PureVPN: Dożywotnia (Lifetime) Licencja - zniżka 85%

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
PureVPN... nie lubię. Po prostu. Mam prawo.
A teraz żeby się ktoś nie przyczepił dlaczemu piszę subiektywne posty, uzasadnię nielubienie.
Nie lubię kłamców. Wali mnie czy działają w słusznej czy nie sprawie, jak kłamią w żywe oczy, to nie lubię i koniec.

Dlaczego sądzę że kłamią? Pomyślmy... może uderzyła mnie drobna sprzeczność logiczna...?
Otóż, na takiej fajnejs stronce:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
firma oznajmia radosnemu przyszłemu użyszkodnikowi, powierzającemu im w dobrej wierze swą prywatność w pierwszym wytłuszczonym zdaniu: "You are Invisible – Even We Cannot See What You Do Online".

Jak dla mnie, stoi to w pewnej sprzeczności logicznej ze sprawą niejakiego Ryana Lina, 24 latka z Newton, Massachusetts, areztowanego w czwartek 5 października przez FBI pod zarzutami cyberstalkingu.
Jak wzmiankowałem wyżej, rzecz chwalebna. Złoczyńca został aresztowany i pięknie.
Tyle że punkt 52 dokumentu Lin Affidavit (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) wspomina, że logi PureVPN wspomogły skompletowanie dokumentacji dowodowej.

Podkreślam: nie oceniam tu strony moralnej postępowania Lina ani go nie bronię. Tak samo zapewne, jak nie broniłbym Brajana Cebulaka, gdybym przeczytał o jego ekstradycji do Stanó po namierzeniu go przez FBI za oglądanie HBO z amerykańskiego IP. Przestępstwo to przestępstwo i należy je ścigać z całą surowością prawa (Albo je zmienić). Ale... kłamanie że czegoś się nie robi to robienie w ciul ludzi którzy płacą jakieś pieniądze za usługę. NIEMANIE logów po mojemu to tez usługa.

Podsumowując - nie lubię.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
PureVPN... nie lubię. Po prostu. Mam prawo.
A teraz żeby się ktoś nie przyczepił dlaczemu piszę subiektywne posty, uzasadnię nielubienie.
Nie lubię kłamców. Wali mnie czy działają w słusznej czy nie sprawie, jak kłamią w żywe oczy, to nie lubię i koniec.

Dlaczego sądzę że kłamią? Pomyślmy... może uderzyła mnie drobna sprzeczność logiczna...?
Otóż, na takiej fajnejs stronce:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
firma oznajmia radosnemu przyszłemu użyszkodnikowi, powierzającemu im w dobrej wierze swą prywatność w pierwszym wytłuszczonym zdaniu: "You are Invisible – Even We Cannot See What You Do Online".

Jak dla mnie, stoi to w pewnej sprzeczności logicznej ze sprawą niejakiego Ryana Lina, 24 latka z Newton, Massachusetts, areztowanego w czwartek 5 października przez FBI pod zarzutami cyberstalkingu.
Jak wzmiankowałem wyżej, rzecz chwalebna. Złoczyńca został aresztowany i pięknie.
Tyle że punkt 52 dokumentu Lin Affidavit (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) wspomina, że logi PureVPN wspomogły skompletowanie dokumentacji dowodowej.

Podkreślam: nie oceniam tu strony moralnej postępowania Lina ani go nie bronię. Tak samo zapewne, jak nie broniłbym Brajana Cebulaka, gdybym przeczytał o jego ekstradycji do Stanó po namierzeniu go przez FBI za oglądanie HBO z amerykańskiego IP. Przestępstwo to przestępstwo i należy je ścigać z całą surowością prawa (Albo je zmienić). Ale... kłamanie że czegoś się nie robi to robienie w ciul ludzi którzy płacą jakieś pieniądze za usługę. NIEMANIE logów po mojemu to tez usługa.

Podsumowując - nie lubię.

@spamtrash , teraz takiego prawdziwego VPN'a który faktycznie nie zbiera logów to już raczej nie ma, większość pisze o prywatności, bla bla bla a koniec końców wiadomo jak jest.

Parę lat temu HMA! Pro VPN czyli Hide my Ass też udostępnił logi "łamerykańcom" a na ich stronie też głosili że logów nie zbierają/udostępniają :zgon
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Są. Wiadomo które dzięki ogromnej pracy wykonanej przez That One Privacy Guy.
Wiadomo że nie ma doskonałego dostawcy, ale każdy może wybrać co lubi. W tym konkretnym przypadku (PureVPN) widać że ma na "czerwono" logowanie, jest niebezpieczna dla aktywistów i... ma nie do końca fair politykę biznesową. Odnośnie logowania wiemy że loguje timing i bandwith, nie wiemy czy loguje IP (już wiemy... że tak).
Porównanie oczywiście dostępne tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

a wyboru każdy może dokonać sam ;)
 
Do góry