Giveaway Forever/UnWrapper GOTD

A

Anonymous

Re: Giveaway Forever V3.1

Emmers napisał:
Całkiem możliwe , nie zauważyłem. Po prostu używam tej metody dochodząc do niej własnym sumptem. Myślę ,że jej przypomnienie nikomu nie zaszkodzi.
Tutaj to dla każdego raczej jest to rzecz podstawowa :D
 
A

Anonymous

Re: Giveaway Forever V3.1

Tak niestety nie działa, ale wydaje mi się, że programik z czasem zostanie uaktualniony :)
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Giveaway Forever V3.1

W tej chwili nie ma nawet mowy o tym, żeby napisać jakiekolwiek uaktualnienie do programu. Instalatory tworzone dla potrzeb Giveaway korzystały wcześniej z folderu tymczasowego i ich składniki były łatwe do uchwycenia i skopiowania. Teraz paczka Giveaway (setup) wypakowuje się do pamięci wirtualnej i korzysta z pliku pagefile.sys lub bezpośrednio z pamięci RAM. Sam program musiałby więc być oparty na innych algorytmach i innym toku myślenia. Należałoby znaleźć sposób przechwycenia plików z pamięci wirtualnej i z pamięci fizycznej komputera. Jeśli ktoś zna taki program, którym można podejrzeć pojedyncze pliki w pamięci wirtualnej lub fizycznej to jesteśmy w domu i cała resztę mogę podjąć się oprawić w jakąś sensowną całość...
 
A

Anonymous

Re: Giveaway Forever V3.1

Aktualnie nie działa, zresztą najlepiej będzie jak sprawdzisz sam u siebie czy Ci działa czy nie
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35931
Reakcje/Polubienia
25024
Miasto
Trololololo
Re: Giveaway Forever

Wyszła nowa wersja dziś innego tego typu programu GAOTD Setup Keeper


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Jak ktoś chce niech sprawdzi bo możliwe że już poradzili sobie z tymi nowymi zabezpieczeniami.
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Re: Giveaway Forever

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, można zainstalować program w sandboxie z piaskownicą na nie systemowej partycji i mamy program a'la portable. Po np. przywróceniu systemu w folderze piaskownicy mamy pełnoprawny program który nie startuje pod kontrolą sandboxie (no chyba że go zmusimy :scratch )
 

PreAlien2009

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
7
Reakcje/Polubienia
0
Re: Giveaway Forever

Ja robie to inaczej - lecz są przypadki kiedy to nie działa:
1. Instalujemy program z giveaway
2. kopiujemy klucz do notatnika
3. aktywujemy program
4. wchodzimy w rejestr Windows
5. wyszukujemy według nazwy programu , klucza programu lub nazwy uzytkownika zarejestrowanego w programie
6. robimy kopie rejestru dla danego programu
7. tworzymy kopie zainstalowanego programu na dysku C:\Program Files
8. wchodzimy na strone producenta i sciagamy normalna instalke (czasami są podpuchy z giveaway ma inny numer instalacyjny - wersja instalatora - nie przejmujemy sie tym i instalujemy)
9.czyscimy katalog programu z innym numerem i przywracamy kopie plikow naszego programu giveawey
10. przywracamy rejest oprogramowania
11. wiekszosc działa

jezeli chcecie miec pewnosc ze to działa - przetestujcie ta metode na virtualnej maszynie
jezeli nie chcecie sie bawic z recznym kopiowaniem plikow stworzcie sobie plik wykonywalny "creator exe"

Tyle wam moge pomoc. Programy portable moga nie działac gdyz instaluja swoje pliki driver i w niektorych tych plikach moga zapisywac klucze licencji zeby nie omijac ich blokady.
 
Do góry