konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Podejrzewam, że podczas blokowania jakiegoś elementu strony w adblocku, zablokowałaś zbyt dużo i strona się teraz rozjeżdża. Proponuję usunąć filtry stworzone dla tej strony i wprowadzić je na nowo.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Nie, to rozjeżdżanie spowodowane jest działaniem jakiegoś skryptu, bo jak w uBlocku włączałam blokowanie wszystkich skryptów, to strona się nie rozjeżdżała. Zresztą to zjawisko się pojawiło jednocześnie z ową blokadą. No i rozjeżdżała się jeszcze zanim wkleiłam do AdGuarda filtry z uBlocka :(
Trzeba by dodać jakiś filtr, który ograniczy szerokość strony. Niestety, Stylisha nie mogę użyć, bo Filmweb traktuje go tak samo jak uBlocka...
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Wyłącz AdGuard'a i sprawdź czy strona nadal się rozjeżdża. Jeśli nie, winne są filtry, wtedy wklej listę filtrów z AdGuarda na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i umieść na forum.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Tak, rozjeżdża się. To właśnie ta blokada powoduje rozjeżdżanie. Zanim ją dodali, to się tak nie działo
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Przyczyna jest u Ciebie. Rozjeżdżałoby się wszystkim, a tak nie jest. Może jakieś inne rozszerzenie jest przyczyną? Sprawdź na innej przeglądarce bez dodatków
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Sprawdziłam na Firefox i faktycznie, tam się nie rozjeżdża. Tylko nie mam pojęcia co może być przyczyną :( To rozjeżdżanie występuje tylko na niektórych podstronach, właśnie tych z blokadą. Mam zainstalowany Stylish, ale do Filmwebu żadnego stylu nie używam. Poza tym wyłączenie Stylish nie pomaga...
@Edycja:
A najdziwniejsze, że po wylogowaniu strona już jest normalnej szerokości. Tylko, kiedy jestem zalogowana, to się rozwala na szerokość. Nic z tego nie rozumiem :(
Pamiętam, że kiedyś na Filmwebie można było sobie w profilu ustawić szerokość dostosowaną do rozdzielczości ekranu i taką właśnie miałam. Jednak po tych wszystkich zmianach, które wprowadzili, już tej opcji nie ma...
@Edycja2:
OK, znalazłam przyczynę. Miałam włączone powiększenie 110%. Musiałam je włączyć przypadkiem, bo nigdy świadomie sobie nie powiększałam strony na Filmwebie. Esz, czasem człowiek nie sprawdzi najprostszej rzeczy ;D Na usprawiedliwienie, raczej nie korzystam z powiększania i zapomniałam o jego istnieniu...
 
Ostatnia edycja:

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
no... i gitarka
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Tylko teraz zauważyłam, że własne filtry, które tak po prostu skopiowałam z uBlocka i wkleiłam do AdGuard jednak nie działają, a przynajmniej nie wszystkie :( Nie wiem, czy trzeba je jakoś specjalnie przeedytować czy co?
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Dodaj nowe reguły i tyle
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@konarsky - mógłbyś jeszcze podpowiedzieć, jak za pomocą tego AdGuarda zablokować obrazek w tle na Facebooku? Za nic nie mogę sobie z tym poradzić. Albo w ogóle nie blokuje, albo blokuje wszystkie obrazy w tle razem z przyciskami poniżej , na każdym profilu, a nie tylko ten jeden wybrany. Nawet jak otwieram samą grafikę w osobnej karcie, to nie jest blokowana jako konkretny obraz JPG, tylko jako element strony, jakieś: "scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net##img:first-child". Po zablokowaniu znika w tej osobnej karcie, ale po wejściu na profil i tak jest widoczny :(
Adres samego obrazka też jest dziwny:
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- kiedy usuwam wszystko, co jest po ".jpg", to się w ogóle nie wyświetla. Nie wiem jak sobie z takimi cudakami radzić...
Włączyłam uBlocka i on nie miał problemu, zablokował sam obrazek, a filtr wygląda tak:
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
No ale przecież nie będę za każdym razem włączać uBlocka, jak sobie nie mogę poradzić AdGuardem. Poza tym filtr z uBlocka nie działa w AdGuard i nie wiem co w nim zmienić, żeby działał :(
@Edycja:
Tak właściwie, to widzę, że żadnego obrazka nie da się zablokować. Przykładowo mam obrazek pod adresem:
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, a AdGuard po wybraniu go pipetą pokazuje tylko filtr:
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, który blokuje wszystkie obrazy z imgur
 
Ostatnia edycja:

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Trudno mi to sprawdzić gdyż podajesz link tylko do obrazu, a nie do całego kontentu.
Spróbuj w ten sposób:
f3c4055955519.png
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Dzięki, rzeczywiście w ten sposób mogę zablokować konkretny obrazek :)
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
A po co blokować na filmwebie? Skoro filweb wykrywa adblocji, ublocki itd, a nie wykrywa disconect, który bardzo dobrze wykrywa niepożądane elementy? Wyłączyć blokowanie reklam na filmwebie i disconnect ma działać
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry