Sprzęt Laptop sam się wyłącza

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25047
Miasto
Trololololo
Dzięki chłopaki!
Laptop to lenovo R61, ma chyba +/- 8 lat. byL kupiony nowy. Używany codziennie. Bateria cały czas wpięta. Trzyma jeszcze z 1 godzinę.
System to Windows 10 Pro.
Nie ma wielu instalacji, bo służy głównie do internetu.

Na początek sprawdzę temperaturę, wydaje mi się, że grzeje sie nie bardziej niż zwykle,
Od dziś laptop widzi baterię.,choć jaj jej nie widział to też działała.
Przy wylocie nie czuję dużegi ciepła,ale "podmuchu" też nie.
Czyszczony w środku był chyba z 4 lata temu.

A co do aktualizacji to robią się niezauważalnie przy wyłączaniu laptopa.

Zapomniałem dodać, że laptop już się sam nie wyłącza. Trwało to 2-3 dni. le boję się, że jak się wyłączy, to już może się nie włączyć.
Bateria która po 8 latach trzyma godzinę :scratch , jakaś super bateria musi być :klawik

Temperatury nie są złe w sumie są dobre ale warto byłoby go przeczyścić w środku skoro 4 lata temu był ostatnio czyszczony + zmienić pastę na procku bo pewnie jest od nowości.

Wiesz to wyłączanie to mogła być właśnie sprawka aktualizacji, coś tam nie mogło zaskoczyć ale zaskoczyło wreszcie i dlatego już lata normalnie.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
To przeczyszczę i tak,i tak. Teraz jest OK.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25047
Miasto
Trololololo

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
Niewiele później znowu się wyłączył, był bardzo nagrzany. Jutro go przeczyszczę.
Za wcześnie się pochwaliłem.
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Radze sprawdzić dysk - bo miałem taki przypadek że takie objawy dawał padający dysk . Zamontuj
Hard Disk Sentinel i sprawdź stan dysku . Objawy były identyczne - po godzinie wyłącza się , ostro się grzał 50 c i ponad to . Czyszczenie i wymiana nic nie dała pasty w tym przypadku . Po diagnostyce i wymianie dysku wszystko wróciło do normy .
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25047
Miasto
Trololololo
Niewiele później znowu się wyłączył, był bardzo nagrzany. Jutro go przeczyszczę.
Za wcześnie się pochwaliłem.
Wyczyść dokładnie, tutaj masz filmik na youtube jak otworzyć i czyścić Twojego lapka
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
Radze sprawdzić dysk - bo miałem taki przypadek że takie objawy dawał padający dysk . Zamontuj
Hard Disk Sentinel i sprawdź stan dysku . Objawy były identyczne - po godzinie wyłącza się , ostro się grzał 50 c i ponad to . Czyszczenie i wymiana nic nie dała pasty w tym przypadku . Po diagnostyce i wymianie dysku wszystko wróciło do normy .

Zrobię to!

Wyczyść dokładnie, tutaj masz filmik na youtube jak otworzyć i czyścić Twojego lapka


I to też. Thx!
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
Wyniki dla dysku. Chyba to nie dysk jest przyczyną.

2018-01-22_18h26_27.png

2018-01-22_18h26_36.png

2018-01-22_18h26_42.png
 
Do góry