Windows 7 iso potrzebny

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Mam problem. Potrzebuję obraz .iso systemu Windows 7 Ultimate SP1 PL (Retail). Najprostszy sposób to oczywiście ściągnięcie go za pomocą MS Windows & Office ISO Download Tool - niestety nie działa on z XP :(. W związku z tym czy jest szansa aby ktoś z Was podał mi link wygenerowany przez program? Dzięki temu mógłbym ściągnąć .iso. Czy to w ogóle jest możliwe? Chodzi mi o wersję: Windows 7 Ultimate SP1 PL 32 bit. Mam nadzieję, że nie jest to niezgodne z prawem.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36256
Reakcje/Polubienia
25378
Miasto
Trololololo
Mam problem. Potrzebuję obraz .iso systemu Windows 7 Ultimate SP1 PL (Retail). Najprostszy sposób to oczywiście ściągnięcie go za pomocą MS Windows & Office ISO Download Tool - niestety nie działa on z XP :(. W związku z tym czy jest szansa aby ktoś z Was podał mi link wygenerowany przez program? Dzięki temu mógłbym ściągnąć .iso. Czy to w ogóle jest możliwe? Chodzi mi o wersję: Windows 7 Ultimate SP1 PL 32 bit. Mam nadzieję, że nie jest to niezgodne z prawem.
a tutaj szukałeś ?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Dziękuję:piwek. Już zasysam: Windows 7 Service Pack 1 (Marzec 2017) (modyfikacja systemu z zintegrowanymi aktualizacjami, dodatkami). Mam nadzieję, że nie jest to system z jakimiś "ekstra dodatkami".
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Dziękuję:piwek. Już zasysam: Windows 7 Service Pack 1 (Marzec 2017) (modyfikacja systemu z zintegrowanymi aktualizacjami, dodatkami). Mam nadzieję, że nie jest to system z jakimiś "ekstra dodatkami".
To sa czyste obrazy nad linkami masz link do forum i wątku autora z tymi obrazami i tam masz nawet chyba 3 wersje tego :)
 
Ostatnia edycja:

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Dziękuję:piwek. Już zasysam: Windows 7 Service Pack 1 (Marzec 2017) (modyfikacja systemu z zintegrowanymi aktualizacjami, dodatkami). Mam nadzieję, że nie jest to system z jakimiś "ekstra dodatkami".
Skoro jest podane że to modyfikacja, to siłą rzeczy nie jest czysty obraz systemu i nigdy takim nie będzie. Co więcej, nigdy tego nie będziesz mógł zweryfikować.

Modyfikacja systemu. Bazująca na oryginalnych obrazach z MSDN 12.05.2011 + dodatkowo:
- Zintegrowane wszystkie poprawki (do 31 marca 2017),
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
oraz definicji "Defendera" które są aktualizowane na bieżąco
- Internet Explorer 11 PL w każdej edycji systemu i Pełen pakiet Dot NetFramework
- oczyszczony folder "backup" w WinSxS"


Obraz każdej wersji (32 & 64 bit) zawiera:
(do wyboru podczas instalacji)
- Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Professional VL, Ultimate, Enterprise


Jak chcesz czystą wersję to tylko
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

SHA1: 38DC423DE68DD73FAE600096AB82A1C5B63FA0CA

lub

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

SHA1: C6620AE85D42FCA40C202B68C0E7124BC0EDA7C2
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Masz rację Jarom. Wersja "czysta" to niemodyfikowana. Niemniej jednak wersja modyfikowana bardziej mi odpowiada bo nie będę musiał ściągać tony aktualizacji. Dziękuję wszystkim za pomoc :piwek
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Masz rację Jarom. Wersja "czysta" to niemodyfikowana. Niemniej jednak wersja modyfikowana bardziej mi odpowiada bo nie będę musiał ściągać tony aktualizacji. Dziękuję wszystkim za pomoc :piwek
W tym sensie są to czyste wersje ,że nic nie jest usuwane i dodawane [np wszelakie programy] jak to bywa z różnymi turbo modami tylko są zintegrowane poprawki od ms. A jak chcesz te poprawki od telemetrii i innych tam cudów to można je spokojnie pobrać przez WU jak i wszystkie inne kolejne poprawki.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Przecież chyba w każdym obrazie windowsa ,są wszystkie wersje ,a już napewno w ultimate wystarczy usunąc jeden plik ,aby je odblokować ,więc nic w tym dziwnego.
A gdzie ja napisałem że w tym jest coś dziwnego? Mówię tylko, że to nie są czyste obrazy systemu. Za takie mogą uchodzić tylko te od Microsoftu i to pod warunkiem, że sumy kontrolne zgadzają się z tymi podanymi na ich stronie.
Może dla kogoś usunięcie jednego pliku z czystego obrazu .iso i odblokowanie - w tym wypadku w Windows 7 - pozostałych wersji tego systemu, a także dodanie aktualnych poprawek jest jakimś ułatwieniem, ja jednak nawet czegoś takiego nie tykam i nikomu rozsądnemu też nie polecam.
Dlaczego? Również to napisałem.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
ja jednak nawet czegoś takiego nie tykam i nikomu rozsądnemu też nie polecam.
Kurcze to teraz zasiałeś wątpliwość. Przygotowałem już sobie pendraka z tą modyfikowaną wersją 7-ki ale lepiej będzie jak ściągnę czystą wersję.
EDIT:
No teraz to już nawet nie mogę nic pobrać :smutek
 
Ostatnia edycja:

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Pamiętaj że takie jest moje zdanie w tym temacie. Każdy może mieć swoje własne i na własny rachunek przy nim obstawać. Nie posądzam tu też o jakieś złe zamiary osoby odpowiedzialnej za tę modyfikację. Niektórzy jednak robią coś tylko dlatego, żeby mieć z tego jakąś korzyść. Inni działają w dobrej wierze i szkodzą nieświadomie. Niejednokrotnie taka osoba nawet nie wie, że sama ma zainfekowany system lub programy których do modyfikacji używa, mają też dodatkowe zadanie o którym wie tylko ich twórca. Dlatego najbezpieczniej jest pobrać (sprawdzając przed instalacją zgodność sum kontrolnych) i zainstalować czystą wersję systemu, po instalacji (nie instalując żadnych programów) pobrać wszystkie aktualizacje dostępne na daną chwilę (gdyby to miało nawet trwać 2 dni jak niektórzy się skarżą), zrobić kopię (utworzyć obraz partycji systemowej) np. Acronisem przy pomocy bootowalnej płyty lub najlepiej pendrive, dodatkowo skopiować taki obraz umieszczając go na zewnętrznym nośniku. W razie potrzeby mamy wszytko bez potrzeby korzystania z czyjejś - potrzebnej lub nie - pracy, a przywrócenie tego wszystkiego trwa - w zależności od sprzętu jaki posiadamy - kilka lub kilkanaście minut.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Uff... już mogę. Jakieś 5 minut temu otwierała mi się tylko pusta strona (bez tych reklam). Jeszcze jedno pytanie. Obecnie mam zainstalowanego Keriver 1 click restore pro (dzięki OXY :ok). Przed startem systemu mam ustawiony konsole odzyskiwania. Pytanie brzmi czy najpierw odinstalować Kerivera, a następnie instalować system? Czy może zostawić tak jak jest - bo i tak podczas instalacji systemu będę formatował partycję systemową. Oczywiście na 7-udemce też mam zamiar używać Kerivera.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36256
Reakcje/Polubienia
25378
Miasto
Trololololo
Uff... już mogę. Jakieś 5 minut temu otwierała mi się tylko pusta strona (bez tych reklam). Jeszcze jedno pytanie. Obecnie mam zainstalowanego Keriver 1 click restore pro (dzięki OXY :ok). Przed startem systemu mam ustawiony konsole odzyskiwania. Pytanie brzmi czy najpierw odinstalować Kerivera, a następnie instalować system? Czy może zostawić tak jak jest - bo i tak podczas instalacji systemu będę formatował partycję systemową. Oczywiście na 7-udemce też mam zamiar używać Kerivera.
Jak piszesz masz wersję pro kerivera to przed formatem wyciągnij (eksportuj) klucze rejestru od niego, jak tego nie zrobisz to go nie aktywujesz bo już nie jest wspierany i serwery z aktywacją są wyłączone, no chyba że masz aktywację offline czyli 2 klucze.

Formatuj, i tak będziesz musiał konsolę na nowo instalować.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Nie jestem pewien czy dobrze Ciebie rozumiem...
Jeżeli chcesz system zainstalować na tej samej partycji na której masz Kerivera, to instalacja usuwa to co tam masz. W związku z tym, trzeba sobie skopiować to wszytko, co ma być "ocalone". Jeżeli cały dysk ma być wyczyszczony i przeznaczony na nowy system, to wszytko co chcesz zachować musisz przenieść na inny nośnik.
Ja w przypadku gdy chodzi o instalację na jednej partycji, z poziomu bootowalnego Linuksa usuwam jeszcze z pozostałych partycji śmieci które pozostawia tam Windows, czyli Kosz ($Recycle.bin) i System Volume Information (i cokolwiek innego co nadaje się do "odstrzału"). Gdy natomiast chodzi o cały dysk, robię totalną czystkę (też pod Linuksem) w GParted, tzn. usuwam wszystkie partycje i w zależności od potrzeby albo tworzę nowe (to wtedy gdy na system przeznaczam tylko część dysku) albo pozostawiam jedną i nawet jej nie formatuję (pozwalam aby Windows podczas instalacji sam wykonał całą pracę).
 
Do góry