskam PPM i wybieram
08b360791b0fc9160.jpg
Po tłumaczeniu jest tak:

0ae475816735b2542.jpg

No i tak to może być że jak chcesz tłumaczyć to coś tam klikasz. Ale kiedyś w chrome wyskakiwał taki dymek z pytaniami. Nie wiem jak teraz jest bo nie korzystam.
 

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19143
Reakcje/Polubienia
55670
Dużo byłoby blokować profilaktycznie. A co, jeśli chrome, to nie moja bajka, a blokować porty udostępniania i tcp/upd trzeba?
Temat, to szczyt mały wystaje, a problem olbrzymi? Trzeba koniecznie poradnika i tyle!
Nie każdy jest z takimi sprawami obeznany, a jak wiadomo Chrome posiada ponad 70% rynku. Dobrze więc, że takie pomysły są wdrażane.

A zaawansowany user i tak nie blokuje na poziomie przeglądarki, tylko używa firewalla ;)
 
Do góry