Problemy z forum

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Reakcje/Polubienia
8383
Miasto
Trololololo
Uwaga, Uwaga.

Forum działa tylko po prostu nie jest widoczne jeszcze dla wszystkich.
Dostawca serwera zmienil DNSy i teraz robiona jest propagacja która może potrwać do od 24 do 72 godzin.
Jeśli chcecie widzieć forum, musicie w ustawieniach połączenia ustawić sobie DNSY które już są aktualne do tych nowych forumowych.
Ja korzystam z OPEN DNS i strona działa.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak zakończy się propagacja to wszystko wróci do normy :)

Co to jest propagacja :??
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Reakcje/Polubienia
8383
Miasto
Trololololo
Opiszę sytuację co się stało:

1.Forum działało normalnie i nagle pyk padło, na początku myślałem że to coś z serwerem ale jednak on działał.
2.Napisałem do hostingu i tam oznajmiono mi że forum nie działa bo zmieniono DNSy (podobno wysyłali maile o nowych DNSach) i polecono abym ustawił sobie nowe w zarządzaniu domeną, oczywiście szybko to uczyniłem.Dodano również abym poczekał trochę ponieważ propagacja nowych DNSów może trochę potrwać.
3.Czekałem, czekałem, czekałem i dziś napisałem do ludzi od domeny czy czasem nie ma u nich jakiś problemów, odpisali że nie + informacja abym skontaktował się z dostawcą serwera ponieważ :

24 kwietnia nastąpiła faktyczna zmiana dns:

Natomiast powyższe serwery dns nie zostały uprzednio skonfigurowane do obsługi
domeny:Host programyzadarmo.net.pl not found: 5(REFUSED)
Napisałem jeszcze raz do dostawcy serwera i całkiem żwawo zostało to naprawione :ok

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Reakcje/Polubienia
1231
Opiszę sytuację co się stało:

1.Forum działało normalnie i nagle pyk padło, na początku myślałem że to coś z serwerem ale jednak on działał.
2.Napisałem do hostingu i tam oznajmiono mi że forum nie działa bo zmieniono DNSy (podobno wysyłali maile o nowych DNSach) i polecono abym ustawił sobie nowe w zarządzaniu domeną, oczywiście szybko to uczyniłem.Dodano również abym poczekał trochę ponieważ propagacja nowych DNSów może trochę potrwać.
3.Czekałem, czekałem, czekałem i dziś napisałem do ludzi od domeny czy czasem nie ma u nich jakiś problemów, odpisali że nie + informacja abym skontaktował się z dostawcą serwera ponieważ :

Napisałem jeszcze raz do dostawcy serwera i całkiem żwawo zostało to naprawione :ok
A jednak... :yhy
Tyle że teraz już nie jest tak ekskluzywnie. :smutek

:szydera

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Reakcje/Polubienia
8383
Miasto
Trololololo
aj, dodam jeszcze coś, jeśli czasem strona nie zaskoczy prawidłowo to:

1.warto wyczyścić cache przeglądarki.
2.można też przeprowadzić czyszczenie pamięci podręcznej (cache) DNS w systemie.

Oczywiście przepraszam za zaistniałą sytuację z forum :modlitwa

alchemia

Wygadany
Reakcje/Polubienia
5
Rady i wyjaśnienia dla tych o tu weszli i już ich nie potrzebują. Ci o nie weszli ich nie przeczytają.

Ale dzięki za wyjaśnienia. Teraz już chyba wszędzie działa.

grr

Bardzo aktywny
Reakcje/Polubienia
96
Thanks Oxygen for the reasons behind forum being down. Nice to see the issue is solved.

Do góry