Problem z zasilaniem w laptopie

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A później ze strony producenta laptopa zainstaluj sterowniki/program do zarządzania zasilaniem.
A nie da się odnaleźć tego konkretnego sterownika i przywrócić poprzedniej wersji? Nie jestem pewna, czy producent oferuje jeszcze jakieś wsparcie dla tego modelu...
Czyli to uszkodzenie faktycznie powodują sterowniki?
Tak wygląda historia zainstalowanych sterowników:
2024-03-18-131102.png

Czy to będzie ten przedostatni?
 
Ostatnia edycja:

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Nie, sterowniki mogą wiele rzeczy, ale w historii były może ze dwa przypadki "uszkadzania" sprzętu - przegrzanie układów. W archaiku komputerowym. Sterownik był tylko niepotrzebnym dodatkiem, który usunął problem, którego nie było na laptopie - i wyłączył zarządzanie energią (planami zasilania). Usterka najprawdopodobniej jest sprzętowa, ale czasami nie warto inwestować w nową baterię, żeby to potwierdzić. Co do sterowników - znowu "no weź..." Można odnaleźć sterowniki nvidia riva tnt2 m64 pro dla windows 98 se, a do seryjnego laptopa z win 10/11 już nie? Wsparcia - w sensie pomocy technicznej - może już nie być od lat, ale sterowniki pewnie na stronie producenta "wiszą".


Z tych poprawek - raczej dwie na dole niż jedna.

LPC odpowiada za komunikację między innymi z BIOS, a w bios zarządzanie energią, management console to z kolei zarzadzanie ...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Może trzeba wyszukać toshiba satellite L70-B-12U drivers i ściągnąć na przykład ze strony dynabook? I tam sobie wybrać laptop po wpisaniu part no. i serial no. z nalepki na laptopie?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35954
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Najdziwniejsze, że nie mogę wejść w opcje zasilania. Jestem pewna, że początkowo mogłam, a teraz jak klikam w te opcje, to okienko usługi zaczyna się wczytywać i natychmiast znika. Nie wiem o co chodzi i jak to naprawić.
Też tego nie mam, pojawia się na chwilę okienko i znika. Obstawiam aktualizacje lub zbyt mocne "zoptymalizowanie" systemu.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Nie ma co obstawiać. To raczej pewne. Na początku lutego poszła aktualizacja win10 i win11 - na legion 5 i victus wywaliło nawet opcje wyłączania systemu, zablokowało pasek zadań, opcje zasilania, w jednym przypadku nawet dźwięk. O ile victus z win 11 dało radę naprawić, o tyle na legionie musiałem przeinstalować win10. Na innych - 2 starszych lenovo z win 10 i v15 g4 z win 11 bez problemów.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Najbezpieczniej po tych numerach : part no. i serial no. Na stronie support dynabook com
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
2024-03-18-145918.png

Nie ma tam modelu Satellite L70-B-12U, jest tylko Satellite L70-B

Nr seryjny wpisałam to wyskoczył monit jak na zrzucie powyżej, a nie widzę tam opcji wpisania numeru partii.
W każdym razie na naklejce jest:
Nr seryjny: 6E124119U
Nr partii: PSKRQE-00T00WEN

@Edycja:
Nie wiem jak ja to spisywałam z tej naklejki ale jednak model na naklejce to faktycznie Satellite L70-B-12U. Nie wiem czemu to B przegapiłam :/
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Mam na dysku jakiś folder ze sterownikami, ale nie wiem jak tam znaleźć te konkretne:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i czy to w ogóle właściwy folder. Nawet nie wiem jak je znaleźć do odinstalowania...
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Mam na dysku jakiś folder ze sterownikami, ale nie wiem jak tam znaleźć te konkretne:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i czy to w ogóle właściwy folder. Nawet nie wiem jak je znaleźć do odinstalowania...

To sterowniki Intel Management Engine Interface od HP dla procesora Haswell. Natomiast Dynabook nie wyszukuje ci numeru bo jest on z regionu europejskiego. Trzeba więc szukać podobne, np. przez
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
z lini L70-B

A jeszcze jedno, spróbuj przywrócić domyślne ustawienia zasilania przez komendę powercfg -restoredefaultschemes jako administrator
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
I mam sobie te podobne tak losowo wybrać z poniższej listy, skoro nie ma dokładnie tych?
2024-03-18-165430.png

Mam jeszcze jakiś Intel® Driver & Support Assistant, ale jak go włączam to mnie przenosi do strony:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i po skanowaniu pokazuje takie coś:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A przy tym sterowniku mam aktywną opcję przywracania:
2024-03-18-172127.png

To może po prostu jej użyć?

@Edycja:
Włączyłam to przywracanie sterownika i zrestartowałam system, ale nic to nie pomogło. Nadal nie da się otworzyć ustawień zasilania :(
I jeszcze w zdarzeniach dotyczących tego sterownika mam jakiegoś błęda pod datą tej aktualizacji:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ale ja nic z tego nie rozumiem i nie wiem dlaczego przywrócenie sterownika nie pomogło. Chyba, że trzeba jeszcze też ten drugi przywrócić?
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
I mam sobie te podobne tak losowo wybrać z poniższej listy, skoro nie ma dokładnie tych?
2024-03-18-165430.png

Możesz wybrać dowolny, bo to ta sama seria L70-B PSKRQE ....... Te końcowe znaki mogą dotyczyć regionu, itp. ale sterowniki powinny pasować. Zresztą, instalator sterownika sam sprawdza integralność, więc nie ma problemu

A przy tym sterowniku mam aktywną opcję przywracania:

@Edycja:
Włączyłam to przywracanie sterownika i zrestartowałam system, ale nic to nie pomogło. Nadal nie da się otworzyć ustawień zasilania :(
I jeszcze w zdarzeniach dotyczących tego sterownika mam jakiegoś błęda pod datą tej aktualizacji:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jeśli uaktualniasz sterownik to zawsze będzie opcja przywracania. A błąd dotyczy niemożliwości uruchomienia sterownika
 
Do góry