Interaktywna, darmowa zapora: którą wybrać?

BURY71

Świeżak
Dołączył
10 Grudnia 2012
Posty
30
Reakcje/Polubienia
3
Podobnie jak ssl111 polecam Windows10FirewallControl - prosta ,darmowa zapora.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
d0r0t@ napisał:
Faktycznie, wg opisu kosztuje 10 dolców.
Program jest bezpłatny i w takiej formie jest wrzucany na wszystkich polskich portalach. Przy czym fakt - mam wersję zarejestrowaną z konkursu, więc może być, że w wersji bezpłatnej nie wyświetla powiadomień. Niestety nie pamiętam, jak jest w bezpłatnej wersji z powiadomieniami...:scratch
 
A

Anonymous

d0r0t@ napisał:
Jak nie jestem czegoś pewna, to szukam w Google, a tego, co mi się znaleźć nie udało, to właśnie tutaj na forum pytałam w jednym temacie. I dlaczego nazywasz mnie dziewczynką? Tobie by się podobało, gdybym pisała do Ciebie "chłopczyku"?
No właśnie..dlatego pytam.Bo ani Google ani to Forum nie powiedzą Ci co one tak naprawdę robią a co za tym idzie zapka średnio sprawdza się jak : kontroler.
BTW.Bardzo mi się podoba Chłopczyku szczególnie z ust kobiet :) .
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Już raczej zdecydowałam się na ten PC Tools Firewall Plus, ale poczytam jeszcze dokładniej o tych nakładkach, dzięki za info :)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Hornet napisał:
No właśnie..dlatego pytam.Bo ani Google ani to Forum nie powiedzą Ci co one tak naprawdę robią a co za tym idzie zapka średnio sprawdza się jak : kontroler.
Co w takim razie proponujesz?
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Windows 10 Firewall Control od Sphinx. Darmowa pyta o wszystko. Polecam.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
grummer napisał:
Windows 10 Firewall Control od Sphinx. Darmowa pyta o wszystko. Polecam.
Jak to darmowa:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
?
Na stronie jest tylko info, że można dostać darmową wersję jeśli opublikuje się w internecie np. na jakimś blogu opinię w języku m.in. angielskim (polskiego nie wymieniają).
@Edycja:
ssl111 napisał:
Kobieto masz tam wersję FREE
- ups, faktycznie, już znalazłam
 

Fanatyk

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Wrzesień 2013
Posty
215
Reakcje/Polubienia
1
d0r0t@ napisał:
Jak w tytule, która będzie najlepsza dla Windows 7 x64? Ważne, aby zapora pytała za każdym razem, gdy coś chce się łączyć z siecią i aby łatwo można było dodać własne reguły. Byłoby też miło, gdyby miała polskie menu. Coś takiego jak w AVG IS, bo właśnie mi się kończy promocyjna wersja.

Ja bym na Windows 7 zainstalował Privatefirewall, po odpowiedniej konfiguracji będziesz pytana dosłownie o wszystko.
Jednak zadaj sobie pytanie, czy naprawdę tego potrzebujesz? Praca na komputerze będzie znacznie mniej wygodna, a chyba nie o to chodzi. Poza tym, jeżeli jesteś w miarę "ogarniętym" użytkownikiem tzn. nie klikasz we wszystko co zobaczysz, to naprawdę zwykła zapora z Windows 7 powinna wystarczyć.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
marsellusaliveinНиш napisał:
PC Tools Firewall Plus
Której wersji używasz ,bo to moja ulubiona zapora ? Niestety byłem zmuszony przejść na comodo ,bo zaczęły się jakieś dziwne problemy z tym programem . Druga sprawa to używasz do tego firewalla jakiegoś av ?
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
d0r0t@ napisał:
@ichito: no jednak wolałabym, żeby pytała, bo tak jest wygodniej. Chociaż tę listę reguł z AVG i tak sobie przepiszę.
Nie chcę na siłe przekonywać, ale TW działa podobnie jak tryb "lock-down" w programach anty-exe...znaczy się blokuje wszystko, co nie ma ustalonej reguły "zezwól". Od jakiegoś czasu coraz powszechniejszy jest trend bazowania na tzw. białych listach, a nie czarnych czyli tworzymy listę zaufanych, a reszta bez wyszczególniania jest po prostu blokowana. To łatwiejsze i szybsze do przeprowadzenia, niż tworzenie listy wszystkich potencjalnych blokowanych pozycji, a poza tym nie wymaga aż takiej interakcji programu z użytkownikiem...ale to Twój wybór :)
 

marsellusaliveinНиш

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
21 Grudnia 2014
Posty
339
Reakcje/Polubienia
37
@yyy
Wersja 7.0.0.123 Żadnych problemów nie zauważyłem. Razem z nią pracuje tylko AppGuard, AV nie mam.
 
Do góry