Win11: zbędne usługi?

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10015
Reakcje/Polubienia
10657
Miasto
Somewhere over the rainbow.

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Mam jeszcze pytanie o ten Optimizer - on musi się uruchamiać razem z systemem? Czy jak go wyłączę, to te wprowadzone przez niego zmiany zostaną cofnięte? Trochę mnie męczy ciągły komunikat na starcie systemu...

@Edycja:
Zainstalowałam Kerish doctor i tak sobie po kolei włączam poszczególne opcje, ale nie jestem pewna czy w wersji próbnej wszystko działa, bo np. chciał aktualizować sterowniki, pokazał 3 nieaktualne, kliknęłam OK ale nic się nie zaktualizowało i jak wróciłam po chwili do tej opcji, to znów pokazuje te 3 nieaktualne i że niby mam zaktualizować. Nie wiem, chyba że one zostaną zaktualizowane dopiero po restarcie czy coś?
Ciastek jeszcze nie zdążyłam sprawdzić, jak sprawdzę, to dam znać
@Edycja2:
Dobra, już wiem. Trzeba było kliknąć na konkretny sterownik, żeby go zaktualizować :p W sumie były 3, ale przy pierwszym po pobraniu wyskoczył komunikat, że nie może być zaktualizowany, bo jest niezgodny, drugi zaktualizowało, a przy trzecim wyskoczył komunikat, że w wersji próbnej można zaktualizować tylko 1 :p
@Edycja3:
Niestety, wszystko wskazuje na to, że ten Kerish Doctor w ogóle nie widzi Slimjeta :(
@Edycja4:
Właściwie to nie wiem, czy ten program w ogóle czyści jakiekolwiek ciastka. Specjalnie otwarłam Firefoxa (bo tą przeglądarkę widzi), zalogowałam się do fb, zamknęłam i włączyłam czyszczenie. Wszelkie znalezione plik ff były określone jako przestarzała pamięć aplikacji, natomiast plików cookie w ogóle tam nie było. Po wyczyszczeniu nadal byłam zalogowana. To ja nie wiem, gdzie ten program w ogóle ma opcję czyszczenia ciastek, chyba jej nie ma?
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35997
Reakcje/Polubienia
25098
Miasto
Trololololo
Mam jeszcze pytanie o ten Optimizer - on musi się uruchamiać razem z systemem? Czy jak go wyłączę, to te wprowadzone przez niego zmiany zostaną cofnięte? Trochę mnie męczy ciągły komunikat na starcie systemu...

Właściwie to nie wiem, czy ten program w ogóle czyści jakiekolwiek ciastka. Specjalnie otwarłam Firefoxa (bo tą przeglądarkę widzi), zalogowałam się do fb, zamknęłam i włączyłam czyszczenie. Wszelkie znalezione plik ff były określone jako przestarzała pamięć aplikacji, natomiast plików cookie w ogóle tam nie było. Po wyczyszczeniu nadal byłam zalogowana. To ja nie wiem, gdzie ten program w ogóle ma opcję czyszczenia ciastek, chyba jej nie ma?
Optimizer nie uruchamia się ze startem systemu, zapewne sama to ustawiłaś. Zmiany wprowadzone zostają.
Kerish PC Doctor czyści ciastka, w przypadku otwartej przeglądarki i czyszczenia, Kerish PC Doctor pyta czy zamknąć przeglądarkę. Zaamykasz i masz wyczyszczone.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35997
Reakcje/Polubienia
25098
Miasto
Trololololo
A to ja wiem, ale była zamknięta i wcale nie wyczyścił ciastek. Użyłam opcji "Czyszczenie plików śmieci".
W każdym razie i tak nie wykrywa Slimjeta
Więc użyj HDCleaner,
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Więc użyj HDCleaner
Sama nie wiem, może na razie zostawię do końca okresu próbnego ten Kerish Doctor, skoro już go zainstalowałam i wypróbuję dodatek do przeglądarki Cookie AutoDelete.
Rozważam jeszcze BleachBit - tylko nie wiem, czy jego obsługa dla laika nie będzie zbyt trudna. Nie wiem czy wszystko tam trzeba sobie w nim ręcznie wybierać, czy program sam zaznacza pozycje, które mogą być bezpiecznie usunięte, a odznaczone zostawia dla zaawansowanych użytkowników?
 
Do góry