SpyShelter - opisy, porady, ustawienia własne

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
SpyShelter to polski program zabezpieczający o rozbudowanych możliwościach w zakresie ochrony "anty-loger" i jak się okazuje nie tylko :) Dla zainteresowanych mój najnowszy tekst na temat tego programu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i wcześniej napisana już recenzja
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35579
Reakcje/Polubienia
24610
Miasto
Trololololo
@ichito , masz może SpyShelter Firewall zainstalowany na XP :??
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Nie...na XP mam wersję Premium, ale FW był tam kiedyś i z tego, co pamiętam pracował normalnie. Jedyne ustawienie, jakie na pewno zmieniłem i które pamiętam to sterowniki zapory miałem ustawione na TDI. Od jakiegoś czasu z wersją Premium pracuje zapora Kerio.
A czemu pytasz?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35579
Reakcje/Polubienia
24610
Miasto
Trololololo
Nie...na XP mam wersję Premium, ale FW był tam kiedyś i z tego, co pamiętam pracował normalnie. Jedyne ustawienie, jakie na pewno zmieniłem i które pamiętam to sterowniki zapory miałem ustawione na TDI. Od jakiegoś czasu z wersją Premium pracuje zapora Kerio.
A czemu pytasz?
Pytam ponieważ ostatnio czyli kilka dni temu zainstalowałem sobie SpyShelter Firewall i moduł zapory całkiem zablokował sieć ale zablokował tak bez żadnych reguł i co najśmieszniejsze lapek nie mógł połączyć się z żadną siecią WIFI.SpyShelter Firewall a raczej moduł zapory w jakiś dziwny sposób blokuje połączenie.Dziwne to trochę :scratch
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Wiesz co?...wrzucę u siebie wersję z zaporą na jakiś czas i sprawdzę, bo teraz nie mam pomysłu...może te sterowniki TDI, bo chyba domyślnie są ustawione WFP?...może jakiś proces/usługa związane stricte z systemem i siecią jak np. ipconfig.exe?
Dam znać jak to u mnie wygląda.
-------
edit:
Niestety nie dam rady tego sprawdzić...SSFW nie wchodzi u mnie już jako wersja próbna, a klucza, który chciałem aktywować, a myślałem, że zaskoczy też nie przyjmuje...dostałem komunikat, że przekroczyłem ilość instalacji dla tego klucza. Możliwe, bo zwyczajnie nie pamiętam już czy przypadkiem jakiś nie poszedł dla mojego syna.
Ale żeby Ci ulżyć nieco...u mnie na XP też coś ześwirowało z siecią. Laptok nie był długo uruchamiany ( miesiąc, może nawet dwa) i po pierwszym uruchomieniu nie miałem sieci, choć kontrolka przy klawiszach się świeciła, że jest OK. Nie miałem ikony połączeń bezprzewodowych w zasobniku, nie miałem sieci bezprzewodowych na liście w panelu sterowania i nawet nie wykrywało mi karty sieciowej. Potem było już gorzej...albo lepiej...i nie mam pojęcia od czego zależało. Raz sieć była i wszystko było jak należy, a czasem po uruchomieniu znikało wszystko i nawet kontrolka sieci gasła. Sprawdzałem na swoim smartfonie (aplikacja "Fing") czy ten laptok jest widoczny w sieci...no i raz był (jak się połączył), a innym razem nie, kiedy znikała karta sieciowa.
Piszę teraz z Visty, bo sytuacja się ustabilizowała...znaczy się nie ma karty sieciowej i połączenia na XP :) Mam wrażenie, że właśnie padła ze starości (mam laptoka już 11 lat) i trzeba z tym iść do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Informacyjnie tylko...skończyłem i to chyba wszystko :) Możliwe, że coś jeszcze docyzeluję, ale to na później.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
OXY, wtedy jak pisałeś o swoim problemie zainstalowałem SSFW na XP (na VB) i z siecią było wszystko w porządku.
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Nowa wersja FW i Premium - Screen Phantom. Opis na blogu
For limited time, before releasing a live version of 12.1 update, we release a beta version of SpyShelter 12.1, with new ‘Screen Phantom’ feature.

Screen Phantom is an independent module which protects your screen from being captured. It works in a different way than Anti Screenshot Module implemented in SpyShelter, since it does not trigger any alerts – any attempt to take a screenshot or record a video of your screen will result in an output of black screen, thus making it impossible to capture screen content. Screen Phantom does not depend on HIPS module, so if you for example allow process X to take a screenshot while Screen Phantom is enabled, process X will not be able to capture the content of your screen, because Screen Phantom will block it.


This feature can be enabled in Settings>Security tab.
(...)
SpyShelter 12.1 (11/Mar/2020)

– Added new anti screenshot feature (Screen Phantom)
– Improvements with Keystroke encryption exclusions
– Small internal updates
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35579
Reakcje/Polubienia
24610
Miasto
Trololololo

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
OK, masz rację a ja nie zwróciłem na to uwagi. W takim razie dodam kilka swoich uwag i informacji (macierzysty tekst na SG)
OK...kilka dni, trochę obserwacji, więc kilka informacji o działaniu nowej funkcji „Screen Phantom” - obserwacje na bazie działania SS w systemie Windows 7. Jeśli włączymy tę funkcję w zakładce Ustawienia/Ochrona to będzie ona blokować w opisany wcześniej sposób różne rodzaje aplikacji lub inaczej - procesy nie tylko aplikacji zewnętrznych, ale i systemowych:
- np. menadżer plików FreeCommander, który posiada funkcję tworzenia zrzutów ekranu poprzez kliknięcie skrótu klawiszowego...to zapewne dotyczy również innych obcych aplikacji, które oferują wykonywanie zrzutów jako podstawową lub dodatkową funkcję
- aplikacja systemowa, taka jak "Narzędzie Wycinanie" (Snipping Too), w której polecenie pobrania zrzutu ekranu „Nowy” lub jakieś podobne wybieramy i klikamy z menu okna aplikacji
- blokuje również określony przycisk na klawiaturze lub ich kombinację - „Print Screen”, „Fn + Print Screen”- co oznacza blokowanie poleceń bezpośrednio z urządzeń bez użycia jakiś dodatkowych procesów/aplikacji.
Zauważyłem, że blokowanie dokonuje się bez względu na to, czy proces
- ma na liście (zakładka Reguły) regułę zezwalającą na robienie zrzutów ekranu
- został dodany do listy zaufanych podpisów cyfrowych (Ustawienia/Ochrona), co może mieć różny wpływ na reakcję SpyShelter na różnych poziomach ochrony
- mamy włączone globalne „automatycznie zezwalaj” na liście monitorowanych akcji.
 
Do góry