Android 9 - problem z odbiorem połączeń

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@al - no ale problemem jest nie tylko podświetlenie, ale również brak przycisku do odebrania rozmowy przychodzącej.
A gdzie ten czujnik jest? Nie mam niczego na ekranie, tylko tzw. plecki, ale od dawna
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@Grandalf - nie mam niektórych opcji z tego tematu, co podlinkowałeś, np. w uprawnieniach nie mam autostartu. Nie mniej powiadomienia dźwiękowe działają i pojawiają się też na górnym pasku. Jak ktoś dzwoni na Signal czy Messenger, to normalnie ekran się włącza i mam przycisk odbioru. Nie ma go tylko przy telefonie
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@Nitrogene - ale ja niczego nie wymieniałam, a w podlinkowanym temacie nigdzie nie jest napisane, gdzie ten czujnik się znajduje ani w ogóle nie opisano rozwiązania. Zresztą nawet nie wiem, czy to wina czujnika
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
@Grandalf - nie mam niektórych opcji z tego tematu, co podlinkowałeś, np. w uprawnieniach nie mam autostartu. Nie mniej powiadomienia dźwiękowe działają i pojawiają się też na górnym pasku. Jak ktoś dzwoni na Signal czy Messenger, to normalnie ekran się włącza i mam przycisk odbioru. Nie ma go tylko przy telefonie

Artykuł może nie jest najnowszy więc mogły zaistnieć zmiany. Ale fakt jest jeden, Xiaomi ma bałagan z uprawnieniami w tym swoim MUI i czasem ciężko się czegoś doszukać.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1664
Reakcje/Polubienia
1758
Było napisane by wykonać kalibrcję czujnika zbliżeniowego.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Było napisane by wykonać kalibrcję czujnika zbliżeniowego
Tak, ale dlaczego miałby mi się ten czujnik rozkalibrować, skoro ja niczego nie wymieniałam, tak jak autor tematu z elektrody? Tej kalibracji też zresztą nie opisał, więc nie wiem jak ją przeprowadzić i skąd wziąć jakieś kody.
Chciałam najpierw sprawdzić, czy coś go jednak nie przysłania albo czy nie jest przybrudzony, jednak nie wiem, gdzie on się znajduje ani jak wygląda.
Inna sprawa, że jak ekran jest włączony i ktoś dzwoni, to też nie pokazuje się przycisk odbioru połączenia bezpośrednio, tylko jest skitrany w powiadomieniach na pasku. I to jeszcze trzeba w to powiadomienie kliknąć, żeby się pokazał. Czy to też wina tego czujnika?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Dobra, znalazłam ten kod do kalibracji czujnika, ale nadal nic z tego nie wiem. Ktoś tam pisał, że jest po lewej, ale czy na górze czy na dole, to już nie napisał, a w tej kalibracji mam zakryć czujnik. No to jak mam go zakryć, kiedy nie wiem gdzie on jest? Pojeździłam dłonią wzdłuż lewej krawędzi ekranu ale nic z tego nie wynikło, tylko mi wyskoczyły 2 przyciski: "pomyślnie" i "niepowodzenie":
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. I co mam niby z tym zrobić?
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1417
Nie znam jak 9 funkcjonuje w Xiaomi, ale jeżeli jest taka opcja (w 11 i 12 jest) to spróbuj takiego rozwiązania, które pomogło mi przy powiadomieniach kalendarza: Klik na ikonkę dialera i wybranie opcji "i w kołeczku" - inne uprawnienia - i zaptaszyć wyświetlaj wyskakujące okienka, okienka w tle, wyświetlanie na ekranie blokady.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1664
Reakcje/Polubienia
1758
Z innej beczki widzę, że dla tego modelu jest pełno różnych Custom ROM. Nawet z Androidem 13.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9960
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Do góry