Szybkie newsy bez kategorii

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10202
Reakcje/Polubienia
10812
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wg mnie bardziej wkurzajace (w tym samym artykule) jest: "licencjonowanie tej treści innym podmiotom".
Innymi slowy: @al zrobi fajny obrazek, Adobe z definicji ma do niego licencje, sprzeda je shutter stock czy komus inemu, tamci to wystawia jako obrazek premium za pierdyliard cebulionow i napisza do Administracji o usuniecie ze smieszne i niesmieszne SWOJEGO platnego produktu ktory jest zamieszczony na pzd bez wykupienia ich licencji na podstawie DMCA.
Scenariusz dosc karkolomny ale w dobie powszechnego januszowania - dosc prawdopodobny.

Niestety ale Adobe jest monopolistą i takimi praktykami testuje granicę wytrzymałości użytkowników, tych płacących. Photoshop nie ma obecnie konkurencji i jest to skrupulatnie wykorzystywane. Jak ktoś mi napisze, że są inne programy tego typu to oczywiście się zgodzę ale przydają się żeby zrobić kartkę z życzeniami dla babci albo plakat na turniej piłkarski w Pcimiu. Osobiście mam wykupiony cały pakiet Adobe bo jest to dla mnie oszczędność przy tworzeniu grafik np. logo albo jakichś plakatów bo w innym wypadku musiałbym zapłacić komuś za wykonanie jakiegoś projektu. Wszystkie grafiki mam zabezpieczone notarialnie w PL (jednorazowy koszt około 100-150zł) ale też na innych rynkach (50 USD). Jestem raczej spokojny o to, że Adobe nie wykorzysta moich prac bo wiązało by się to z pewnym zgrzytem :sarkazm
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36900
Reakcje/Polubienia
25930
Miasto
Trololololo
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36900
Reakcje/Polubienia
25930
Miasto
Trololololo
Nielegalne przekraczanie granicy bezsilność polskiej straży

Przemytnicy ludzi nagrywają swoje udane akcje i promują je w mediach, aby zachęcić innych do zapłaty za nielegalne przewiezienie przez granicę. Brak zdecydowanych działań polskiej straży granicznej powoduje, że na granicę wciąż przybywają nielegalni imigranci.

 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10202
Reakcje/Polubienia
10812
Miasto
Somewhere over the rainbow.

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36900
Reakcje/Polubienia
25930
Miasto
Trololololo
Komendant główny J.Szymczyk został wybrany do rady nadzorczej Piasta Gliwice xD

W kraju z dykty i kartonu Komendant Główny Policji zamiast poniesc konsekwencje wybuchu granatnika, w nagrode dostał stanowisko w radzie nadzorczej Piasta Gliwice...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36900
Reakcje/Polubienia
25930
Miasto
Trololololo
Publikacja "Nature": Słonie zwracają się do siebie po imieniu.

Słonie zwracają się do siebie odpowiednikiem imienia, które jest charakterystyczne dla każdego osobnika wynika z badań opartych na obserwacji dzikich stad słoni w Kenii. Publikacja na ten temat została opublikowana w poniedziałek na portalu czasopisma naukowego "Nature".
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry