[Pytanie] Czy to jakiś wirus?

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Dzisiaj Hitman znalazł w systemie takie coś:
j8yQB.jpg

Zdziwiło mnie to bo wcześniej nic nie znajdywał (a HMP zapuszczam codziennie). Przeskanowałem system KIS2012 i nic! Czysto! Zaniepokojony tym faktem przeskanowałem plik na "Jotti" i ...
1KQMw.jpg

Kurcze sam nie wiem czy to jakiś syf - a może fałszywy alarm? Na zdjęciu jest pokazane miejsce w którym siedzi to coś.
Cd0tD.jpg

Jak sądzicie to coś groźnego czy tylko fałszywy alarm?
 

pkolasa

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
230
Reakcje/Polubienia
8
Hitman znajduje w nim wirusa, ale pokazałeś tylko nazwę detekcji przez Ikarusa. Zrób skan jeszcze raz, po czym jak skończy, u dołu masz opcję do eksportu loga, przed usuwaniem jeszcze nawet. Wyeksportuj zanim klikniesz Zamknij i wrzuć tu, zobaczymy, czemu ten plik jest wykrywany i ewentualnie jakie on ma komponenty. Na trzecim obrazku pokazałeś datę modyfikacji folderu całego, a nie pliku. Bo na oko, to jest plik gry Kierki, ale nie wiadomo czemu to jest wykrywane. Może po prostu błąd Ikarusa? Wrzuć log, to więcej wyjaśni.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Log z HMP:
Malware _____________________________________________________________________

C:\Program Files\MSN Gaming Zone\Windows\shvlzm.exe
Size . . . . . . . : 42 573 bytes
Age . . . . . . . : 1252.9 days (2009-03-19 12:54:05)
Entropy . . . . . : 5.8
SHA-256 . . . . . : 84ACEAD04358EE6C92922EFFC249B338DDF6E1FBF416146A2A9D83E6DB831AE6
Product . . . . . : Zone.com
Publisher . . . . : Microsoft Corporation
Description . . . : Zone Datafile
Version . . . . . : 1.2.626.1
Copyright . . . . : Copyright © Microsoft Corp. 1995-2001
> Ikarus . . . . . . : Win32.Spyware!IK
Fuzzy . . . . . . : 100.0
References
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Gry\Internetowa gra Piki.lnk
Oczywiście jest część loga - ta najistotniejsza :)
Przed chwilą przeskanowałem plik na virustotal i:
Detection ratio: 3 / 42
Avast.......Win32:Spyware-gen [Spy]
Emsisoft...Win32.Spyware!IK
GData......Win32:Spyware-gen
Reszta nic.
...i jeszcze to:
eEVNH.jpg
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36126
Reakcje/Polubienia
25240
Miasto
Trololololo
Ikarus lubi bardzo często strzelać fałszywkami, niedawno Emsisoft miał przez to małe kłopoty (Ikarusa silnik śmiga w EMSI), gdzie przez błąd w sygnaturach zaczął klasyfikować zdrowe pliki jako niebezpieczne.W sieci piszą że ten plik to komponent microsoftu, coś od gierek.Jak dla mnie to fałszywy alarm, poczekaj kilka h i zrób znowu skanowanko HitmanemPro



TO na bank falszywy alarm, bo zrobiłem skanowanko HitmanemPro i też wykrył mi plik shvlzm.exe jako niebezpieczny.Obstawiam zwalone sygnatury Ikarusa.
OXoxa.jpg
:lanie
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
OXYGEN THIEF napisał:
TO na bank falszywy alarm, bo zrobiłem skanowanko Hitmanem Pro i też wykrył mi ten plik jako niebezpieczny.Obstawiam zwalone sygnatury Ikarusa.
OXoxa.jpg
:lanie
Dzięki za potwierdzenie :ok pkolasa & OXYGEN THIEF dziękuję za pomoc :ok
 

pkolasa

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
230
Reakcje/Polubienia
8
Ja bym jeszcze poinformował Emsisofta o tym, właśnie z uwagi na Ikarusa. Sam używam Anti-Malware, ale śmigam na Win 8, więc u mnie nie ma tego fałszywego alarmu. Ktoś ma EAM, też mu to wykrywa i zgłosi? :)
 
Do góry