SoftPerfect Cache Relocator - Google Chrome, Mozilla Firefox ,Opera

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
1000% :kwiczy2

Czyli jeżeli strona PZD włącza mi się w 2 sekundy to teraz będzie się włączać zanim włączę przeglądarkę :scratch
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1048
Reakcje/Polubienia
1430
mając otwarte 30 kart przechodzenie między nimi jest nieodczuwalne czasowo
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35554
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
cache-relocator_main-window.png


SoftPerfect Cache Relocator to mały, przenośny i bezpłatny program przydatny dla posiadaczy tzw.RamDisk'ów.
Pozwala szybko, łatwo i bezpiecznie przenieść pamięć podręczną (cache) przeglądarki internetowej do RamDisk'u.



Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
:hiChyba był gdzieś na forum trik, jak przenieść (cache) do pamięci ram bez ramdysku.

1) Otwórz about:config
2) Wyszukaj browser.cache
3) Ustaw wpisowi browser.cache.disk.enable wartość „false„.
4) Ustaw wpisowi browser.cache.memory.enable wartość „true”.
5) Utwórz wpis browser.cache.memory.capacity (jeśli nie ma). Kliknij gdzieś w oknie prawym przyciskiem myszy i wybierz kolejno: Dodaj ustawienie typu > Liczba całkowita (integer). W pierwszym oknie, które się pojawi, wpisz browser.cache.memory.capacity, a w następnym „-1″.
6) Restart przeglądarki.
 

memnon

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
1632
Reakcje/Polubienia
3942
Mam pytanie dotyczące przenoszenia zmiennych środowiskowych , tak jak to opisano np tu :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, czy to samo tutaj :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Przeniosłem te foldery z SSD na HDD , jednak ostatnio przeczytałem że na najnowszych dyskach SSD jest to raczej zbędne . Jakie jest Wasze zdanie ? No i sorki za offtopic .
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

memnon

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
1632
Reakcje/Polubienia
3942
Dzięki za rozwianie wątpliwości , przenoszę z powrotem :) . A tak a propos tego przyspieszania Firefoxa , zainstalowałem , pozmieniałem co trzeba , efekt ...jak u mnie żaden . Tylko ramu więcej żre . No ale u innych podobno działa . Sprawdzić czy dobre poustawiane możemy tak : about:cache , Storage disk location: none, only stored in memory ( znaczy się przeniesione ok ) .
 
Do góry