System nie widzi plików na płycie (awaria nagrywarki)

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35832
Reakcje/Polubienia
24884
Miasto
Trololololo
Ja proponowałbym jeszcze raz testowo nagrać płytkę tyle że wolniej, im szybsze nagrywanie tym więcej błędów.
 
  • Lubię to
Reactions: al

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Nagrywales Wasc Ashampoo.. czy inszym wynalazkiem, w sumie to podobne jest w szkielecie... zapodaj eksperyment prosze: nagraj se sobie plyte z opcja: verify. Inymi slowy, niechaj ta plyta nagrana dopiero co z intencja niesienia raodsci w swiat szeroki sprawdzona bedzie w swiatlosci lasera ktory sciezki jej wypalal, a mozliwe jest ze prawda objawiona zostanie. (NIE, nie podam adresu i fona delaera ;) ).

Wg mnie skoro masz stery producenta i dzieje sie jak sie dzieje to cokolwiek nagrywa, nie zamyka plyty (wiem, mowi ze zamyka, ale fizycznie tego nie sprawdza). To jest tak... PC towe nagrywanie plyty z danymi to pikus: przy zamykaniu zapisuje TOC i finisz. Plyty audio nagrywane sa troszke odmiennie (dlatego plyta audio cd wlozona do napedu PC i potraktowana np total commanderem pokaze sciezka 1, sciezka fefnascie, wsio po jakie 44kb jesli mnie pamiec nie zwodzi), i oprocz rzecoznego TOC dla PC zapisuja info dla playera.

Teraz tak (ale mowie, ze dawno temu to cwiczylem, zaraz po powrocie z polowania na dinusie) - TOC dla KAZDEJ plyty CD zapisywane jest de facto w jednej lokacji na plycie (to samo polozenie glowicy lasera). KAZDE odczytanie plyty zaczyna sie w PC od skierowania glowicy w ten region i odczytu danych.

Prawdopodobne jest ze np. w wyniku przepalenia/ukruszenia/chwc kabla nie jest mozliwe w Twoim napedzie nagranie tego regionu (zakladam ze inne plyty, nagrane wczesniej lub kupione, odczytuje poprawnie?).

Co zrobic w tej sytuacji:
1. sprawdzic czy system odczytuje poprawnie plyty:
a) nagrane w innym systemie;
b) kupione
(jesli TAK, idziemy dalej, jesli NIE, wypieprzamy naped na smietnik i kupujemy nowy na alledrogo)

2. Zakladam ze NIE masz napedu Winscribe (pewnie bys tym napisal..) a szoda, mozna by zaprogramowac wypalenie prostej linii przez cala srednice CD, przerwa wskazalaby problem... lecmy dalej

3. Ja wiem ze to glupio zabrzmi, ale jesli masz mozliwosc to wloz dziada do innego PC albo kup obudowe i podlacz to zewnetrznie przez USB/eSATA - to umozliwi wyeliminowanie wszelkich potencjalnych problemow typu soft/sterownik bo naped jako usb bedzie musal miec zupenie ine sterowniki...

Jesli moglbym prosic, to pinformuj czy/co z listy zorbiles. Jakkolwiek pogrzebany jestem w rozmaitych sprawch nie cierpiacych zwlok(i) - postaram sie odpowiedziec we w miare rozsadnym czasie
 
  • Lubię to
Reactions: al

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9952
Reakcje/Polubienia
10574
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ja proponowałbym jeszcze raz testowo nagrać płytkę tyle że wolniej, im szybsze nagrywanie tym więcej błędów.

Prędkości ustawiane różne i też nic :smutny

:hiKiedyś miałem podobny problem i pomógł mi jeden z tego typu programów.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Warto też może zaktualizować Firmware
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Niestety w moim przypadku nic nie pomogło :( firmware ani naprawa.

Nagrywales Wasc Ashampoo.. czy inszym wynalazkiem, w sumie to podobne jest w szkielecie... zapodaj eksperyment prosze: nagraj se sobie plyte z opcja: verify. Inymi slowy, niechaj ta plyta nagrana dopiero co z intencja niesienia raodsci w swiat szeroki sprawdzona bedzie w swiatlosci lasera ktory sciezki jej wypalal, a mozliwe jest ze prawda objawiona zostanie. (NIE, nie podam adresu i fona delaera ;) ).

Wg mnie skoro masz stery producenta i dzieje sie jak sie dzieje to cokolwiek nagrywa, nie zamyka plyty (wiem, mowi ze zamyka, ale fizycznie tego nie sprawdza). To jest tak... PC towe nagrywanie plyty z danymi to pikus: przy zamykaniu zapisuje TOC i finisz. Plyty audio nagrywane sa troszke odmiennie (dlatego plyta audio cd wlozona do napedu PC i potraktowana np total commanderem pokaze sciezka 1, sciezka fefnascie, wsio po jakie 44kb jesli mnie pamiec nie zwodzi), i oprocz rzecoznego TOC dla PC zapisuja info dla playera.

Teraz tak (ale mowie, ze dawno temu to cwiczylem, zaraz po powrocie z polowania na dinusie) - TOC dla KAZDEJ plyty CD zapisywane jest de facto w jednej lokacji na plycie (to samo polozenie glowicy lasera). KAZDE odczytanie plyty zaczyna sie w PC od skierowania glowicy w ten region i odczytu danych.

Prawdopodobne jest ze np. w wyniku przepalenia/ukruszenia/chwc kabla nie jest mozliwe w Twoim napedzie nagranie tego regionu (zakladam ze inne plyty, nagrane wczesniej lub kupione, odczytuje poprawnie?).

Co zrobic w tej sytuacji:
1. sprawdzic czy system odczytuje poprawnie plyty:
a) nagrane w innym systemie;
b) kupione
(jesli TAK, idziemy dalej, jesli NIE, wypieprzamy naped na smietnik i kupujemy nowy na alledrogo)

2. Zakladam ze NIE masz napedu Winscribe (pewnie bys tym napisal..) a szoda, mozna by zaprogramowac wypalenie prostej linii przez cala srednice CD, przerwa wskazalaby problem... lecmy dalej

3. Ja wiem ze to glupio zabrzmi, ale jesli masz mozliwosc to wloz dziada do innego PC albo kup obudowe i podlacz to zewnetrznie przez USB/eSATA - to umozliwi wyeliminowanie wszelkich potencjalnych problemow typu soft/sterownik bo naped jako usb bedzie musal miec zupenie ine sterowniki...

Jesli moglbym prosic, to pinformuj czy/co z listy zorbiles. Jakkolwiek pogrzebany jestem w rozmaitych sprawch nie cierpiacych zwlok(i) - postaram sie odpowiedziec we w miare rozsadnym czasie

Nagrywałem na początku starym Nero ale nie efekt był taki jak napisałem dlatego dla sprawdzenia spróbowałem cdburnerXP a w ostateczności ashampoo. Efefty zawsze były takie same. Nagrywanie z opcją weryfikacji też nic nie daje.

1. Płyt nagranych wcześniej ani nagranych obecnie na innej nagrywarce nie czyta. Oryginalne (kupione) odczytuje bez problemu. Napęd nowy zamówiłem ale starego nie wyrzucam (mimo iż nie pokładam już w nim nadziei ) bo może kiedyś dojdę do tego co zawiniło i będzie to dla mnie jakieś tam doświadczenie na przyszłość.

2. Nie mam napędu winscribe.

3. Włożyłem ją do innego PC i też dupa. Nic to nie dało.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Nic to nie dało.
Nom. Czyli wyelimniowalismy aspekt software, firmware oraz sterownikow. Ponadto jak tiwerdzisz plyty nagrane na tym nie sa czytane poprawnie na innym.
Jak dla mnie, to wskazuje jednoznacznie na aspekt hardware. Jesli nie pomoze czyszczenie plyta czyszczaca to najprawdopodobniej jest uwalone pozycjonowanie glowicy i nie zapisuje poprawnie informacji o plikach/danych/audio, pomimo ze same dane zapisywane sa poprawnie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9952
Reakcje/Polubienia
10574
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Przyszła nowa nagrywarka. Zamontowana i wszystko jest ok. Sprawdziłem płyty nagrane na poprzedniej w tym tygodniu i.... dziwne jest to, że o ile płyty audio czyta w mgnieniu lasera tak wszystkie pozostałe, które nagrywałem testowo mieli długo (tak około minuty) ale ostatecznie je odczytuje. Nie wnikam, ważne, że działa.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Nawet jak mnie niektóre rady nie pomogły to zawsze mogą pomóc innej osobie. :dziękuę
 
Do góry