Flash.. znowu flash... build 137 i wcześniejsze

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10050
Reakcje/Polubienia
10686
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@spamtrash nie martw się, Twój nabiał jest bezpieczny. Mnie nie chodziło o to żeby tłumaczenie umieszczać, tylko w miarę możliwości jeśli temat jest poruszony na jakiejś polskiej stronie to żeby dodawać taki odnośnik. Nic więcej nie chcę :kwiaty
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36335
Reakcje/Polubienia
25437
Miasto
Trololololo
Koreański CERT (KR-CERT, oryginalna notka tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- @al może mnie powiesić za nabiał ale odmawiam tłumaczenia całości :) ) radośnie oznajmił że WSZYSTKIE wersje Flash Playera, włącznie z najnowsiejszą na dziś 28.0.0.137, zawierają zero daya którego wykorzystywanie jest już obserwowane "in the wild".
Znaczy w rzeczywistości historia jest troszkę inna, bo Koreańczycy (z Południa) zaczęli sprawdzać czym atakują ich Koreańczycy (z Północy). No i znaleźli że właśnie tym.
Żeby atak się udał, plik flasha musi być obrobiony, tj. otwarty (w dokumencie office, na stronie, w emilu itp), co powoduje... no właśnie, ściągnięcie właściwego payloadu, wykonanie kodu itp.
Adobe jak na razie milczy, next łatka ma być wydana 13 lutego, a Koreańczycy z Południa rekomendują wyłączenie lub odinstalowanie flasha póki nowa łatka nie zostanie wydana... i póki ktoś nie sprawdzi czy jest aby na pewno szczelna.
Ha, a jednak wydali nowa flaszkę wcześniej
Adobe Flash Player 28.0.0.161 :klawik
 
Do góry