EdgeDeflector / EdgeDeflectorSlim / MSEdgeRedirect

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
EdgeDeflector to darmowy program (60kb) typu open source dla systemu operacyjnego Microsoft Windows 10, który odblokowuje opcję otwierania zakodowanych na stałe łączy Microsoft Edge w innych przeglądarkach.

Początkowo Windows 10 był bez ograniczeń przeglądania. Można było ustawić domyślną przeglądarkę i dowolny link otworzył się w tej przeglądarce. Jednak po jakimś czasie Microsoft wprowadził zakodowane na stałe łącza, które otwierają się tylko w Microsoft Edge; oznacza to, że niektóre linki, Cortana, News lub linki plików pomocy otwierane są w Microsoft Edge bez względu na to, która przeglądarka została ustawiona jako domyślna przeglądarka systemowa.

Dzieje się tak dlatego. ponieważ Microsoft stworzył specjalny protokół, który maskuje zwykłe adresy URL, aby otwierały się tylko w Microsoft Edge. Zamiast więc używać linków w formacie //www.example.net/, Microsoft wstawia microsoft-edge: do adresu URL. Ponieważ żadna przeglądarka poza Edge nie obsługuje tego protokołu, to adresy te są otwierane automatycznie w Edge, a nie w domyślnej przeglądarce systemowej.


microsoft-edge-redirect-other-browser.png

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Pobieranie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
EdgeDeflector 1.2.3.0
Version 1.2.3.0 released 6 days ago
  • Fixed an issue where the app wouldn’t launch when installed to a directory path containing a space. (Contributed by @ajay4q.)
  • Fixed an issue where the app would be shown without an icon in some Windows dialogs. (Spotted by @BinToss.)
  • Updated to .NET Framework 4.8.
Pobierane:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
Ten programik (MSEdgeRedirect) pomimo że wykonuje swoje proste zadanie (nie zauważyłem błędów) to zużywa ponad 2.5% procesora. (u mnie i5-6600k)
Dostrzegłem to dzięki Process lasso. Jak następna wersja tego nie poprawi to zinstaluję....
 
Ostatnia edycja:
Do góry