Co czytamy dla odprężenia, wypoczynku

Andy 28 Sierpień 2010

View Users: View Users
  1. Andy

Andy Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    55
    No tak wiedziałem, że znów najdzie mnie ochota na czytanie dobrej książki. A z racji, że znalazłem trochę wolnego czasu postanowiłem to wykorzystać i przeczytać dobrą książkę. Niestety nie zawsze podoba mi się przeczyta książka więc otwieram temat w którym moglibyśmy sobie polecić dobre książki. I napisać ewentualnie jakąś recenzję.
    Z racji, że aktualnie czytam książkę pewnie za jakiś czas napiszę jakąś recenzję. A tym czasem moje pytanie co wy drogie koleżanki i koledzy i oczywiście Szanowni Fąfle czytacie?

Mam nadzieje, że mnie za ten temat nikt nie zlinczuje i znajdzie się ktoś kto czyta jeszcze książki lub słucha Audiobooków. Ja już dawno nie czytałem i dlatego stwierdziłem, że mam "głód" na dobrą literaturę.

2. Conti

Conti Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    32
    Kiedyś sporo czytałem, ostatnio niestety brak czasu ale ....
    Zależy co kto lubi, osobiście lubię sf, fantastykę (nawet kiedyś prenumerowałem czasopismo), fantasy ....
    Czasami dobry kryminał, sensację ....

Ale w sumie z polecaniem to ciężko jest, bo istotną sprawą jest co się lubi ;)

3. Andy

Otrzymane Polubienia:
    55
    Hmmm z ostatnim zdaniem się zgodzę, masz w 100% rację. Ale to, że ktoś np.: nie lubi fantasy nie znaczy, że mu się nie spodoba konkretny tytuł. Tylko widzisz ja lubiłem np: sensację, kryminały a przez przypadek odkryłem książki Colina Forbesa, choćby taki Przypływ jego autorstwa. A wcześniej go nie znałem i bardzo żałuję, że tak późno go odkryłem.
    No to w sumie wymieniłeś gatunki, które czytam najchętniej :)

4. SE7EN

SE7EN Bardzo aktywny Obsługa Forum Moderator

Otrzymane Polubienia:
    0
    Aktualnie czytam ostatnią część sagi o Wiedźminie pt. "Pani Jeziora" :D

5. Andy

Otrzymane Polubienia:
    55
    :geek: Przyznaję się też czytałem tą sagę, bardzo mi się podobała. Niestety akurat jeśli chodzi o Panią Jeziora to z braku czasu na czytanie wysłuchałem jej w wersji Audiobooka na MP3 :D . To właśnie wtedy doceniłem Audiobooki :D choć przyznam szczerze i tak wolę czytać samodzielnie zamiast słuchać audiobooków. Czasami zwyczajnie za wolno dla mnie czytają :)

6. Conti

Conti Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    32
    Sapkowskiego opowiadania, jeszcze sprzed wydania książek, a w zasadzie początki Wiedźmina bardzo lubię.
    Koleją sagę, "niby historyczną" - Trylogia husycka -> ledwo trawię.

Książki Orsona Scotta Carda z cyklem Endera - zarywałem noce. Zresztą mam chyba wszystkie wydane w Polsce jego ksążki.
    Robin Hobb z cyklem skrytobójca.
    Paolini - cykl Eragon (tylko nie wyskakiwać z filmem bo to porażka).
    Canavan z cyklem czarnego maga, cykl era pięciorga wyraźnie slabszy.
    Ursula K. Le Guin z cyklem ziemiomorze.
    Gordon Dickson z sagą o smoczym rycerzem oraz sagą Dorsaj (taktyka błędu jest zajefajna)
    Roger Zelazny przede wszystkim z cyklem kroniki Amberu
    Andre Norton .....
    Philip k. Dick ............
    ............

7. mantisghost Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    Czytam sporadycznie ostatnio mniej. Nie lubię zbytnio wypożyczać książek bo zazwyczaj zapominam oddać i są problemy. Poza tym tutaj są jakieś dziwne biblioteki trzeba spełnić szereg uwarunkowań aby dostać się gdzie indziej niż tylko do działu książek dla dzieci. Wolę kupować książki, ale za dużo się ich zbiera i są bardzo drogie. Czasami jednak kupię jakąś. Najczęściej sięgam po fantasy ostatnio świat dysku Terry'ego Pratchett'a naprawdę polecam. Poza tym jakieś sci-fi. Czasami coś cięższego ale interesującego nie jakieś smuty.

8. OXYGEN THIEF

OXYGEN THIEF Bardzo aktywny Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    607
    Andre Norton ( parę ładnych lat temu )
    Graham Masterton - jego świetne Horrory które czytałem po kilka razy :D
    Bezsenni ,Drapieżcy,Zaklęci,Dziedzictwo,Studnie Piekiel

9. arturro Świeżak

Otrzymane Polubienia:
    0
    A ja ostatnio czytałem Maxime Chattam'a " W ciemnościach strachu". Baaardzo, bardzo fajny thriller w klimacie Milczenia Owiec. Polecam na deszczowe wieczory. Ponadto wpadł mi w ręce "Kobierzec" Clive Barkera. Nie jest to horror, ale warto się zapoznać, bo na prawdę jest co poczytać.

10. LanceNDZ

LanceNDZ Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    0
    Jacqueline Carey, Trylogia Kusziela
    Bunsch Karol, Trylogia Antyczna
    Robin Hobb, Kupcy i ich żywostatki
    Trudi Canavan, Trylogia Czarnego Maga
    Arthur C. Clarke (serie Odyseja kosmiczna i Rama)
    Niccolò Machiavelli, Książe
    do tego Robert A. Heinlein

11. Kamelka

Kamelka Bardzo aktywny Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    550
    Od jakiegoś czasu czytam wszystko Clive'a Cussler'a. Czy to powieści, które pisze sam, czy do spółki z kimś innym. Jest tego sporo. To lepsze niż komputer i TV. Polecam i pozdrawiam

12. ingmarek1 Nowy użytkownik

Otrzymane Polubienia:
    0
    Charles Bukowski - "Światło błyskawicy za górą".

13. 13manchester

13manchester Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    Staram się zaliczyć

"Nad Niemnem", Orzeszkowej

14. A ja Wam polecam "Historyka" Elizabeth Kostovej :) Super książka o Vladzie Tepesie (Drakuli).
    Poza tym oczywiście wszystkie książki S.Kinga - nawet się nie zauważa kiedy się kończą ;)
    A tak na marginesie - "Nad Niemnem" dla odprężenia to "lekki" hardcore ;)

15. Olga

Olga Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    0
    Dla odprężenia polecam: Cavanna "Pismo nieświęte, czyli przygody Boga i małego Jezuska"
    Biblia napisana "inaczej". Głęboko wierzącym nie polecam. :D

Ładuję...