Re: Keriver Image czy1-Click Restore

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

OXYGEN THIEF napisał:
Tadek59 napisał:
Witam !

Czyli mogę ten program umieścić na dysku zewnętrznym , robić np : obraz całego systemu i wszystkich partycji raz w tygodniu i jednym kliknięciem , kiedy coś padnie wrócić cały system do tego momentu kiedy był robiony ostatni snapshot .

A co kiedy padnie system i nie mogę uruchomić kompa , Windows nie startuje co wtedy ? , jak to wygląda ?

:scratch
Tak możesz go zainstalować na dysku zewnętrznym, program robi tylko kopię partycji systemowej.
Keriver 1-Click Restore ładuje przed startem systemu specjalną konsolę odzyskiwania (można też ją utworzyć na USB czy CD) z której poziomu możesz utworzyć kopię oraz przywrócić kopię nawet gdy system postanowił sobie paść.Konsolę odzyskiwania możesz też utworzyć na dysku zewnętrznym.

Opis programu wykonany przez Contiego znajdziesz tu
http://programyzadarmo.net.pl/keriver-1 ... -programu/

Dzięki , szkoda że tylko partycji systemowej :scratch
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36188
Reakcje/Polubienia
25300
Miasto
Trololololo
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Tadek do więcej niż partycji systemowej masz Keriver Image, ale tak prawdę rzekłszy jest tyle programów do tworzenia kopii że łohohohhoho i jest z czego wybierać.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

OXYGEN THIEF napisał:
Tadek do więcej niż partycji systemowej masz Keriver Image, ale tak prawdę rzekłszy jest tyle programów do tworzenia kopii że łohohohhoho i jest z czego wybierać.

:dziękuję
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Z drugiej strony, może ja tego nie rozumiem, bo nigdy nie wykonywałem obrazu całego dysku, zawsze uważałem (i nadal uważam) że nie ma potrzeby korzystania z programów do tworzenia kopi całych dysków, tudzież partycji innych niż systemowa. Masz film na partycji rozszerzonej? Co za problem skopiować go na dysk zewnętrzny. Archiwizujesz muzykę, zdjęcia? Toż nic nie stoi na przeszkodzie najzwyczajniej w świecie skopiować je (stworzyć najnormalniejszą w świecie kopię) na zewnętrznym dysku... jaki cel w cudowaniu specjalistycznym oprogramowaniem do tego? :) Nie wiem, może to ja jestem jakiś ograniczony w tej materii (no offence!) Czyż nie jest najważniejsze, żeby system wstał... i zabezpieczyć (zrobić klon) systemowej partycji? Wtedy zdaje się wszystko wraca do normy :) I od tego właśnie jest Keriver 1click, który za swoją prostotę bardzo sobie cenie :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36188
Reakcje/Polubienia
25300
Miasto
Trololololo
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Ja tyż ciacham tylko kopię systemowej partycji a ważne, ważniejsze i najważniejsze dane z innych partycji na bieżąco są synchronizowane z zewnętrznymi nośnikami za pomocą Bvckup http://programyzadarmo.net.pl/bvckup-au ... apasowych/
 

kris68

Wygadany
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
60
Reakcje/Polubienia
0
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Keriver 1-Click Restore Pro jest mimo wszystko zajebistym programem - teraz chwilowo pozostaje czekac az zrobia update pod Windows 8 a chwilowo mozna robic kopie w trybie zgodnosci z windows 7 - dziala - sprawdzilem sam na sobie.
 

miszel74

Świeżak
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
23
Reakcje/Polubienia
0
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Programik jest spoko obecnie nie mogę używać go na moim nowym laptopie asus g74sx z powodu iż po pojawieniu się konsoli przy starcie laptop się restartuje na w kolko wchodząc w rowery próba odzyskania systemu kończy się niczym trzeba albo odpalać oryginalne rowery z masa śmieci od asusa albo nowa instalka. Może ktoś ma pomysł jak to rozgryść ?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36188
Reakcje/Polubienia
25300
Miasto
Trololololo
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

a gdzie jest zainstalowana konsola, domyślnie ?
 

miszel74

Świeżak
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
23
Reakcje/Polubienia
0
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

standardowo dysk c w samsungu nie miałem problemu
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36188
Reakcje/Polubienia
25300
Miasto
Trololololo
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Konsola nie jest instalowana na partycji systemowej, bo gdyby tak było to nie można było by przywrócić systemu w przypadku sformatowania partycji.Rozumiem że program masz na C a konsolę pewnie na D.
 

miszel74

Świeżak
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
23
Reakcje/Polubienia
0
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

program na C a kopia na D dokładnie , są to dwa oddzielne dyski C ssd a partycje D i E klasyczny ze tak się wyrażę
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36188
Reakcje/Polubienia
25300
Miasto
Trololololo
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Co może być powodem nie odpalania tego za bardzo nie wiem, bo to pierwszy taki przypadek o którym słyszę ale jeśli chcesz przywrócić komputer do żywych to poczytaj tu

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
bo rozumiem że system nie odpala,
i dopiero potem można się głowić czemu to nie działa i czy to aby na pewno wina Kerivera.
 

miszel74

Świeżak
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
23
Reakcje/Polubienia
0
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Właśnie jestem po reinstalce właśnie z tego powodu , ta opcja tez nic nie przyniosła restarty i tyle , wyczytałem ze może to być spowodowanie brakiem partycji 100 MB bo fakt rzeczywiste nie mam jej
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36188
Reakcje/Polubienia
25300
Miasto
Trololololo
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

miszel74 napisał:
Właśnie jestem po reinstalce właśnie z tego powodu , ta opcja tez nic nie przyniosła restarty i tyle , wyczytałem ze może to być spowodowanie brakiem partycji 100 MB bo fakt rzeczywiste nie mam jej

może jest ukryta, w sumie na win 7 powinna być.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36188
Reakcje/Polubienia
25300
Miasto
Trololololo
Re: Keriver Image czy 1-Click Restore

Właśnie jestem po reinstalce właśnie z tego powodu , ta opcja tez nic nie przyniosła restarty i tyle , wyczytałem ze może to być spowodowanie brakiem partycji 100 MB bo fakt rzeczywiste nie mam jej
może jest ukryta, w sumie na win 7 powinna być.
To partycja systemowa wymagana do poprawnego działania systemu, bez niej system nie działa. Ta partycja zawiera jądro systemu oraz pliki bootowania. Jeżeli ją usuniesz, będziesz musiał system od nowa instalować i tworzyć na nowo partycje.
Więc to nie wina Kerivera
 
Do góry