Windows 11 / : Jak ominąć wymagania systemowe

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55906
Cała sztuczka z podmianą pilów w ISO polega na tym, że w pliku Install.wim
Było o tym niedawno i dodatkowo pokaz stworzenia bootowalnego pędraka z instalką podrobionego W11:
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Plik Install.wim można otworzyć za pomocą 7-zip jest tam 10 folderów z podsystemami. Nie przeczę, że ktoś już wykorzystał ten sposób i nie twierdzę że to mój autorski pomysł. Ja to zrobiłem i pokazałem, że można. Z reguły wykorzystuje się w instalatorach Windows 10 plik o innej nazwie: install.esd, bliźniacy do install.wim i dlatego trudno mi było wcześniej znaleźć ISO Windows 10 z install, dopiero Insider Preview z Windows 10 21H2 okazał się tym najlepszym. Nawet wersja systemu 21H2 zgadza się z jedenastką, stąd brak problemów z instalacją. A pena można sobie zrobić kilkoma sposobami pilnując by system plików na nim to NTFS bo FAT-32 nie obsługuje plików powyżej 4 GB takich ja Install.wim
 
Ostatnia edycja:

khanyash

Bardzo aktywny
Moderator
Ekspert
Dołączył
25 Czerwiec 2017
Posty
197
Reakcje/Polubienia
2073
I have an old laptop from 2011. It doesn't have TPM, Secure Boot, and an unsupported processor for Win 11.
I used Rufus Extended Install to clean install Win 11; no warnings or errors. Win 11 received updates too. All my programs installed and running well. Win 11 feels lighter than Win 10 on my laptop.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
Przykra wiadomość, przedwczoraj zaczęła wgrywać się poprawka 21H2 i padło wszystko kod błędu 0x0000001 (mam 21H1 19043.1266) coś mi się wydaje że win11 też wyłoży kopa. (nie wiem co znaczy ta punktacja reakcje/polubienia, miałem 1 mam -1 i jakie to ma znaczenie).
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1668
Reakcje/Polubienia
1766
Bardzo warto!
Programem Rufus zrób sobie pendrive instalacyjny.
Pliki ISO możesz pobrać z:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Polecam build 258. Zaoszczędzisz trochę czasu na aktualizacjach.
Numeru seryjnego nie potrzebujesz. Po zainstalowaniu aktywacja zostanie pobrana automatycznie z BIOS/UEFI laptopa.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Warto zaryzykować na wgranie 11 przy takich parametrach komputera (dell latitude e6220).

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nie warto. Chyba że chcesz ze swojego komputera za darmo zrobić sprzęt do testowania nowego systemu. Nie masz z tego nic a MS się ucieszy że ma darmowego testera.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55906
Warto zaryzykować na wgranie 11 przy takich parametrach komputera (dell latitude e6220).
Ja napiszę trochę inaczej od kolegów powyżej.

Warto, jeśli nie jest to twój podstawowy komputer, a jakiś lapek wyciągnięty z szafy.
 
  • Lubię to
Reactions: al

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
Tak myślę że pewnych rzeczy nie przeskoczę, karta to inlet 3000 mobile i nie obsługuje WDDM 2.0. Ciekawostka mam TMP 1,2 a widzi to jako 2.0
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Tak myślę że pewnych rzeczy nie przeskoczę, karta to inlet 3000 mobile i nie obsługuje WDDM 2.0.

A co Ci przeszkadza w aktualnie posiadanym Windowsie, że chcesz na siłę aktualizować do 11 :??
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
Nic z ciekawości chciałem wgrać, raczej poruszam się w win 7 (ze względu na wiekową drukarkę i skaner) i teraz win 10. Namawiam moich dziadków (chociaż sam jestem dziadkiem) żeby się "przesiadali" na win10 tam gdzie można. Większość to vista.
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35940
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Nic z ciekawości chciałem wgrać, raczej poruszam się w win 7 (ze względu na wiekową drukarkę i skaner) i teraz win 10. Namawiam mich dziadków (chociaż sam jestem dziadkiem) żeby się "przesiadali" na win10 tam gdzie można. Większość to vista.
Z ciekawości to możesz sobie zainstalować Windows 11 w VirtualBoxie :)
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
Tego nie umiem :mad:
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35940
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Tego nie umiem :mad:
Ja na Twoim miejscu wstrzymałbym się z instalacją W11 , za świeży system to jest :) Poczekaj aż wyłapią główne błędy i dopiero instaluj. Jeśli jednak musisz to zanim zainstalujesz zrób sobie kopię aktualnego systemu :)

Bierz przykład ze mnie, ja od XX lat wstrzymuję się z instalacją czegoś nowszego od XP :kwiczy2
 
Do góry