Sprzęt Laptop sam się wyłącza

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
13023
Reakcje/Polubienia
43951
Może i ja dołożę swoje pięć groszy odnośnie wyłączania laptopa !!
1 . sprawdź jakie masz temperatury procka i karty graficznej - jak wcześniej koledzy pisali .. - może wystarczy wymienić pastę termo - przewodzącej ..
2. może być uszkodzona bateria ,wyjmij baterię zobacz na samym zasilaczu , może być też uszkodzone gniazdo zasilania - poruszaj wtyczką,jeśli się wyłączy to masz przyczynę .
3. może być że masz uszkodzoną pamięć - jeśli masz dwie pamięci to wyjmij jedną i sprawdź ,czy się wyłącza i ponownie musisz zrobić z drugą !!
4 . sprawdź pod kątem wirusów
5. najgorsza jaka może być przyczyna to :( uszkodzona płyta główna !!

U mnie była przyczyna punktu 3 - wymieniłem pamięć problem znikł;)
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
380
Reakcje/Polubienia
165
Weź go po prostu do serwisu - niech Ci sprawdzą układ ładowania (to "nie wykrywa baterii"). Przy okazji wyczyszczą i założą nową pastę termoprzewodzącą. Koszt nie jest duży, nie powinno być więcej niż 100 zł.
To wcale nie musi być bateria - może być w miarę sprawna, ale ze względu na ten uszkodzony (ewentualnie) układ ładowania nie dosyć, że nie jest odpowiednio zasilana, to i sam laptop nie dostaje takiej mocy, jak powinien.
Oby to nie był - czego nie podałeś - jeden z tych laptopów "cienkich" typu Asus z serii "X" - bo to znaczy, że się z nim nieodwołalnie żegnasz. Wszystko wlutowane powierzchniowo na płytę, praktycznie nie do naprawy.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1417
Jakiś miesiąc temu format i reinstalacja systemu.Wszystko było dobrze do teraz (jakieś ostatnie 2-3 dni). Kilka dni wcześniej jakoś kilkakrotnie ekran u dołu migotał.
Nic nie było instalowane. Może rzeczywiście się grzeje. Wyjąłem dziś baterię i założyłem z powrotem. Zauważyłem teraz, że mimo iż bateria jest to laptop podaje, że nie wykryto baterii.
Apropos może i nie było instalowane ale win 10 o ile wiem to nie pyta się nas o pozwolenie na instalacje a sam się aktualizuje bez naszej zgody :)
 
W

WD40MAX

Rozbierałem niedawno kilka lapków i we wszystkich układ chłodzenia był zatkany "filcem" z warstwy nagromadzonego kurzu. Nie da się tego usunąć odkurzaczem czy sprężonym powietrzem. Trzeba lapka rozebrać. Pasta termiczna na procesorze była właściwie suchym pyłkiem i nie zapewniała odprowadzania ciepła. Bateria lapka z czasem ma coraz mniejszą pojemność i w końcu staje się martwa. Koszt zakupu baterii to zazwyczaj grosze. W jednym przypadku kupiłem uszkodzonego lapka bez dysku i pamięci za 60 zł i przeniosłem sobie baterię i wyrobione gniazdo słuchawkowe. Większość firm daje laptopy pracownikom na 18-24 miesięcy a potem wymiana. W tym czasie następuje zużycie fizyczne i moralne urządzenia, więc opłaca się kupić nowy by uniknąć serwisowania po gwarancji. Takie używki można kupić za grosze w firmach sprzedających sprzęt poleasingowy. Nie chcę tu wymieniać przykładowych nazw, by nie być posądzanym o kryptoreklamę.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55890
Rozbierałem niedawno kilka lapków i we wszystkich układ chłodzenia był zatkany "filcem" z warstwy nagromadzonego kurzu.

Mam lapka, który od 6 lat pracuje 24/24. Po pięciu latach wentyl zaczął coraz bardziej hałasować, więc go wymieniłem. A przy okazji dałem nową klawiaturę. I buja się dalej :)
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1417
może mamy innego W10?

1 ROK opóźnienia "udoskonaleń", 30dni poprawy jakości i security oraz zapauzowanie dodatkowo na 35 dni...

TvXoE8s.png
Chyba tak bo przeryłem całe ustawienia i czegoś takiego nie widzę a aktualizacje instalują mi się automatycznie.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Chyba tak bo przeryłem całe ustawienia i czegoś takiego nie widzę a aktualizacje instalują mi się automatycznie.
Wstrzymywanie aktualizacji to bonusy wersji Professional, Enterprise, Education z zainstalowanym Creators Update. W wersji Home radzimy sobie inaczej, np.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55890
Wstrzymywanie aktualizacji to bonusy wersji Professional, Enterprise, Education z zainstalowanym Creators Update. W wersji Home radzimy sobie inaczej, np. tak.

W przypadku połączenia po LAN to nie zadziała.

Na windows 10 Home warto zainstalować sobie Edytor Zasad Grupy (Gpedit.msc). Za jego pomocą można wyłączyć automatyczne aktualizacje.

Opis jest tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Opis instalacji edytora:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Poza tym, w ogóle warto mieć edytor. Można w nim wiele rzeczy ustawić, bez grzebania w rejestrze :)
 
W

WD40MAX

Jakoś mi te aktualizacje nie przeszkadzają. Czytałem jakieś opinie o problemach z aktualizacjami, ale nigdy nie było to nic konkretnego.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Dzięki chłopaki!
Laptop to lenovo R61, ma chyba +/- 8 lat. byL kupiony nowy. Używany codziennie. Bateria cały czas wpięta. Trzyma jeszcze z 1 godzinę.
System to Windows 10 Pro.
Nie ma wielu instalacji, bo służy głównie do internetu.

Na początek sprawdzę temperaturę, wydaje mi się, że grzeje sie nie bardziej niż zwykle,
Od dziś laptop widzi baterię.,choć jaj jej nie widział to też działała.
Przy wylocie nie czuję dużegi ciepła,ale "podmuchu" też nie.
Czyszczony w środku był chyba z 4 lata temu.

A co do aktualizacji to robią się niezauważalnie przy wyłączaniu laptopa.

Zapomniałem dodać, że laptop już się sam nie wyłącza. Trwało to 2-3 dni. le boję się, że jak się wyłączy, to już może się nie włączyć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry