Android 9 - problem z odbiorem połączeń

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1665
Reakcje/Polubienia
1760
Może czujnik zbliżeniowy fizycznie się zepsuł? To dość częsta przypadłość w Xiaomi.
Trzeba rozważyć, czy jesteś w stanie to wymienić sam (bo część kosztuje grosze na Aliexpress)?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!




Jeśli nie, to ile to kosztuje w serwisie GSM. A może pora na nowszy smartfon?
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Może czujnik zbliżeniowy fizycznie się zepsuł?
Ale gdzie on u licha jest, jak wygląda i jak mam sprawdzić, czy się zepsuł? I czy to faktycznie wina czujnika, że nawet przy włączonym ekranie nie wyświetla się przycisk odbioru połączenia, kiedy dzwoni telefon, tylko zamiast tego pokazuje się powiadomienie na górnym pasku?

Czytałam jeszcze taki artykuł:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- ale bez sensu, bo ja nie mam nigdzie opcji priorytetu połączeń, a w każdym razie nie mam jej w tych miejscach, o których napisano w artykule

Gdyby backup nie był tak upierdliwy, to bym przywróciła do ustawień fabrycznych, ale pewnie i tak w końcu będę zmuszona to zrobić, bo odbieranie połączeń jest teraz bardzo utrudnione
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1665
Reakcje/Polubienia
1760
Pisałeś, że w trybie safe mode dzieje się tak samo. W tym trybie nie są ładowane ustawienia użytkownika, więc to razcej nie jest problem programowy.
Możesz jeszce dla pewności spróbować zresetować smartfon do ustawień fabrycznych i nie przywracać backupu z chmury. Jeśli problem nadal będzie występował, to masz dowód, że to sprawa sprzętowa.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19202
Reakcje/Polubienia
55878
@d0r0t@ Przetestuj sensor jeszcze tak

Ustawienia / Informacje o systemie / Wszystkie specyfikacje i kliknij kilka razy "Wersja jądra" aż otworzy się CIT i tam znajdź "Proximity sensor"

Tak to jest opisane tutaj, wraz z filmikiem

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@Nitrogene - dobra, nie wiem po co straciłam czas na ten filmik, bo nigdzie tam nie było wyjaśnione ani pokazane, gdzie jest ten czujnik. Gostek tylko raz o nim wspomniał, żeby uważać na niego podczas klejenia, ale wcale nie wskazał przy tym, gdzie on jest. Poza tym nie będę sama rozkręcać telefonu. Myślałam, że to gdzieś z zewnątrz jest widoczne
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Ostatnia edycja:

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1665
Reakcje/Polubienia
1760
Jeśli przejedziesz do 4 minuty 18 sekund to u góry obok oczka aparatu (po lewej) jest ten czujnik.
Osobiście także bym się nie podjął rozkręcenia tego smartfona a koszt w serwisie to pewnie koło 100 zł. Wolałbym te pieniądze przeznaczyć na nowe urządzenie.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nie jestem pewna, ale chyba w końcu ogarnęłam ten test. Był bardzo niezrozumiały. Najpierw był komunikat, żeby nie zakrywać telefonu podczas całego testu, a po kliknięciu w kalibrację, po chwili wyświetlał się napis, żeby zakryć czujnik i nie wiedziałam co robić. Ostatecznie okazało się, że jak zakrywam, to 5 zmienia się w 0, a jak odkrywam, to wraca 5, więc kliknęłam w pomyślnie i teraz coś się tam rzekomo kalibruje, ale trwa to już bardzo długo i sama nie wiem. Latają jakieś cyferki tylko pod opcją "Sensor current data"
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Ok, wyszłam z tego w końcu, bo nie wiem czy to kalibrowanie w ogóle by się zakończyło. Nie wiem o co w tym teście chodzi, ale znudziło mi się czekanie w nieskończoność. Na innym forum ktoś doradził wyczyszczenie danych aplikacji Telefon i faktycznie częściowo pomogło, bo pojawił się przycisk, ale nie ten, co się wyświetla na pełnym ekranie i przesuwa słuchawkę żeby odebrać, tylko 2 przyciski, zielony i czerwony, te które zwykle są otwierane z paska powiadomień. No ale przynajmniej jest jakiś przycisk na wierzchu, bez konieczności wybierania powiadomienia z paska. Dodam, że wcześniej czyściłam pamięć podręczną w tej aplikacji a także odinstalowywałam i instalowałam ponownie jej aktualizacje, ale to nie pomagało.
W każdym razie w artykule o czujniku było napisane: "Jeśli wartość zmieni się z „5.0” na „0.0”, oznacza to, że czujnik działa" - no to u mnie się zmieniała gdy go zakrywałam, więc chyba działa?
Nadal nie jestem do końca przekonana, że brak wyświetlania przycisku odbioru połączenia na pełnym ekranie jest winą tego czujnika...

@Edycja:
Wcześniej testowałam przy włączonym ekranie, ale jak sprawdziłam przy wygaszonym, to normalnie się rozświetlił i pokazała się ta pełnoekranowa słuchawka. Czyli na tą chwilę problem rozwiązany :) Ciekawe tylko, na jak długo…
 
Ostatnia edycja:
Do góry