Pochwały - za , przeciw

Pochwały

  • są zbędne-popieram wyłączenie

    Głosy: 24 52,2%
  • są potrzebne- chce aby nadal funkcjonowały

    Głosy: 22 47,8%

  • Głosujących
    46
  • Poll closed .
Status
Zamknięty.

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Re: Pochwały -za, przeciw

No dobra, ale co się stanie kiedy w działach: Licencje, Programy, Tłumaczenia i Systemy operacyjne wyłączymy pochwały. Czy "lokomotywom" (jak zgrabnie kiedyś określił antbil) nie zabraknie "pary" (motywacji) do ciągnięcia promocji, a kilku organizatorom do robienia konkursów... Pojawią się zmiennicy? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić... Czy dadzą radę Ci, którzy teraz są przeciwni pochwałom?
 

Askanag

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
1950
Reakcje/Polubienia
430
Re: Pochwały -za, przeciw

Zeno napisał:
No dobra, ale co się stanie kiedy w działach: Licencje, Programy, Tłumaczenia i Systemy operacyjne wyłączymy pochwały. Czy "lokomotywom" (jak zgrabnie kiedyś określił antbil) nie zabraknie "pary" (motywacji) do ciągnięcia promocji, a kilku organizatorom do robienia konkursów... Pojawią się zmiennicy? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić... Czy dadzą radę Ci, którzy teraz są przeciwni pochwałom?
Powiem szczerze. Otrzymanie pochwały nie jest dla mnie motywacją przy organizacji konkursów :dziwak
 

ArekS

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
244
Reakcje/Polubienia
0
Re: Pochwały -za, przeciw

Jestem za wyłączeniem pochwał w tematach "luźniejszych" (jak dział "Pogadanki"), a za pozostawieniem w tematach poważnych, bezpośrednio związnych z tematyką forum. Dla mnie argumentacja kolegi Zeno jest sensowna, :ok niezależnie od tego, że często się z nim w innych sprawach nie zgadzam. ;) Pochwały pełnią istotną rolę motywacyjną dla użytkowników.
Askanag napisał:
Powiem szczerze. Otrzymanie pochwały nie jest dla mnie motywacją przy organizacji konkursów :dziwak
Dla jednych nie jest, a zapewne dla innych - i owszem. Myślę, że czasami jednak miło zostać pochwalonym, jeśli się coś zrobiło pożytecznego - np. znalazło ciekawą promocję i podzieliło nią z innymi. :)
 

andrzej65

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
408
Reakcje/Polubienia
16
Re: Pochwały -za, przeciw

marsellusaliveinНиш napisał:
Nie, kompletnie zdegenerowana opcja przez grupkę osób nagminnie jej nadużywających
jak wyżej
 
A

Anonymous

Re: Pochwały -za, przeciw

Elvis_JXL napisał:
Jestem nie tylko za wyłączeniem ale i za całkowitym zlikwidowaniem pochwał. Podziękować można w poście
Królu-chociaż ostatnio (z niezrozumiałych dla mnie przyczyn) złapałeś focha :eek: dziękuję Ci w tym poście :) .
Co do Pochwał...cóż jestem zmuszony opowiedzieć się za zlikwidowaniem.Może kiedyś jak cofniemy się do 25 maja 2010r. to wszystko zaczniemy od nowa i inaczej to rozegramy...
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Re: Pochwały -za, przeciw

A ja się wyłamię i powiem: JESTEM ZA zachowaniem pochwał, plusików czy kolejek za fajny, ciekawy, wartościowy itp. wpis na forum z możliwością uzasadnienia jak dotychczas. JESTEM PRZECIW zliczaniem tychże pochwał w profilu który niestety często nie odzwierciedla w rzeczowości, pomocy czy innego pozytywnego wkładu dla forum jako całości.
Więc gdyby pozostały tylko takie jak opisałem w pierwszym zdaniu w zupełności spełniły by swoje zadanie - tak sądzę :friends
 
A

Anonymous

Re: Pochwały -za, przeciw

pss napisał:
A ja się wyłamię i powiem: JESTEM ZA zachowaniem pochwał, plusików czy kolejek za fajny, ciekawy, wartościowy itp. wpis na forum z możliwością uzasadnienia jak dotychczas. JESTEM PRZECIW zliczaniem tychże pochwał w profilu który niestety często nie odzwierciedla w rzeczowości, pomocy czy innego pozytywnego wkładu dla forum jako całości.
Więc gdyby pozostały tylko takie jak opisałem w pierwszym zdaniu w zupełności spełniły by swoje zadanie - tak sądzę :friends
czyli jak rozumiem , pochwała jest , ale nie widać ilości przy profilu tak ?
to tez nie był by zły pomysł, a nawet świetny kompromis :ok
brak naliczania zlikwidował by puste nabijanie,wszystkim by sie wyzerowało, a pochwały by zostały :guma
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Re: Pochwały -za, przeciw

Elvis_JXL napisał:
Jestem nie tylko za wyłączeniem ale i za całkowitym zlikwidowaniem pochwał. Podziękować można w poście :piwko
Ok. A jak to będzie może wyglądać:
newsroom-security-ciekawostki-dotycz-ce-security-f63/jak-broni-si-przed-inwigilacj-t26045.html#p177470
Dla mnie wrzucone info było interesujące i podziękowałem, ale w sumie wygląda dość głupio... :scratch Niech jeszcze czterech wyskoczy z podobnym postem i robi się kupa spamu, gdzie trzeba przewijać posty dziękczynne, żeby dokopać się do informacji. Może być męczące...
 

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' W
Jestem za przyznawaniem pochwał, ale np. w takiej formie:
tylko 1 "pochwała" na post i aby mogła być zaliczona post musiałby otrzymać min. 3 kciuki od Userów, coś w ten deseń :dziwak

giphy.gif
 

alchemia

Wygadany
Dołączył
30 Grudnia 2014
Posty
52
Reakcje/Polubienia
14
Re: Pochwały -za, przeciw

Zeno napisał:
Elvis_JXL napisał:
Jestem nie tylko za wyłączeniem ale i za całkowitym zlikwidowaniem pochwał. Podziękować można w poście :piwko
Ok. A jak to będzie może wyglądać:
newsroom-security-ciekawostki-dotycz-ce-security-f63/jak-broni-si-przed-inwigilacj-t26045.html#p177470
Dla mnie wrzucone info było interesujące i podziękowałem, ale w sumie wygląda dość głupio... :scratch Niech jeszcze czterech wyskoczy z podobnym postem i robi się kupa spamu, gdzie trzeba przewijać posty dziękczynne, żeby dokopać się do informacji. Może być męczące...
Ja to widzę jako zliczanie pochwał tylko w obrębie danego postu (liczba pod postem). Natomiast w profilu nie byłoby sumy pochwał. Inaczej - oddzielenie pochwały od profilu, a związanie z postem.
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Ja uważam, że pochwały na pewno nie szkodzą. Mogą jedynie zmotywować osoby, które starają się być aktywne, które starają się pomagać innym do takiej właśnie pozytywnej działalności. Okazanie komuś docenienia przez taką pochwałę jest na pewno bardzo budujące i motywuje.
To jednak tylko moje zdanie.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Ja się opowiedziałam za, ponieważ uważam że taka forma podziękowania nie zaśmieca niepotrzebnie wątku (jak ktoś wyżej pisał; 10 postów z podziękowaniami może utrudnić znalezienie potrzebnych informacji). Ponadto wielu osobom nie chce się pisać posta dziękczynnego, łatwiej im kliknąć w pochwałę, a jak się zabierze im taką możliwość, to nie podziękują wcale. Uważam, że takie podziękowania jednak motywują niektórych, a także są wskazówką, że wielokrotnie pochwalony post jest wartościowy, a przynajmniej wart uwagi. Z pewnością też miło jest dostać pochwałę i wiedzieć, że ktoś uznał post za przydatny. Sama zawsze staram się klikać pochwałę tylko przy tych postach, które faktycznie uważam za pomocne.
Co do zliczania pochwał w profilu, to nie mam zdania. Aczkolwiek kiedy widzę osobę z dużą ilością pochwał, to mam do jej porad większe zaufanie.
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Zagłosowałem "za", ponieważ to wciąż dobry i najprostszy sposób, by kogoś uhonorować za dobry (celny, merytoryczny, dowcipny...wg indywidualnych potrzeb) komentarz. Pochwały jednak nie mają wg mnie sensu w działach/tematach niezwiązanych z oprogramowaniem, więc jestem zdecydowanie za wywaleniem ich z wszelkich działów "luźnych", gdzie czasem ich sens jest zupełnie wypaczony.
Drugie rozwiązanie to coś w stylu istniejącego na innych forach/stronach (np. oficjalny support Microsoft ma coś takiego) systemu przydzielania głosów "post był przydatny/nieprzydatny", co pozwala na wyrażanie opinii nie tylko "pochwalnej".
 
A

Anonymous

Przychylam się do postu powyżej.
Prosta zasada jak ktoś coś daje, pomaga, to się mówi dziękuję..
Z tym,że na forum zostao to wypaczone, bo dostaje się pochwałę za,obrazki, za pogadanki o niczym, pieprz ifp.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2260
Reakcje/Polubienia
312
Miasto
okolice internetu
Tak śledzę tą dyskusję i zastanawiam się, dlaczego starannie omija się jeszcze jedną kwestię. Jednych pochwały motywują, podnoszą ego - innym niekoniecznie. Zgoda. Ale nie może być tak, że pewna (wąska - 4-5 osób) grupa userów wykorzystuje pochwały (komentarze do nich) do perfidnego ubliżania, szkalowania, wyzwisk w stosunku do tych, którzy ośmielą się mieć odmienne zdanie od nich. No i zaczęła się degrengolada, jazda bez trzymanki po innych userach. Na to, a w konsekwencji na pochwały, zgody nie ma. Trudno, niech Ci, którzy bez pochwał żyć nie mogą podziękują tym, którzy do ich likwidacji rękę wydatnie przyłożyli.
 
Status
Zamknięty.
Do góry