Nowa aktualizacja dla Windows 10 powoduje spory problem

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
A ja po długich przygodach z win10 poszedłem pod prąd. Tydzień temu na kompie wylądował win8.1. I zostanie do końca okresu wsparcia. Skończyły się problemy, wszystko zaczęło działać. Kiedyś pisałem o tym, parę miesięcy się męczyłem. W końcu miałem trochę czasu i ochoty i wywaliłem 10. Win10 może jest i dobry. Ale tyle razy co mnie wq to nie udało się żadnemu systemowi od czasów win95. Już win98se był bardziej do ogarnięcia.
Ja mam Win 7 Pro 64 bit i komp od ponad 6 lat pracuje 24/24. Reinstalację robiłem tylko raz, rok temu :) Windows 10 Pro też mam, ale na innym sprzęcie i tylko do testów. A obecnie czekam na nowego Minta, to wrzucę na HP-ka.
Może byłem młodszy ... ale ponoć to z wiekiem nabiera się cierpliwości i wyrozumiałości.
To zależy do czego .... :zaciesz
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Wiecie - sporo się już tu i nie tylko tu napisało...
Tytułem wstępu do mojego elaboratu: pamiętacie "skandal z uploadem na ruskie serwery Kasperskiego szkodliwego oprogramowania, domyślnie włączonym"? Jakie to ruskie złe?

No to teraz szczęśliwi posiadacze windows 10: Ustawienia => Prywatność => Historia aktywności => wyłączcie sobie domyślnie włączoną opcję "Zezwól systemowi Windows na zbieranie moich działań z tego komputera" - bo nikt jeszcze, poza systemami Korei Północnej czy chińskich obozów pracy tak dobitnie nie informował o zainstalowanym w systemie keyloggerze, szpiegu czy złodzieju.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
No to teraz szczęśliwi posiadacze windows 10: Ustawienia => Prywatność => Historia aktywności => wyłączcie sobie domyślnie włączoną opcję "Zezwól systemowi Windows na zbieranie moich działań z tego komputera" - bo nikt jeszcze, poza systemami Korei Północnej czy chińskich obozów pracy tak dobitnie nie informował o zainstalowanym w systemie keyloggerze, szpiegu czy złodzieju.
A ja zawsze polecam, aby zaznajomić się, na czym się pracuje :zaciesz I nie, nie mówię tu o zaawansowanych użytkownikach.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
czy jest szansa zainstalować win10 na Dell inspiron 1525 ( win7 64 bit, 4 Gb ramu)
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Po pierwsze - nie spodziewaj się "pracy" - to będzie męka. Po drugie - przeczytaj komentarze pod filmem - trzeba instalować "starszą wersję" windows 10.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
mam taka starszą wersję win 10 jedną pierwszych, w kopie nie ma tmp, ufi i direx 7
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
Tak zrobiłem, wgrałem z ciekawości czy pójdzie (zawsze mogę wrócić do win7). Na razie ok, próbuje się ciągle uaktualnić. Chodzi szybciej - stary wifi przyspieszyło aż do 22 Mb/s. reszta ok. Pobawię się - komputer dla żony leżał 6 lat z prozaicznej przyczyny, padł zasilacz i córka kupiła nowy dedykowany dla Dela (nie ładował akumulatora, rozprułem, upalony styk, zlutowałem i działa - akumulator ok 3 godzin) Dell specyficznie, bez akumulatora nie uaktualnisz biosu. Poprawiła się jakość wyświetlanego obrazu, przyspieszyło się ładowanie systemu (to tylko 4 GB ram) 3,5 min do 2 min. Pomyślę jeszcze o dysku sdd są tanie - 120 Gb wystarczy do tego żeby przeglądać pocztę i Internet. Na razie tyle zobaczymy jak dalej.:lupa:szok:lupa
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2652
Reakcje/Polubienia
3131
Dwa rdzenie i cztery wątki to absolutne minimum dla 10. Do tego z 4-6 GB ramu i koniecznie dysk ssd.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
221
Reakcje/Polubienia
56
Mam 2 rdzenie (pojedyncze, Intel duo core), o dysku myślę (4 ram) nie jest tak źle. Teraz wgrała mi się wersja 1903 - chodzi płynnie. Piszę tu a jednocześnie wgrywają się poprawki, nie muli. Odpukać nie mam kłopotów, blue screen czy typ. problem z mikrofonem mała czułość (ale to chyba ogólny ból delli) Nie ma co narzekać, chodzi szybciej niż win7. Rada jak chcesz mieć spokój to w 7 trzeba najpierw zainstalować najnowsze stery, potem idzie to ładnie. Ja mam Della inspiron 1525 wersja angielska - to trochę kłopotów z klawiaturą polską.



Może ktoś poleci tani dysk ssd, taki coś koło 120 Gb. Koniecznie z redukcją, podkładką - teraz wszystkie robią 7 mm, a w tym kopie to problem. Dysk jest wsuwany i kontroler obsługuje Ata 2.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry