Wykradziono dane osobowe klientów Taurona, w tym nagrania rozmów

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Wygląda więc na to, że ktoś zhackował call center które obsługiwało Tauron. Co teraz?

W skrócie, jeśli jesteście klientami Taurona to grozi Wam teraz:
  • wzięcie kredytu na Wasze dane, bo w Polsce mamy takie prawo, że pozwala ono firmom korzystać z numeru PESEL, który nie jest daną tajną, do uwierzytelnienia osoby
  • przechwycenie rozmów telefonicznych, bo niektórzy operatorzy autoryzują operację tylko po PESEL-u… (por.
    Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
    )
  • pozyskanie więcej danych na Wasz temat, bo “samorządy lub inne instytucje administracji publicznej udostępniają niektóre swoje usługi identyfikując użytkownika za pomocą numeru PESEL“. To dotyczy także systemów “rejestracji pacjenta, do których dostęp można uzyskać telefonicznie podając numer PESEL
  • kradzież Waszych pieniędzy z konta bankowego, bo przestępcy mogą wykorzystać numer telefonu, dane osobowe (w tym PESEL) do wiarygodnego podszycia się pod instytucje finansowe,
    Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Siemanko,W tauronie czy tam w firmie partnerskiej nie było włamania. Oni sobie to po prostu udostępnili xDDDD
Zaczeły mnie kurwiszcza skanować mój port nr 22 i 9999 (SSHD) 22, (…) a że ja koder z krwi i kości co bał sie o swoj dobytek (…), domniemam chcieli mi sie włamać msiałem się bronić. Pech chciał że mój skrypt wojenny trafił na kompa atakujacego ktorym okoazało się call center lub tauron, teraz już mnie to pierdoli.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10006
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Do góry