Windows 11 / : Jak ominąć wymagania systemowe

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
@rom57
Na tak słabej konfiguracji wirtualna maszyna tylko "zmuli" komputer. Zrób sobie zapasową kopię systemu np. darmową wersją
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i wio! Instaluj jedenastkę. W przypadku gdy Ci się nie spodoba, przywrócisz sobie poprzedni system operacyjny jednym kliknięciem. Próbuj: "jak się nie psewrócis to sie nie naucys".
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Od pewnego czasu mam zaktualizowany system do jedenastki i nie narzekam....
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
XP ulubiony mój system, chyba nie było lepszego Windowsa prosty i przyjazny. Na razie się wstrzymałem, szukam sterowników do swojego della, testuję - polecacie jakiś komercyjny (darmowy na 3-4 miesiące) na program do ściągnięcia sterów (ten tu na stronie sprawdziłem ale ma do mojego kopa słaba bazę) musi być taki co wspiera della.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
musi być taki co wspiera della.
Tu chyba nie jest problem w tym co wspiera Della, a w tym ze Dell (dla Twojego modelu) nie wspiera nawet W10... Pozostaje third party ale nie jestem pewien czy sie do konca uda bo Dell jest troszke specyficzny.
Dla nowszego modelu (np. E5440) pobranie sterownikow jak leci ze strony producenta i ich instalacja na rympal powoduje problem, bo np. instalacja sterownika audio przed chipsetem sie nie uda (i to akurat ma sens) czy instalacja sterownika audio przed WiFi tez sie nie powiedzie (co IMHO zupelnie sensu nie ma). Anyway: wiecej masz tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Teraz tak...:jaranko zauwaz ze bezposrednia konsekwencja takiego stanu rzeczy jest to ze jesli np. zabraknie Ci do nowego systemu sterownika od bluetootha, to masz duze szanse ze instalacja sterownika glupiej kamerki mozenie pojsc jak trzeba. Niemowie ze tak MUSI byc, ale moze (i mowie to o sam tego doswiadczylem z mlodszym Dellem).
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
Generalnie, kilka się wiesza zablokowałem, windows co poprawka cos tam próbuje sobie wgrać mimo wyłączonych opcji sterowników. Czasami wywala mi wi-fi na krótko. Słabo działa (w jednym kierunku bluetooth).
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1668
Reakcje/Polubienia
1766
W ciągu ostatniego tygodnia zaorałem trzy stare lapki na Windows 11. Były to Asus, Toshiba i Samsung. Żaden nie miał TPM, UEFI czy SecureBoot. Do żadnego nie potrzebowałem ściągać jakichkolwiek sterowników. W11 odnalazł i pobrał sam.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
Wstaw na Torrente ostatnia wersje to może ściągnę, tej strony to masakra po 4 godzinach dałem sobie spokój.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1668
Reakcje/Polubienia
1766
Rufus pobiera z MS automatycznie. W opcjach wyłączasz tylko sprawdzanie TPM i SecureBoot i pójdzie nawet na CoreDuo.
 

khanyash

Bardzo aktywny
Moderator
Ekspert
Dołączył
25 Czerwiec 2017
Posty
197
Reakcje/Polubienia
2073
Have you heard about the placebo effect? I can ensure you that in a case of using the scenario:
a) format;
b) clean Windows install (latest version with minimal or no updates needed directly after)
c) "all my programs" installation
your laptop will feel lighter for a couple of weeks or months (depending how quickly you would start messing the registry, prefetch and updates folder).

Anyway, I am struggling with understanding why people are installing the system which uses the specific set of function as the foundation of its security in a way of blocking it, effectively eliminating all reasons of system upgrade so perhaps you can elaborate on the purpose?

THEBELOW was NOT written by spamtrash. WE have hacked his account after he wrote his post:
@khanyash : you have done pretty good thing, we luv it, do not listen to @spamtrash :nono

with regards,
Conti Group
I shared my experience of Win 11 on my laptop. Overall, Win 11 is lighter compared to Win 10 on my laptop, including the clean install state comparison of both the operating systems.

People install new operating systems for reasons.
My laptop doesn’t have important data. And, I’m fine if Microsoft blocks the updates in the future, or if there are software compatibility issues or security issues because of the unsupported system. It is my reason for installing new operating systems.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1668
Reakcje/Polubienia
1766
@Zawisza Czarny a w czym masz problem?!
Instalowałem W11 nawet na bardzo starym Samsungu z i3 i tylko 4 GB RAM i śmiga lepiej niż na W7 czy W10.

Pobrałem ISO ze strony WinIso.pl i zrobiłem bootowalny pendrive Rufusem.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1086
Reakcje/Polubienia
43
@Zawisza Czarny a w czym masz problem?!
Instalowałem W11 nawet na bardzo starym Samsungu z i3 i tylko 4 GB RAM i śmiga lepiej niż na W7 czy W10.

Pobrałem ISO ze strony WinIso.pl i zrobiłem bootowalny pendrive Rufusem.
W niczym nie ma problemu. Pytam zanim zacznę instalację. Może ktoś z takim sprzętem już to zrobił i może coś konstruktywnego napisać.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Co można napisać konstruktywnego. Jeśli utworzysz nośnik instalacyjny według powyżej przedstawionego prze ze mnie przepisu, zainstalujesz Windows 11 na każdym sprzęcie. Ostatnio instalowałem na HP Compaq 8000 Elite z procesorem Intel Core2Quad Q8400 i 4 GB RAM. Instalacja przebiegła standardowo. Najpierw pomijam wpisywanie klucza, wybieram rodzaj systemu. Usuwam partycję zastrzeżoną i systemową z poprzednim systemem i instaluję na miejscu nieprzydzielonym. Nie ruszałem partycji na której były inne dane i ona z tymi danymi pozostała nienaruszona. Wybrałem system Home i dlatego musiałem zalogować się po instalacji na konto Microsoftu, a wybrałem dlatego że wcześnie była na nim zainstalowana dziesiątka Home. System się aktywował bez zastrzeżeń przy pierwszym dostępie do Internetu. I tyle Sąsiad jest zadowolony ja też. Próbował modyfikacji instalatora Rufusem i niestety się nie udało.
 
Do góry