Masz strone na WordPress? No to ja obserwuj....

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Od poniedzialku trwa taka mala akcja pt: wlam sie na WordPressa. Na chwile obecna nie jest jasne KTO, ale mniej wiecej wiadomo CO robi...
Zaczelo sie w poniedzialek o 3:00 czasu UTC.
Jak sie szacuje, atak brute force dotyka 19 tysiecy stron na minute, osiagajac przy szczytowym nasileniu 14 milionow prob/indywidualnych atakow na godzine.
Firma Wordfence (security dla WordPressa) oswiadczyla ze to jest najwiekszy atak od powstania firmy w 2012 roku. Oznajmili tez ze musieli zwiekszyc infrastrukture by utrzymac chociazby zdolnosc logowania co sie dzieje...
Na chwile obecna wiadomo:
1. atak na pewno ma na celu probe przejecia kontroli w celu zainstalowania koparki Monero;
2. atak bazuje na ujawnionej bazie 1.4 miliarda kombinacji username/password ()
3. Sukces ataku konczy sie wspomniana wyzej instalacja koparki oraz... przylaczeniem strony do ataku innych stron

Wydaje sie ze intensywnosc ataku spowodowana jest tez wzrostem (prawie dwukrotnym) wartosci Monero (jak sie szacuje, na chwile obecna profit z opisanego ataku wynosi 100 tys USD...).

Tak dla przypomnienia, to obok opisanej, najbardziej aktywne kampanie malware to LOVAPI (https://programyzadarmo.net.pl/thre...szybka-że-zniszczy-ci-fona.34280/#post-241652) na Androida, Zealot (glownie serwery Linux i windows) i Hexmen (serwery mySQL i MS SQL).

widac ze sprawa wyglada na rozwojowa...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25046
Miasto
Trololololo
Od poniedzialku trwa taka mala akcja pt: wlam sie na WordPressa. Na chwile obecna nie jest jasne KTO, ale mniej wiecej wiadomo CO robi...
Zaczelo sie w poniedzialek o 3:00 czasu UTC.
Jak sie szacuje, atak brute force dotyka 19 tysiecy stron na minute, osiagajac przy szczytowym nasileniu 14 milionow prob/indywidualnych atakow na godzine.
Firma Wordfence (security dla WordPressa) oswiadczyla ze to jest najwiekszy atak od powstania firmy w 2012 roku. Oznajmili tez ze musieli zwiekszyc infrastrukture by utrzymac chociazby zdolnosc logowania co sie dzieje...
Na chwile obecna wiadomo:
1. atak na pewno ma na celu probe przejecia kontroli w celu zainstalowania koparki Monero;
2. atak bazuje na ujawnionej bazie 1.4 miliarda kombinacji username/password ()
3. Sukces ataku konczy sie wspomniana wyzej instalacja koparki oraz... przylaczeniem strony do ataku innych stron

Wydaje sie ze intensywnosc ataku spowodowana jest tez wzrostem (prawie dwukrotnym) wartosci Monero (jak sie szacuje, na chwile obecna profit z opisanego ataku wynosi 100 tys USD...).

Tak dla przypomnienia, to obok opisanej, najbardziej aktywne kampanie malware to LOVAPI (https://programyzadarmo.net.pl/threads/lovapi-koparka-monero-na-andka-tak-szybka-że-zniszczy-ci-fona.34280/#post-241652) na Androida, Zealot (glownie serwery Linux i windows) i Hexmen (serwery mySQL i MS SQL).

widac ze sprawa wyglada na rozwojowa...

Stronę na Wordpressie mam, wszędzie atakuą i wychodzi na to że najlepiej jest nie mieć nic :zmęczony
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Stronę na Wordpressie mam, wszędzie atakuą i wychodzi na to że najlepiej jest nie mieć nic :zmęczony
Oj tam... Nie popadajmy w skrajności... Kilka euro w kieszeni i parę Bitcoinów na koncie nie powinno zaszkodzić...
Podrzuć linka na PW to Ci może 1/100 Monero wykopię...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25046
Miasto
Trololololo
Oj tam... Nie popadajmy w skrajności... Kilka euro w kieszeni i parę Bitcoinów na koncie nie powinno zaszkodzić...
Podrzuć linka na PW to Ci może 1/100 Monero wykopię...
:scratch ale ja nie mam koparki i nie chcę bo i po co :scratch
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25046
Miasto
Trololololo

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25046
Miasto
Trololololo
A może by tak na pokopoanie 25% mocy, no niech będzie 15% za wejście na PzD? Trochę by się w miesiącu nazbierało.:scratch
Nie widzę takiej potrzeby, na serwer i domenę wyciągnę kasę ze skarpety :zaciesz
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25046
Miasto
Trololololo
OXY ale jakby naszły złe czasy, to się nie szarp, wrzuć tylko małymi literkami, że jest i tyle... Zostaniemy górnikami.
wczoraj jak sobie szukałem wtyczek które będą potrzebne po aktualizacji do Xenforo V2 to znalazłem też wtyczkę do kopania właśnie:guma , kiedyś kopało się w piaskownicy, teraz kopie się online :sarkazm
 
Do góry