Co czytamy dla odprężenia, wypoczynku

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
No tak wiedziałem, że znów najdzie mnie ochota na czytanie dobrej książki. A z racji, że znalazłem trochę wolnego czasu postanowiłem to wykorzystać i przeczytać dobrą książkę. Niestety nie zawsze podoba mi się przeczyta książka więc otwieram temat w którym moglibyśmy sobie polecić dobre książki. I napisać ewentualnie jakąś recenzję.
Z racji, że aktualnie czytam książkę pewnie za jakiś czas napiszę jakąś recenzję. A tym czasem moje pytanie co wy drogie koleżanki i koledzy i oczywiście Szanowni Fąfle czytacie?

Mam nadzieje, że mnie za ten temat nikt nie zlinczuje i znajdzie się ktoś kto czyta jeszcze książki lub słucha Audiobooków. Ja już dawno nie czytałem i dlatego stwierdziłem, że mam "głód" na dobrą literaturę.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Kiedyś sporo czytałem, ostatnio niestety brak czasu ale ....
Zależy co kto lubi, osobiście lubię sf, fantastykę (nawet kiedyś prenumerowałem czasopismo), fantasy ....
Czasami dobry kryminał, sensację ....

Ale w sumie z polecaniem to ciężko jest, bo istotną sprawą jest co się lubi ;)
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Conti napisał:
Kiedyś sporo czytałem, ostatnio niestety brak czasu ale ....
Zależy co kto lubi, osobiście lubię sf, fantastykę (nawet kiedyś prenumerowałem czasopismo), fantasy ....
Czasami dobry kryminał, sensację ....

Ale w sumie z polecaniem to ciężko jest, bo istotną sprawą jest co się lubi ;)

Hmmm z ostatnim zdaniem się zgodzę, masz w 100% rację. Ale to, że ktoś np.: nie lubi fantasy nie znaczy, że mu się nie spodoba konkretny tytuł. Tylko widzisz ja lubiłem np: sensację, kryminały a przez przypadek odkryłem książki Colina Forbesa, choćby taki Przypływ jego autorstwa. A wcześniej go nie znałem i bardzo żałuję, że tak późno go odkryłem.
Conti napisał:
osobiście lubię sf, fantastykę (nawet kiedyś prenumerowałem czasopismo), fantasy ....
Czasami dobry kryminał, sensację ....
No to w sumie wymieniłeś gatunki, które czytam najchętniej :)
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Aktualnie czytam ostatnią część sagi o Wiedźminie pt. "Pani Jeziora" :D
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
SE7EN napisał:
Aktualnie czytam ostatnią część sagi o Wiedźminie pt. "Pani Jeziora" :D
:geek: Przyznaję się też czytałem tą sagę, bardzo mi się podobała. Niestety akurat jeśli chodzi o Panią Jeziora to z braku czasu na czytanie wysłuchałem jej w wersji Audiobooka na MP3 :D . To właśnie wtedy doceniłem Audiobooki :D choć przyznam szczerze i tak wolę czytać samodzielnie zamiast słuchać audiobooków. Czasami zwyczajnie za wolno dla mnie czytają :)
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Sapkowskiego opowiadania, jeszcze sprzed wydania książek, a w zasadzie początki Wiedźmina bardzo lubię.
Koleją sagę, "niby historyczną" - Trylogia husycka -> ledwo trawię.

Książki Orsona Scotta Carda z cyklem Endera - zarywałem noce. Zresztą mam chyba wszystkie wydane w Polsce jego ksążki.
Robin Hobb z cyklem skrytobójca.
Paolini - cykl Eragon (tylko nie wyskakiwać z filmem bo to porażka).
Canavan z cyklem czarnego maga, cykl era pięciorga wyraźnie slabszy.
Ursula K. Le Guin z cyklem ziemiomorze.
Gordon Dickson z sagą o smoczym rycerzem oraz sagą Dorsaj (taktyka błędu jest zajefajna)
Roger Zelazny przede wszystkim z cyklem kroniki Amberu
Andre Norton .....
Philip k. Dick ............
............
 

mantisghost

Wygadany
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
62
Reakcje/Polubienia
0
Czytam sporadycznie ostatnio mniej. Nie lubię zbytnio wypożyczać książek bo zazwyczaj zapominam oddać i są problemy. Poza tym tutaj są jakieś dziwne biblioteki trzeba spełnić szereg uwarunkowań aby dostać się gdzie indziej niż tylko do działu książek dla dzieci. Wolę kupować książki, ale za dużo się ich zbiera i są bardzo drogie. Czasami jednak kupię jakąś. Najczęściej sięgam po fantasy ostatnio świat dysku Terry'ego Pratchett'a naprawdę polecam. Poza tym jakieś sci-fi. Czasami coś cięższego ale interesującego nie jakieś smuty.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24588
Miasto
Trololololo
Andre Norton ( parę ładnych lat temu )
Graham Masterton - jego świetne Horrory które czytałem po kilka razy :D
Bezsenni ,Drapieżcy,Zaklęci,Dziedzictwo,Studnie Piekiel
 

arturro

Świeżak
Dołączył
26 Sierpień 2010
Posty
27
Reakcje/Polubienia
0
A ja ostatnio czytałem Maxime Chattam'a " W ciemnościach strachu". Baaardzo, bardzo fajny thriller w klimacie Milczenia Owiec. Polecam na deszczowe wieczory. Ponadto wpadł mi w ręce "Kobierzec" Clive Barkera. Nie jest to horror, ale warto się zapoznać, bo na prawdę jest co poczytać.
 

LanceNDZ

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
110
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Katowice
Jacqueline Carey, Trylogia Kusziela
Bunsch Karol, Trylogia Antyczna
Robin Hobb, Kupcy i ich żywostatki
Trudi Canavan, Trylogia Czarnego Maga
Arthur C. Clarke (serie Odyseja kosmiczna i Rama)
Niccolò Machiavelli, Książe
do tego Robert A. Heinlein
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18252
Reakcje/Polubienia
38557
Miasto
Gdzieś w Polsce
Od jakiegoś czasu czytam wszystko Clive'a Cussler'a. Czy to powieści, które pisze sam, czy do spółki z kimś innym. Jest tego sporo. To lepsze niż komputer i TV. Polecam i pozdrawiam
 
A

Anonymous

A ja Wam polecam "Historyka" Elizabeth Kostovej :) Super książka o Vladzie Tepesie (Drakuli).
Poza tym oczywiście wszystkie książki S.Kinga - nawet się nie zauważa kiedy się kończą ;)
A tak na marginesie - "Nad Niemnem" dla odprężenia to "lekki" hardcore ;)
 

Olga

Bardzo aktywny
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
564
Reakcje/Polubienia
1
Dla odprężenia polecam: Cavanna "Pismo nieświęte, czyli przygody Boga i małego Jezuska"
Biblia napisana "inaczej". Głęboko wierzącym nie polecam. :D
 
Do góry