Nowa aktualizacja dla Windows 10 powoduje spory problem

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9948
Reakcje/Polubienia
10565
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Skoro W10 jest taki dobry to dlaczego jest za darmo dla sporej liczby użytkowników :?? Może brak zysków ze sprzedaży rekompensuje sobie sprzedażą czegoś innego.

O ile jest szybszy :?? System włącza się o 5 sekund szybciej a okienko eksploratora o sekundę :scratch

Np. w grach nie widać różnic a nawet czasem W7 jest szybszy

Wiedźmin

gjU988R.png


GTA V

Qi9IKZR.png


Testy co prawda są z directx 11 ale czy każdy ma sprzęt zdolny pociągnąć na directx 12. Nawet liczba tytułów robionych pod directx 12 nie powala

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Dlaczego w W7 aktualizacje można było wyłączyć bez problemu a w W10 trzeba kombinować i po co te wszystkie udostępnianie danych innym aplikacjom, podsłuchiwanie przez cortanę itd. Czemu muszę to wyłączyć a nie jest domyślnie wyłączone :??
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Skoro W10 jest taki dobry to dlaczego jest za darmo dla sporej liczby użytkowników :?? Może brak zysków ze sprzedaży rekompensuje sobie sprzedażą czegoś innego.

O ile jest szybszy :?? System włącza się o 5 sekund szybciej a okienko eksploratora o sekundę :scratch

Np. w grach nie widać różnic a nawet czasem W7 jest szybszy

Wiedźmin

gjU988R.png


GTA V

Qi9IKZR.png


Testy co prawda są z directx 11 ale czy każdy ma sprzęt zdolny pociągnąć na directx 12. Nawet liczba tytułów robionych pod directx 12 nie powala

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Dlaczego w W7 aktualizacje można było wyłączyć bez problemu a w W10 trzeba kombinować i po co te wszystkie udostępnianie danych innym aplikacjom, podsłuchiwanie przez cortanę itd. Czemu muszę to wyłączyć a nie jest domyślnie wyłączone :??
Pierwsze słyszę żeby Windows 10 był za darmo. To konfabulacja. Bezpłatne przejście z Windows 7 (za który w taki czy inny sposób musiałes zapłacić nie oznacza, że Windows 10 jest za darmo. Za darmo to mogą mieć Insiderzy w ramach programu, co nie jest niczym nowym przy publicznych testach jakiegoś cyfrowego produktu.
W gry na komputerze nie gram. O grach to wiem tyle, że wszystkie na Windowsa uruchomie na Windows 10. W drugą stronę to tak nie działa. Office 19 na Windows 7 też nie uruchomię. Nie włączam benchmarków. Moje opinia wypływa z doświadczenia codziennego użytkowania. Opinia o szybkości wynika z tego jak szybko mogę coś na systemie zrobić. W Windows 10 oprócz różnic w starcie i zamykaniu systemu oraz róznych aplikacji jest kilka istotnych udogodnień (przykładowo wstążka w eksploratorze, szybsze wyszukiwanie, system powiadomień itp.) Defendera mam wyłączonego, więc mnie nie spowalnia.
Dlaczego cortana podsłuchuje, a jak ma działać inaczej... Poza tym mam ją wyłączoną.
W samochodzie możesz wyłączyć sobie ABS, asystenata cofania itp... Tylko po co? Przecież z tymi udogodnieniami jest i wygodniej, i bezpieczniej.
Nie oszukujmy się w Windows 7 również jest stosowana telemetria, no chyba że ktoś nie aktualizuje systemu od kilku lat...
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9948
Reakcje/Polubienia
10565
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Pierwsze słyszę żeby Windows 10 był za darmo. To konfabulacja. Bezpłatne przejście z Windows 7 (za który w taki czy inny sposób musiałes zapłacić nie oznacza, że jest za darmo. Za darmo to mogą mieć Insiderzy w ramach programu, co nie jest niczym nowym przy publicznych testach jakiegoś cyfrowego produktu.
W gry na komputerze nie gram. O grach to wiem tyle, że wszystkie na Windowsa uruchomie na Windows 10. W drugą stronę to tak nie działa. Office 19 na Windows 7 też nie uruchomię. Nie włączam benchmarków. Moje opinia wypływa z doświadczenia codziennego użytkowania. Opinia o szybkości wynika z tego jak szybko mogę coś na systemie zrobić. W Windows 10 oprócz różnic w starcie i zamykaniu systemu oraz róznych aplikacji jest kilka istotnych udogodnień (przykładowo wstążka w eksploratorze, szybsze wyszukiwanie, system powiadomień itp.)

Skoro nie jest za darmo to ja takie płacenie chcę na każdym etapie życia. Wypuszczają nowy model samochodu i każdy użytkownik starszego modelu może dostać nowszy. Nie za darmo bo za poprzedni zapłacił :wariat Tak samo z TV, pralkami i telefonami.
Powiedz jeszcze ludziom, którzy pisali W10, że im nie zapłacisz bo dostali kasę za W7 w 2009 :klawik
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Skoro nie jest za darmo to ja takie płacenie chcę na każdym etapie życia. Wypuszczają nowy model samochodu i każdy użytkownik starszego modelu może dostać nowszy. Nie za darmo bo za poprzedni zapłacił :wariat Tak samo z TV, pralkami i telefonami.
Powiedz jeszcze ludziom, którzy pisali W10, że im nie zapłacisz bo dostali kasę za W7 w 2009 :klawik
Naciągane porównanie. Świat cyfrowych produktów rządzi się trochę innymi prawami niż innych produktow konsumenckich. Można jednak znaleźć kilka wspólnych plaszczyzn. Kupisz PS4 to prawdopodbnie skorzystasz z abonamentu od Sony i kupisz od nich gry. W przypadku XBOX tak samo, tylko to MS będzie beneficjentem. Kupisz windowsa to prawdopodobnie skorzystasz z Office'a i rozwiązań chmurowych MS. Zainstalujesz Linuxa to prawdopodobnie korzystać będziesz z Libre Office i linuksowej chmury. Chodzi o zdobycie rynku, uzależnienie klienta i sprzedaż kolejnych powiązanych produktów. Oczywiście, że Windows zbiera dane i je sprzedaje w celach np. zwiększenia skuteczności reklamy swojej i firm zewnętrznych. W świecie cyfrowych developerów to raczej standard. Tylko nie łudźmy się, że zbiera je tylko od "jeleni" z Windows10, a "spryciarze" z Windows 7 są bezpieczni. Rozważając za i przeciw moim zdaniem nie ma sensu tkwić na siódemce. To jazda pod prąd, przy czym nie jest to w tym przypadku dla mnie potwierdzenie siły charakteru... :sarkazm
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9948
Reakcje/Polubienia
10565
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Naciągane porównanie. Świat cyfrowych produktów rządzi się trochę innymi prawami niż innych produktow konsumenckich. Można jednak znaleźć kilka wspólnych plaszczyzn. Kupisz PS4 to prawdopodbnie skorzystasz z abonamentu od Sony i kupisz od nich gry. W przypadku XBOX tak samo, tylko to MS będzie beneficjentem. Kupisz windowsa to prawdopodobnie skorzystasz z Office'a i rozwiązań chmurowych MS. Zainstalujesz Linuxa to prawdopodobnie korzystać będziesz z Libre Office i linuksowej chmury. Chodzi o zdobycie rynku, uzależnienie klienta i sprzedaż kolejnych powiązanych produktów. Oczywiście, że Windows zbiera dane i je sprzedaje w celach np. zwiększenia skuteczności reklamy swojej i firm zewnętrznych. W świecie cyfrowych developerów to raczej standard. Tylko nie łudźmy się, że zbiera je tylko od "jeleni" z Windows10, a "spryciarze" z Windows 7 są bezpieczni. Rozważając za i przeciw moim zdaniem nie ma sensu tkwić na siódemce. To jazda pod prąd, przy czym nie jest to w tym przypadku dla mnie potwierdzenie siły charakteru... :sarkazm

Zbierają od jeleni z W10 i 7, Spryciarze mają XP :jaranko
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2566
Reakcje/Polubienia
3028
Moim zdaniem Windows 10 daje sporo więcej możliwości niż 7, jest szybszy i mimo licznych dziur dużo bezpieczniejszy. Łaty wydawane są szybko w porównaniu z innymi wersjami sytemu (właściwie to już tylko W7). Problemy z aktualizacjami się zdarzają, ale da się żyć. Telemetrię w Windows7 też masz. Pamiętam jak na początku pojawienia się Win10 wyłączyłem update'y w Windows7. Kiedy po 1,5 r. włączyłem doszło mi o ponad 100% czy więcej połączeń procesów systemowych z serwerami MS (oby to były tylko serwery MS). W W10 paradoksalnie łatwiej ogarnąć telemetrię, bo masz kilkadziesiąt programów dedykowanych blokowaniu telemetrii w W10.

W tej chwili W10 aktualizuje się raz w m-cu - tzw. "Patch Tuesdey" (każdy drugi wtorek m-ca), a jeżeli jest jakaś szczególna luka to aktualizacje krytyczne bywają wydawane w zależności od potrzeby natychmiast (co z punktu bezpieczeństwa ma sens). W kwestii połączeń taryfowych przeczytaj tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

W kwestii innych sposób wyłączania automatycznych update'ów przejrzyj te teksty:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zawsze można wyłączyć automatyczny update i wymuszać je po podłączeniu się do jakiegoś kabla.


Dzięki za obszerną odpowiedz..
Mam jeszcze takie pytanie. Teoretycznie Windows 10 jest za darmo tylko dla "Insiderów".
Czyli jakbym w przyszłości zdecydował się na aktualizację do najnowszych okienek, to tylko się to uda za pomocą asystenta aktualizacji, ale nie najnowszej instalki "Windows10upgrade 24074" (Windows 10 Upgrade for Assistive Technology user), a na przykład za pomocą programu Windows 10 Media Creation tool (powiedzmy z 30 kwietnia) już nie ?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4332
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Dzięki za obszerną odpowiedz..
Mam jeszcze takie pytanie. Teoretycznie Windows 10 jest za darmo tylko dla "Insiderów".
Czyli jakbym w przyszłości zdecydował się na aktualizację do najnowszych okienek, to tylko się to uda za pomocą asystenta aktualizacji, ale nie najnowszej instalki "Windows10upgrade 24074" (Windows 10 Upgrade for Assistive Technology user), a na przykład za pomocą programu Windows 10 Media Creation tool (powiedzmy z 30 kwietnia) już nie ?
Zdaje się @Emmers testował instalację Windows 10 po 1 stycznia i na forum jest filmik. Poza tym, co już zostało napisane - nadal możesz zainstalować w jakikolwiek sposób Windows 10 i w razie czego aktywować kluczem od siódemki. W moim przypadku klucz sprzętowy został pobrany przy pierwszej instalacji Win 10 z windows 7 z zachowaniem zainstalowanych programów ze dwa a może trzy lata temu (nie pamiętam dokładnie). Potem kilka razy wracałem na siódemkę z obrazu systemu i znów na dziesiątkę z czystą instalacją (bo po którejś "większej" aktualizacji dziesiątki nie mogłem zainstalować z zachowaniem bieżącej konfiguracji programów z siódemki, przy końcu instalacji pojawiał się błąd i była "rolowana" do początku). Aktywacja Win 10 w każdym przypadku odbywała się automatycznie bez żadnego klucza, mimo że dawno zapomniałem jakie utworzyłem konto Windows Life przy pierwszej instalce i w ogóle nie posługuję się nim.
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2566
Reakcje/Polubienia
3028
No to teraz już wiem co i jak. Dzięki panowie za pomoc. Pozdrawiam..
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4332
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
no jest pare problemow... oprocz zamrazania, co wymaga w sumie ozywienia ekranu kombinacja podana wyzej (ale to srodek ad hoc akurat, dla permanentnego pozbycia sie mozna sobie wylaczyc w BIOSie i ustawieniach urzadzen stan sleep systemu) problem jest ze sterownikami NVIDii dla notebookow Alienware (to na pewno bo ich userzy krzycza bardzo glosno).
Generalnie ja bym polecal zainstalowac poprawke z iso albo z ploku palcem przy wylaczonym internecie i zablokowac dziadowi aktualizacje sterownikow


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

przynajmniej do wydania poprawki.
...do tego mój problem, tez z Nvidią.... na laptopie Asusa :szydera
Dopiero ja będę darł mordę... userzy notebookow Alienware niech się lepiej schowają :szydera
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35814
Reakcje/Polubienia
24859
Miasto
Trololololo
Nie wiem czy to normalne czy nie ale ta nowa aktualizacja zapycha całkiem łączę, tzn. jak się pobiera to nie da rady korzystać z sieci ani dodatkowego sprzętu podczepionego :zgon
 
Do góry