Problem z zasilaniem w laptopie

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
No to dlaczego to przywracanie nie pomogło?
Powinnam przywrócić także ten drugi? Przy nim w zdarzeniach nie ma żadnych błędów
Czy Ty masz jakas opcje diagnostyki baterii?
no offence, but the effort triggered could justify the purchase...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Raczej nie, nie wiem gdzie tego szukać. Uruchamiałam tylko to msdt.exe /id PowerDiagnostic.
No ale ten problem z otwieraniem ustawień zasilania, to raczej pojawił się po aktualizacji, bo wiem, że na pewno używałam tych opcji na początku, żeby sobie po swojemu poustawiać
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Po wpisaniu w gugla "pci\ven_8086&dev_9c3a&subsys_ff1e1179" trafiamy na stronę:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


ze sterownikami do ściągnięcia dla systemu 32 lub 64 bit. Intel Management Engine.

Z obrazków wynika, że ktoś chyba zaniedbał instalacji sterowników na tym laptopie i "jedzie na domyślnych" wersjach z 2015 roku.
Więcej sterowników i sprzętu wyświetli ten menedżer urządzeń po wybraniu "Widok - pokaż ukryte urządzenia", ale to na marginesie. Proponuje - jeśli nie ma opcji przywracania systemu, a tylko "przywrócenie sterownika" - ZAINSTALOWAĆ, zaczynając od sterowników INTELA, po kolei wszystkie sterowniki pobrane z dynabook. I również na marginesie - w folderze jest plik "setup.exe". Wystarczyło go uruchomić, żeby zainstalował potrzebne sterowniki. Usuwa wcześniejsze/późniejsze wersje bez pytania.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Mam jeszcze jakiś raport o stanie baterii wygenerowany poleceniem powercfg /batteryreport:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- nie wiem czy to komuś coś powie
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Pobrałam ten Driver Identifier, poskanował i przeniósł mnie na stronę:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

I również na marginesie - w folderze jest plik "setup.exe". Wystarczyło go uruchomić, żeby zainstalował potrzebne sterowniki
Nie widzę tam opcji, żeby ten program miał sam coś przeinstalować. Mam tylko takie okienko:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Nie wiem o jaki folder chodzi, bo pobrała się tylko instalka.
Chyba, że chodzi o folder po pobraniu konkretnego sterownika?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Ten folder na dysku, który pokazałaś. To instalka sterownika intel.
O to chodzi:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
?

To ja już nie wiem, które wyjście najlepsze. Czy mam przywrócić system, czy uruchomić ten plik setup.exe, czy pobrać sterowniki, które pokazał Driver Identifier? Nie wiem na ile można mu ufać. Który z tych sposobów będzie najbezpieczniejszy?
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
1. Przywracanie systemu
2. Instalacja sterownika z dysku
3. Instalacja pobranych sterowników.
4. Reinstalacja systemu.

W tej kolejności.

Opcja 1 - Przywracanie systemu "przywróci" ostatnią "dobrą konfigurację". Aktualizacja to nie tylko sterowniki, ale także wpisy w rejestrze - i to właśnie także trzeba przywrócić do stanu "jak było kiedy działało"

Opcja 2 - sterownik "oryginalny", załączony do instalki systemu. Wada - sprzed upgrade, stary - ale powinien zadziałać. To, jeśli się nie mylę, sterowniki do windows 8.

Opcja 3 - jeśli nie zadziałają dwie wcześniejsze - duża szansa, że nadpiszą błędne ustawienia i wpisy w rejestrze.

Opcja 4 - wcześniej pisałem o wesołej twórczości microsoftu z aktualizacją samego systemu. Być może problem zarządzania energią to jeden z side effects poprawek windowsa. Wtedy najprościej jest zrobić reinstal.

A co do samej baterii - uprzejmie proszę odłączyć zasilanie, doprowadzić do jej rozładowania i sprawdzić JUTRO, czy podczas pierwszego uruchomienia Z WYJĘTĄ baterią jest efekt "natychmiastowego uśpienia" i przy kolejnym uruchomieniu, z WŁOŻONĄ rozładowaną baterią i podpiętym zasilaniu - ten efekt występuje. To, jak się wydaje, było problemem w pierwszym poście, a później gdzieś tam zawędrował tok rozważań. Pozwoli rozstrzygnąć, czy bateria jest martwa, czy też aktualizacja intel LPC - do komunikacji z "wolno działającymi urządzeniami" typu BIOS czy chociażby układ przeciwprzeładowaniowy baterii - tak namieszała.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
czy podczas pierwszego uruchomienia Z WYJĘTĄ baterią jest efekt "natychmiastowego uśpienia"
Jak dziś uruchomiłam z wyjętą baterią, to nie było tego uśpienia, system normalnie się uruchomił i działał. A bateria najwyraźniej już przez noc rozładowuje się ze 100% do zera, bo laptop jest cały czas na zasilaniu sieciowym, kiedy go używam i odłączam gdy idę spać. Teraz bateria ma 100%, więc wczoraj przed wyłączeniem też musiała tyle mieć, a rano po włączeniu już była całkowicie rozładowana.
No ale jeszcze raz to przetestuję.
W każdym razie wydaje mi się, że problem z tym uśpieniem po uruchomieniu, to był już obecny przed aktualizacją, ale nie mam 100% pewności...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Włączyłam to przywracanie systemu do punktu sprzed Windows Update i mało zawału nie dostałam, bo system nie chciał się ponownie uruchomić, wyskoczył mi niebieski ekran z jakimiś opcjami "uruchom ponownie" - nic nie pomogła, "przejdź do Windows 11" - też bez efektu i w końcu wybrałam coś z rozwiązywaniem problemów i jakimś przywracaniem czegoś tam, ale to też nie pomogło, później wybrałam odinstalowanie ostatniej aktualizacji i w końcu się uruchomił z takim komunikatem:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
I nie wiem co teraz zrobić. W ogóle wygląda jakby częściowo coś tam pousuwało, bo znikł mi ten programik do podglądu obrazów, który instalowałam po tych nieszczęsnych aktualizacjach i teraz mam powiadomienie, żeby dokończyć aktualizacje bo się jakieś pobrały.
Co ciekawe, teraz mogę wejść w ustawienia zasilania, więc ten problem został naprawiony, ale się obawiam, że jak się zainstalują te aktualizacje, co teraz się pobrały, to znów się zepsuje :(
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
w końcu wybrałam coś z rozwiązywaniem problemów i jakimś przywracaniem czegoś tam, ale to też nie pomogło, później wybrałam odinstalowanie ostatniej aktualizacji i w końcu się uruchomił z takim komunikatem:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
I nie wiem co teraz zrobić. :(

Zrób przywracanie po restarcie. Czyli przy wciśniętym klawiszu Shift naciśnij Menu Start/Zasilanie/Uruchom ponownie i po restarcie Rozwiązywanie problemów/Zaawansowane opcje/Przywracanie Systemu W oknie które się pokarze może być dodatkowa pozycja do zaznaczenia "Pokaż więcej punktów przywracania" ale nie musi, to zależy od wersji.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zrób przywracanie po restarcie.
Zrobiłam dokładnie wg instrukcji i wybrałam nieco wcześniejszy punkt przywracania, który sama utworzyłam jeszcze przed tym Windows Update. Tym razem system został przywrócony pomyślnie, ale znów nie mogę otworzyć ustawień zasilania, a po tym nieudanym przywracaniu mogłam. Nic już nie rozumiem
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Zrobiłam dokładnie wg instrukcji i wybrałam nieco wcześniejszy punkt przywracania, który sama utworzyłam jeszcze przed tym Windows Update. Tym razem system został przywrócony pomyślnie, ale znów nie mogę otworzyć ustawień zasilania, a po tym nieudanym przywracaniu mogłam. Nic już nie rozumiem

Nie wiem czy robiłaś sprawdzanie integralności plików systemowych, a jeśli nie to zastosuj komendę sfc /scannow
 
Do góry