Windows Defender - dodatek anty ransom i office

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Pomysł mają dobry a jakieś obejścia zawsze się znajdą.Defender i jego dodatkowe uzbrojenie po odpaleniu dodatkowych funkcji całkiem zacnie sobie radzi.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Pomysł mają dobry a jakieś obejścia zawsze się znajdą.Defender i jego dodatkowe uzbrojenie po odpaleniu dodatkowych funkcji całkiem zacnie sobie radzi.
Czy zacnie, to nie wiem... trzeba byłoby przeanalizować wyniki testów z ostatnich 3 m-cy od czasów wprowadzenia Fall Creators Update. Nie znajduję w WD niczego czego od dawna bym nie miał np. w Bitdefender TS. Trudno też uznać wiele rozwiązań za ich pomysły (chyba, że autorskim pomysłem jest pomysł na kopiowanie), bo MS niewątpliwie zaczął kopiować rozwiązania do Windowsa w różnych sferach. Czy funkcje Controlled Folder Access czy lista zaufanych programów to funkcje od dawna zaimplementowane w pakietach AV. Tak sam interfejs Neon to próba zaimplementowania do Windows estetyki linuxowego środowiska KDE, system powiadomień wzorowany na Ubuntu Budgie, otwieranie programów w jednym oknie jako karty (zapomniałem nazwy) też wzięta z programów, które od dawna to oferują (jest wątek na forum), itd. Nie rozumiem tylko dlaczego nie kopiują od licznych nakładek na swojego firewalla rozwiązań w zakresie dodania bardziej szczegółowych jego funkcji czy też nie zaimplementują do Edge kilku fajnych funkcji z Opery, FF czy Slimjeta. Mi w każdym razie kopiowanie przez MS rozwiązań od innych nie przeszkadza, a nawet zaryzykuję twierdzenie, że im więcej ich kopiują, tym Windows 10 wydaje mi się bardziej użyteczny, a jedynie obawiam się zupełnie autorskich pomysłów MS. :facepalm
 
Do góry