Jutro koniec Swiata?

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
"(...)zastanówcie się co teraz właściwie cały czas dzieje się na świecie, porównajcie to z czasami minimum z przed 10 lat, było wtedy inaczej?"

Otóż właśnie nie było inaczej, było tak samo, tylko my się zmieniamy na przestrzeni lat. To odczucie jest czysto subiektywne. Ja mogę nawet powiedzieć, że to nie zmienia się od 5000-6000 lat a nawet i dłużej. Jakby tak sobie powędrować do czasów starożytnych, to można je podsumować w paru punktach:

- brud
- ubóstwo
- nieład
- nierząd uprawiany z dziećmi był uważany za coś normalnego i powszechnego, nawet mężczyzn z chłopcami
- niewolnictwo
- bezprawie (jaki tam kodeks praw Hammurabiego. Jak ktoś może tworzyć prawo mówiące o zwalczaniu niewolnictwa, bicia, handlu żywym towarem, jeżeli sam tego prawa nie przestrzegał. Chociażby przez swoje zdobycze terytorialne, które niosły za sobą ofiary)

Czy mam wymieniać dalej? Moim zdaniem od tamtego czasu zmienia się jedynie postęp technologiczny.
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Koniec świata?
Zależy ,dla jednego będzie to podwyżka cen piwa dla innego strata kogoś bliskiego.
Bo jeżei chodzi o fizyczny rozpad planety czy zagładę życia na ziemi....to jeszcze parę miliardów
lat musimy na to poczekać. Zobaczcie jaki biznes robią na zachodzie na powielaniu informacji przez
media o końcu świata. Od sprzedaży bunkrów do wykupywania cukru.
 
Do góry