pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
880
...Rozpoznaję tylko ukradzioną grafikę z muralu na warszawskim Ursynowie (z Aniołem). Widać złodziejstwo widać jest dla tego targetu normą.

Polecam artykuł o muralach w Warszawie.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Dziwnie stawiasz sprawę. :szok
Myślę, że podszedłeś do sprawy z punktu widzenia - sorry za taki epitet - ignoranta. Przecież to są memy, które rządzą się własnymi prawami (tak jak satyra, kabaret etc.) i zapożyczają z całej otaczającej nas rzeczywistości. To tak jakby mieć pretensję i zarzucać złodziejstwo komuś, że umieścił w memie Statuę Wolności w miejscu, gdzie jej nigdy nie było, lub jakby ktoś miał pretensję do artysty, że robi collage z dowolnych przypadkowych zdjęć, lub jakby oskarżać o kradzież Latający Cyrk Monty Pythona, że umieszcza w swych skeczach obiekty, zdjęcia lub postaci, które są w innych miejscach i nie należą do nich.
Trochę to wszystko dziwne, to co napisałeś. :scratch
A o muralach wiem co nie co, gdyż sam jestem plastykiem i ta dziedzina działalności plastycznej też podlega pod bieżące analizy każdego artysty.
 
Ostatnia edycja:

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1728
Reakcje/Polubienia
1826
Nie widzę uzasadnienia dla używania cudzego projektu we własnym memie.
W każdym przypdku najpierw zastanawiam się jakie są intencje przekazu a potem jakich narzędzi użyto.
Tu oprócz sączenia jadu/polaryzacji/szczucia na „wroga Tuska” jest żenujący poziom Photoshopa i zakłamywanie rzeczywistości.

Porównywanie „memiarzy” do Moty Pythona jest mocno na wyrost. Nie ta klasa. Nie ta liga.
 

pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
880
Nie widzę uzasadnienia dla używania cudzego projektu we własnym memie.
[...] żenujący poziom Photoshopa i zakłamywanie rzeczywistości.

Porównywanie „memiarzy” do Moty Pythona jest mocno na wyrost. Nie ta klasa. Nie ta liga.
Widzę, że już niestety całkowicie odleciałeś. :zgon ???????
"[...] zakłamywanie rzeczywistości." :zaciesz ?????
Z tego o czym tu się rozprawia, ktoś ma niezłą bekę!!!!
Rolą memów nie jest werystyczne oddawanie rzeczywistości, tak jak każdego innego satyrycznego przekazu. Tak jak w Cyrku Monty Pythona, który jest przecież prekursorem klasycznych memów między innymi w postaci animacji Terry'ego Gilliama.
W większości z tego co "Cyrk" robił, to teatr i obraz absurdu nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, oraz szyderstwo z każdych świętości.
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10090
Reakcje/Polubienia
10717
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Widać złodziejstwo widać jest dla tego targetu normą.

Nie widzę uzasadnienia dla używania cudzego projektu we własnym memie.

Nie żebym bronił drugiej strony ale jak wrzucasz memy ze zdjęciami z "Dnia świra" żeby ośmieszyć drugą stronę (i przyznaję czasem mnie to bawi) to co to jest wówczas "złodziejstwo czy nie" i czy to jest uzasadnione :??

No chyba, że autor memów uzyskał zgodę Koterskiego (ewentualnie Bławuta) na wykorzystanie zdjęć z ich projektu to wówczas cofam to co napisałem :sarkazm
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1728
Reakcje/Polubienia
1826
Nie żebym bronił drugiej strony ale jak wrzucasz memy ze zdjęciami z "Dnia świra" żeby ośmieszyć drugą stronę (i przyznaję czasem mnie to bawi) to co to jest wówczas "złodziejstwo czy nie" i czy to jest uzasadnione :??

No chyba, że autor memów uzyskał zgodę Koterskiego (ewentualnie Bławuta) na wykorzystanie zdjęć z ich projektu to wówczas cofam to co napisałem :sarkazm
Użycie fotosów filmowych w satyrze ma chyba ponad stuletnią tradycję.
Czym innym jest prawo cytatu (źródło jest oczywiste i rozpoznawalne) a czym innym przeniesienie projektu muralu z budynku na Ursynowie i po obcięciu istaotnej części naniesieniu na budeynek ze Zduńskiej Woli.
Nie jestem zwolennikiem żadnego z obecnych ugrupowań politycznych. Są jednak granice dobrego tonu. Dalej zostają już tylko paski z tvp info.
 

pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
880
Zostawiłbym ten temat, bo dzieje się śmiesznie. Ale zrozumiałem, ze po prostu nie pojmujesz kontekstu, najwidoczniej nie znając pewnych analogii do który ten mem się odnosi, czyli serialu "Alternatywy 4" - innego wytłumaczenia nie znajduję dla tego o czym piszesz. Ten mural właśnie nawiązuje do fikcyjnej postaci stróża nazwiskiem Anioł z serialu "Alternatywy 4". Czyli nawiązuje do całego kontekstu memu i memów w jakim została osadzona realna postać niejakiego Tuska i prawdopodobnie dlatego (jestem o tym przekonany) ten mural został w tym memie osadzony.
Ufffffff...
To tak jak z odbiorem i interpretacją sztuki. Nie każdy jest przygotowany na jej rozumienie i "czucie" (zbyt słaba świadomość, wiedza i ogólna ignorancja - bez urazy).
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1728
Reakcje/Polubienia
1826
Raczej chodzi o odmienne rozpoznawanie wzorców. W żadnym przypadku nie widzę spodobu powiązania postaci Stanisława Anioła z Tuskiem. To są różne bajki bez elementu wspólnego. Prawdopodobnie umknęło Ci również, że Stanisław Aniol nie był „strużem” czy „cieciem”, tylko „gospodarzem domu”.
 

pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
880
Aaaa.... no to już jesteśmy w domu i wszystko jasne. :hehe
Brak wspólnych wzorców... do "strugania". :sarkazm
 
Ostatnia edycja:

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1728
Reakcje/Polubienia
1826
Chodzi o wzorce znaczeniowe/skojarzeniowe, które powinny być oczywiste dla autora i odbiorcy. Dlatego pisałem o hermetyczności tych fotomontaży. Jeśli ja widzę tylko słabo zmonowane kilka zdjęć z różnych źródeł, to autorom słabo wyszło. I nie jest ważne, czy tam jest Tusk, Kaczyński, czy królowa angielska.
To trochę jak z kawałem, który nie bawi. Jeśli musisz go komuś tłumaczyć, to nie dlatego, że obraziłeś słuchacza, tylko że on nie rozumie o co w tym kawale Ciebie śmieszy.
 

pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
880
[...] Prawdopodobnie umknęło Ci również, że Stanisław Aniol nie był „strużem” czy „cieciem”, tylko „gospodarzem domu”.
Chodzi o wzorce znaczeniowe/skojarzeniowe, które powinny być oczywiste dla autora i odbiorcy. [...]
Hm... :scratch Te "wzorce znaczeniowe/skojarzeniowe", co niektórzy nie mogą skojarzyć nawet w materiałach które sami linkują i umykają im różne rzeczy mające znaczenie na odbiór (tak jak pisałem wcześniej).
«Prawdopodobnie umknęło Ci również, że Stanisław Aniol nie był „strużem” [...]». Może strużem nie, ale stróżem to już bym dyskutował.
Stąd tak jak w przypadku tych kawałów, które trzeba jednym tłumaczyć, bo to co jednych śmieszy innym nastręcza kłopotów w samym zrozumieniu.
Z góry Ciebie przepraszam za pogłębienie stanu rzeczy i "znaczeniowości/skojarzeniowej".

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1728
Reakcje/Polubienia
1826
Hm... :scratch Te "wzorce znaczeniowe/skojarzeniowe", co niektórzy nie mogą skojarzyć nawet w materiałach które sami linkują i umykają im różne rzeczy mające znaczenie na odbiór (tak jak pisałem wcześniej).
«Prawdopodobnie umknęło Ci również, że Stanisław Aniol nie był „strużem” [...]». Może strużem nie, ale stróżem to już bym dyskutował.
Stąd tak jak w przypadku tych kawałów, które trzeba jednym tłumaczyć, bo to co jednych śmieszy innym nastręcza kłopotów w samym zrozumieniu.
Z góry Ciebie przepraszam za pogłębienie stanu rzeczy i "znaczeniowości/skojarzeniowej".
 
Do góry