Wasze ulubione programy do optymalizacji PC

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Wasze ulubione programy do optymalizacji kompa ( usuwanie śmieci, przyśpieszanie,czyszczenie i defragmentacja rejestru , dysków i tp )

Mam kilka programów do sprzątania w rejestrze. Uważam, że się nawzajem uzupełniają.

Do usuwania zbędnych wpisów z rejestru używam: Wise Registry Cleaner Free (znajduje sporo błędów), Auslogics Free Registry Cleaner, Registry Life (ten program potrafi też defragmentować rejestr, niestety robi to, co kilka dni; czasami proponuje też instalację programu Registry Organizer, jak wykryje jakieś zbędne wpisy), Eusing Free Registry Cleaner ( wykrywa mało błędów, ale czasami jako jedyny coś wykryje), IObit toolbox (darmowy program w wersji portable, który dokładnie skanuje rejestr).

Sprzątam też w rejestrze, używając Ashampoo WinOptimizer 6 (pełna wersja dodana do jakiejś gazety), WinUtilities (z giveaway), 360 Amigo System Speedup ( z tego samego źródła, co WinUtilies).

Błędne wpisy z rejestru usuwam też używając Advanced System Care Pro (pełną wersję mam dzięki promocji, którą opisaliście na blogu :D ) i Ccleanera.

Na raz nie używam tych programów, chyba że zainstalowałam sporo programów. Te programy jeszcze nigdy nie położyły mi systemu.

Moje ulubione programy to: Wise Registry Cleaner, Registry Life i Advanced System Care Pro.

Jakie są Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze?

(Te wszystkie programy są kompatybilne z Windows 7 home edition. Z XP współpracował bezproblemowo Registry Mechanic, z 7 jakoś sobie nie poradził.)
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

:szok :szok :szok
A czy coś oprócz sprzątania w rejestrze robisz z kompem ???
Osobiście to wyznaje zasadę, że generalne porządki raz na 2 lata robią na tyle dobrze, że nie używam w zasadzie nic innego do sprzątania w rejestrze (wyłączając sytuacje awaryjne) .... No może raz na pół roku defragmentuję rejestr za pomocą tego co jest akurat pod ręką i najlepiej bezinstalacyjnego.....
A generalne porządki to też nic wyszukanego ..... format c: ...... :D
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

Conti, to nie jest tak, że używam tych programów naraz. Najczęściej używam Wise registry Cleaner Free, Ccleanera, Registry Life i Advanced System Care Pro.

Czasami robię gruntowne porządki w rejestrze, np. jak zainstaluję lub odinstaluję sporo programów.

Co do reinstalacji systemu, uważam że to ostateczność. Nienawidzę instalować systemu od nowa, bo często trzeba ponownie zainstalować całą masę programów, które są na innej partycji.

Conti, jakim programem defragmentujesz rejestr?

(Co do IObit toolbox, to ten program czasami znajduje więcej błędów niż Advanced System Care Pro, ale często są to wpisy podwyższonego ryzyka, więc trzeba z nim uważać. Dlatego uważam, że Advanced System Care Pro jest od niego bezpieczniejszy.)
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

@joa87
Faktycznie chyba nieco za dużo wymagasz od rejestru, że go tak ciągle "czeszesz" :) Wygląda na to, że albo naprawdę ciągle coś zmieniasz w kompie...albo nie możesz się zdecydować, czego używać :) Powiem tak...miałem podobny etap w użytkowaniu kompa, że ciągle coś w rejestrze czyściłem czyściłem, defragmentowałem, optymalizowałem...kończyło się na stawianiu systemu od nowa. Nie miało to sensu, jak się okazało i w końcu z "bólem serca" rozstałem się z większością tych programów. Po wielu latach praktyki zostawiłem sobie kilka pewniaków i tylko ich używam, choć od czasu do czasu skuszę się na jakiąś eksperymentalna instalację czegoś nowego.
Za zaufane dla mnie programy do porządków w rejestrze uważam: CCleaner, Glary Utilities, ASC, Argente oraz trzech stałych "mistrzów" - Regseeker (tylko do szukania ręcznego po nazwie), Vit Registry Fix (czyszczenie automatyczne i defragmentacja rejestru) i Eusing Registry Cleaner - program starszej daty, ale wciąż lepszy od niejednego współczesnego.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35388
Reakcje/Polubienia
24424
Miasto
Trololololo
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

Do czesania :D rejestru używam

ViT Registry Fix Pro
Comodo System Cleaner
Registry First Aid Platinium 7

Czeszę :p srednio co 3dni ;)
 

Olga

Bardzo aktywny
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
564
Reakcje/Polubienia
1
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

Przeciętnie raz w tygodniu CCleaner i ViT Registry Fix Pro. To wszystko. :D
 

pajky

Wygadany
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
44
Reakcje/Polubienia
0
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

Jak dużo testuje/odinstalowuje to średnio czyszczę rejestr 1/tydzień a defragmentuje może co drugi miesiąc.
Testowałem dużo programów a zostawiłem stale używany jv16 PowerTools Pro i jako uzupełnienie Registry First Aid 7 Pro, wszystkie z promocji.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

Mam trzy takie programy są to : Advanced System Care Pro , Glary Utilities oraz CCleaner.
Trzeba powiedzieć jedno czyszczenie rejestru to delikatna sprawa i czasem lepiej nie iść na całość no chyba że ktoś jest zaawansowanym użytkownikiem komputera i wie co robi !
Ja czyszczę na tzw: ustawieniu bezpiecznym /podstawowym/ a nie zaawansowanym i trzeba przyznać że żaden z tych programów krzywdy systemowi nie zrobił .
Wymienione programy są bezpieczne i sprawdzone myślę że można je polecić każdemu użytkownikowi komputera oprócz czyszczenia mają jeszcze kilka użytecznych funkcji np: optymalizacja pamięci , moduł deinstalacji oprogramowania itd. Używałem już różnych programów i akurat do tych mam zaufanie z innymi bywało różnie aż do instalowania systemu na nowo / wycięcie plików systemowych-pewnie poszedłem na całość / :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35388
Reakcje/Polubienia
24424
Miasto
Trololololo
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

Zapomniałem dodać jeszcze 2 programów

Argente Utilities ( Kombajn do czyszczenia )
Registry Life ( rejestr )
:)
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Re: Wasze ulubione programy do sprzątania w rejestrze.

@ Ichitio- okres testowania różnych programów mam już raczej za sobą. Wybrałam te, które ani razu nie uszkodziły mi rejestru.

Jak na nowszym kompie miałam jeszcze system Windows XP home edition, to używałam Registry First Aid, sprawdzał się bardzo dobrze i Registry Shower 2007 (ale ten program chyba nie był kompatybilny z Windows 7, znalazł mi tak dużo błędów, że doszłam do wniosku, że to błąd i go odinstalowałam).

Nie usuwam ręcznie wpisów w rejestrze, bo się na tym nie znam i nie chcę położyć systemu.

(Przetestowałam sporo programów do optymalizacji kompa, ale niektóre nie działały bez zarzutu, więc je odinstalowałam.)
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Wasze ulubione programy do defragmentacji kompa i rejestru.

Wasze ulubione programy do defragmentacji kompa i rejestru.

Do defragmentowania kompa używam Defragglera- jest kompatybilny z moim systemem i się bardzo dobrze sprawdza. Uważam, że ten program jest wygodny w obsłudze- wystarczy wybrać dysk, kliknąć na analizuj i wybrać wszystkie lub niektóre pliki do defragmentacji. Dość często defragmentuję dysk, zwłaszcza jak zainstaluję sporo nowych programów lub powstaną inne nowe pliki. Uważam, że defraggler jest najlepszy do defragmentowania dysku.

W moim drugim starszym kompie z systemem Windows XP home edition, do defragmentacji używam Ashampoo Magical Defrag 2 i uważam, że na tym systemie ten program bardzo dobrze się sprawdza.

Rejestr defragmentuję co jakiś czas, rzadziej niż kompa i używam do tego programu Registry Life. Nie zamierzam defragmentować rejestru co kilka dni- to jest optymalne według producentów tego programu, ale co jakiś czas.

Jakie są Wasze ulubione programy do defragmentowania kompa i rejestru? Jak często trzeba defragmentować twardy dysk i rejestr, aby nie przedobrzyć?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35388
Reakcje/Polubienia
24424
Miasto
Trololololo
Re: Wasze ulubione programy do defragmentacji kompa i rejest

Z darmowych Polecam Puran Defrag ( jest darmowy ale tylko dla systemów 32 bit )
http://programyzadarmo.net.pl/2010/06/2 ... e-edition/
i MyDefragPowerGUI
tak to wygląda
MyDefrag-PowerGUI-Screenshot.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Z płatnych O O defrag ( czesto w promocji :p ) PerfectDisk i diskeeper

Osobiście używam Puran Defrag , szybki i lekki i skuteczny choć małoma roboty u mnie bo na ogół to defragmentuję tylko partycję systemowa, raz w miesiącu ( własnie zaraz odpalam ) :)
 

K2o

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Sierpień 2010
Posty
213
Reakcje/Polubienia
1
Re: Wasze ulubione programy do defragmentacji kompa i rejest

Korzystam z programu Tuneup Utilities i jego narzędzia do defragmentacji.
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Re: Wasze ulubione programy do defragmentacji kompa i rejest

Wcześniej Diskeeper 7 Lite lub O&O 2000 Free, a od chyba 2 lat Ultimate Defrag Free 1.72 (DiskTrix) na Win XP i 7 (choć tego ostatniego producent nie wskazuje jako obsługiwanej platformy)oraz od kilku miesięcy Puran Defrag Free - zwłaszcza do czystej defragmentacji (boot-time defragmentation).
Do defragmentacji rejestru wbudowany defragmentator w Vit registry Fix oraz weteran czyli ERUNT i NTREGOPT (kopia i defragmentacja).
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Wasze ulubione programy do sprzątania w kompie.

Wasze ulubione programy do sprzątania w kompie.

Najczęściej używam Ccleanera do usuwania śmieci- on jako jedyny kompresuje bazy danych Firefoxa i Google Chrome, FCleanera- on potrafi wyczyścić min. historię Firefoxa. Jak długo serfuję w internecie, to używam też 360 Amigo System Speedup Pro (mam go z giveaway), Iobit toolbox lub Advanced System Care Pro- do usunięcia resztek śmieci. Czasami używam też modułu czyszczącego w Ashampoo WinOptimizer 6.60- zawsze coś znajdzie. Użyteczny też jest ATF Cleaner- zwłaszcza do wyrzucania plików tymczasowych wszystkich użytkowników- nie jest do końca kompatybilny z Windows 7 i pewne jego funkcje nie działają.

Czasami używam jeszcze programu MRU-blaster, by wyczyścić listę ostatnio używanych programów.

(Myślałam ostatnio, by używać jakiegoś cleanera do czyszczenia w folderze Prefeth, ale chyba wystarczy, że czasami Ccleaner stamtąd usuwa zbędne pliki.)

Jakie są Wasze ulubione programy do zachowania porządku w kompie?
 
Do góry