lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
649
Reakcje/Polubienia
1422
Przy okazji bo nie zawsze tak bywało ale tym razem jak ktoś ma wcześniejsza wersję to wystarczy zaktualizować i wprowadzić kluczyk od Mirko
 
M

malczyce

Dobry program - zastęuje Glary, Iobit, ccleaner, wisecare itp. Dlaczego ? Jest mądry bo nie bawi się w wytryski. Robi swoje. Ale nr 1 to AUTOSTART - tego nie ma nikt. W regorganizerze jesteś Panem swego kompa - i bądź nim święta przyjdą.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Ale nr 1 to AUTOSTART - tego nie ma nikt. W regorganizerze jesteś Panem swego kompa - i bądź nim święta przyjdą.

Przecież on nie widzi nawet 1/3 tego co darmowy autoruns od sysinternals.... zakres wykrywania autostartu bym porównał z MiTec'owym TMX (TaskManagerDeLuXe) który też darmowy jest...

Nie no dobra, nie czepiam się... tylko żeby potem nie było że ktoś coś na ruskie serwery wysyła, program WYRAŹNIE pyta o zgodę ;)
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Przecież on nie widzi nawet 1/3 tego co darmowy autoruns od sysinternals.... zakres wykrywania autostartu bym porównał z MiTec'owym TMX (TaskManagerDeLuXe) który też darmowy jest...

Nie no dobra, nie czepiam się... tylko żeby potem nie było że ktoś coś na ruskie serwery wysyła, program WYRAŹNIE pyta o zgodę ;)
Wydaje mi się że Jemu bardziej chodziło o funkcję którą ma Reg Organizer wbudowaną w zakładce "Aplikacje w autostarcie" a mianowicie opóźnienie autostartu aplikacji o dowolny czas. To ma być ta przewaga nad innymi programami tego typu. Sam z niej korzystam i muszę powiedzieć że się sprawdza :)
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Ale nr 1 to AUTOSTART - tego nie ma nikt.
Pojechane... Lepszą lub gorszą ochronę autostartu oferuje pewnie połowa programów do optymalizacji i połowa pakietów Security. O dziwo nie spotkałem programu, który by szybciej wyrzucał komunikat o nowym wpisie niż Iobit Advanced System Care. Sam wolę jednak te programy, które oferują mi w komunikacie o nowym wpisie jednoczesną możliwość kliknięcia: "Zezwól, blokuj lub usuń" (np AnVir Task Manager czy StartupStar)
Przecież on nie widzi nawet 1/3 tego co darmowy autoruns od sysinternals.... zakres wykrywania autostartu bym porównał z MiTec'owym TMX (TaskManagerDeLuXe) który też darmowy jest...
Fakt, nie da się ukryć. :) Nigdy nie mogłem jednak ogarnąć, czy umożliwia on (tj. Autoruns) jedynie usunięcie wybranych wpisów, czy również ich blokowanie (przez odptaszkowanie procesu, a ponowne odblokowanie z kolei przez jego ponowne zaptaszkowanie)...
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Sam z niej korzystam i muszę powiedzieć że się sprawdza :)
A to, spoko... co kto woli. Taka nakładka na Task Scheduler, zgodnie z tym:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
tyle że z super duper nakładką graficzną i wysyłką danych na orsyjski serwer w celu ulepszenia usług i ściślejszego monitorowania lotu TU-154M ;) Co kto lubi...
Dla mnie stary dobry WinPatrol robi to chyba najprościej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nigdy nie mogłem jednak ogarnąć, czy umożliwia on (tj. Autoruns) jedynie usunięcie wybranych wpisów, czy również ich blokowanie (przez odptaszkowanie procesu, a ponowne odblokowanie z kolei przez jego ponowne zaptaszkowanie)...

Dokładnie tak jak piszesz: uelete usuwa wpis (zresztą, przez prawoklik możesz przeskoczyć do odpowiedniego wpisu w rejestrze). Odptaszkowanie powoduje fizycznie nie usunięcie wpisu, a przeniesienie go do drzewka HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\Current\Version\Run\AutorunsDisabled
Jak nietrudno się domyslić, ta gałąź nie jest przetwarzana podczas uruchamiania systemu.
Podobnie zachowują się inne programy, np. disable w Glary wali wpisy do gałęzi Run-Disabled w tej samej lokalizacji rejestru.

Rocket science to to nie jest, tylko w sumie różni się nakładką graficzną...
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Ten moduł kontroli autostartu RO, o którym piszecie jest również dostępny jako oddzielny, darmowy program (Autorun Organizer).
Ja też jak Zeno preferuję AnVir. Czasem wykorzystuję Toolwiz Care portable, by zerknąć jak przedstawia się sekundowy wykaz startu poszczególnych komponentów. Nie wiem, czy inny program oferuje coś podobnego.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Ten moduł kontroli autostartu RO, o którym piszecie jest również dostępny jako oddzielny, darmowy program (Autorun Organizer)..
Tak, jest dostępny ale ja jakoś wolę mieć (jeżeli jest to możliwe) w jednym sofcie ze sprzątaczką. Co do "wysyłania danych na rosyjskie serwery" to widzę że paranoja postępuje. Szczególnie my, to taki łakomy kąsek dla nich, że na pewno chcą wiedzieć co i w jakiej kolejności uruchamiamy. ;)
 
M

malczyce

to fakt, ze Ukraińcy widzą kolejność uruchamiania programików na kompie w Polsce....

ale przecież można wyciągnąć kabel sieciowy ....albo zgasić router ... albo zagłuszyć szpionów VPN-em ...np argentyńskim
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Co do "wysyłania danych na rosyjskie serwery" to widzę że paranoja postępuje. Szczególnie my, to taki łakomy kąsek dla nich, że na pewno chcą wiedzieć co i w jakiej kolejności uruchamiamy. ;)

Spoko, jeżeli sprawdziłeś pakiety i możesz potwierdzić co jest wysyłane i że tylko dane odnośnie uruchamianych programów a nie np. dane logowania do banku to śpij spokojnie.

Co do łakomości kąska:
Jak dla mnie, łakomym kąskiem byłoby np. pozyskanie Twoich kontaktów z programu pocztowego, powiązanie tego z historią wizyt na mediach społecznościowych, ewentualnie z danymi logowania (choć niekoniecznie teraz).

Następnie, np. przed wyborami, poszukiwaniem przez Ciebie pracy itp., polubiłbym w Twoim imieniu wpisy np. promujące Polską Zjednoczoną Partię Księży (przed wyborami), jeżeli zależało by mi na popularyzacji jej poglądów.
Polubiłbym w Towim imieniu witryny radykalnych muzułmanów, rasistów itp. w trakcie szukania przez Ciebie pracy o ile by mi zależało byś jej nie dostał.
O triviach, czyli polubieniu facebookowych trojanków, nie wspomnę bo po co, nie popadajmy w paranoję...

Z innych danych wartościowe byłoby sprawdzenie z historii przeglądarki gdzie masz konto, na jakich forach i portalach się logujesz, czy nawet jakie filmy oglądasz i jakiej słuchasz muzyki (odtwarzacz ma przecież również zwykle historię)... oraz jakie znasz języki obce.

to fakt, ze Ukraińcy widzą kolejność uruchamiania programików na kompie w Polsce....
Sprawdź zanim coś napiszesz. Chemtable Software contact:
Anton Maksimov, am@chemtable.com, Sofya Kovalevskaya Str, 3-300, Yekaterinburg, 620049, Russian Federation

O ile Ukraina nie anektowała w rewanżu za Krym Jekaterynburga, to jest to Rosja :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Czasem wykorzystuję Toolwiz Care portable, by zerknąć jak przedstawia się sekundowy wykaz startu poszczególnych komponentów. Nie wiem, czy inny program oferuje coś podobnego.
Wise Care 365 Pro
F6gJvP2.jpg
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Spoko, jeżeli sprawdziłeś pakiety i możesz potwierdzić co jest wysyłane i że tylko dane odnośnie uruchamianych programów a nie np. dane logowania do banku to śpij spokojnie.

Co do łakomości kąska:
Jak dla mnie, łakomym kąskiem byłoby np. pozyskanie Twoich kontaktów z programu pocztowego, powiązanie tego z historią wizyt na mediach społecznościowych, ewentualnie z danymi logowania (choć niekoniecznie teraz).

Następnie, np. przed wyborami, poszukiwaniem przez Ciebie pracy itp., polubiłbym w Twoim imieniu wpisy np. promujące Polską Zjednoczoną Partię Księży (przed wyborami), jeżeli zależało by mi na popularyzacji jej poglądów.
Polubiłbym w Towim imieniu witryny radykalnych muzułmanów, rasistów itp. w trakcie szukania przez Ciebie pracy o ile by mi zależało byś jej nie dostał.
O triviach, czyli polubieniu facebookowych trojanków, nie wspomnę bo po co, nie popadajmy w paranoję...

Z innych danych wartościowe byłoby sprawdzenie z historii przeglądarki gdzie masz konto, na jakich forach i portalach się logujesz, czy nawet jakie filmy oglądasz i jakiej słuchasz muzyki (odtwarzacz ma przecież również zwykle historię)... oraz jakie znasz języki obce.
Oczywiście że kradzież danych wrażliwych to tragedia dla poszkodowanego. Ale z Twoją obsesją pozostaje Ci tylko pisanie programów samemu, wtedy będziesz miał pewność że program nie będzie "gadał" innymi z serwerami. Pisanie proponuję zacząć od stworzenia własnego OS. W przeciwnym wypadku pozostaje tylko wyciągnięcie wtyczki i zgaszenie światła ;)
 
Do góry