Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Oczywiście że kradzież danych wrażliwych to tragedia dla poszkodowanego. Ale z Twoją obsesją pozostaje Ci tylko pisanie programów samemu, wtedy będziesz miał pewność że program nie będzie "gadał" innymi z serwerami. Pisanie proponuję zacząć od stworzenia własnego OS. W przeciwnym wypadku pozostaje tylko wyciągnięcie wtyczki i zgaszenie światła ;)
Strzała @helium. Nie ma co się obruszać. Moim zdaniem to nie @spamtrash ma obsesję. Obsesję za to mają różne korpo i różne Lolki, które dorwały się tu i ówdzie do sterów ze swoją jazdą na telemetrię, zbieranie danych z netu o preferencjach każdego, kto się nawinie, keylogery i backdory w sprzętach, itd. Ten trend się nasila i będzie coraz gorzej, chyba że napotka społeczny opór. Przecież ręce opadają przy takich pomysłach:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Już doprowadził on (tj. trend) do zmiany świadomości u miałkich umysłów, że podejrzani są nie ci, którzy chcą innych inwigilować, ale ci, którzy przed taką inwigilacją się wzbraniają. Na zdrowy rozum: Czy nie powinno być odwrotnie? Dojdzie do tego, że w końcu pojawi pomysł, żeby przymusowo wstrzeliwać ludziom chipy w tyłek. Większość będzie się zastanawiać: "Od kiedy?", "Czy wszystkim?", "Czy będzie bolało?", ale tylko niewielu zada sobie pytanie: "Po co?". Nie wkurzysz się, jeżeli wyjmiesz list ze skrzynki pocztowej, zechcesz przeczytać, a stanie za tobą nieznany Ci współczesny ormowiec, machnie jakąś legitką, odbierze list, mówiąc - "Najpierw, to przeczytam ja, dla pana bezpieczeństwa i bezpieczeństwa pańskich sąsiadów"? Ta zasada już działa, tyle że dotyczy innych form - elektronicznych (e-maili, sms, itp.). Dlatego wkurza mnie, kiedy czytam: "Nie mam nic do ukrycia, to dla mojego bezpieczeństwa". Wkurzam się bo takimi deklaracjami tworzy się milczące społeczne przyzwolenie dla tego trendu i praktyk. Poza tym nawet podchodząc do takich stwierdzeń, jak do przenośni, to jest ona na tyle odległa od prawdy, że wydaje się totalną bzdurą. Ukrywanie wstydliwych rzeczy jest immanentną cechą człowieka (jeśli ktoś potrzebuje teologicznej podbudówki, to od czasów wygnania Adama i Ewy z "El dorado" za zjedzenie jabłka). Tym się różnimy od zwierząt. W przeciwnym razie latalibyśmy z goła dupą i robili, gdzie popadnie.
Mogę się jednak mylić... Może faktycznie są wśród nas tacy, którzy tak latają i tak robią... :facepalm
Ja pewnie nikogo nie przekonam, może podziała na kogoś mój ulubiony wykonawca:
 
Ostatnia edycja:

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
@Zeno, muza fajna, nie słyszałem tego wcześniej :) Oczywiście że podpisuję się dwoma rękoma za walką z tymi którzy zbierają różne dane, mam tu na myśli producentów oprogramowania bo akurat o nich mowa. Zgadza się, ten który twierdzi że niema nic do ukrycia, to po prostu chyba nie wie o czym mówi. SPRZECIWIAM się każdej formie inwigilacji wymierzonej w obywateli.
 

plejmix

Bardzo aktywny
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
172
Reakcje/Polubienia
22
Tu nie ma co dyskutować,REG ORGANIZER to w tej chwili najlepszy soft dla systemu,jest przede wszystkim lekkim pakietem i robi porządną robotę,a co najważniejsze nie robi krzywdy naszemu systemowi,co u konkurentów zdarza się dość często, korzystałem już chyba z wszystkich tego typu programów
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Oczywiście że kradzież danych wrażliwych to tragedia dla poszkodowanego. Ale z Twoją obsesją pozostaje Ci tylko pisanie programów samemu, wtedy będziesz miał pewność że program nie będzie "gadał" innymi z serwerami. Pisanie proponuję zacząć od stworzenia własnego OS. W przeciwnym wypadku pozostaje tylko wyciągnięcie wtyczki i zgaszenie światła ;)

Zacznę od końca. A niekoniecznie... wystarczy np zablokować możliwość komunikacji sieciowej w firewallu (wbudowanym w Windows, nakładek darmowych i nie do wypęku,dodatkowo większość pakietów IS zawiera moduł kontrolujący firewall) Windows lub iptables w Linuksie czy Androidzie.

Wracając do mojej obsesji, jak to uprzejmie nazywasz... z racji pracy czasem mam do czynienia z wykorzystywaniem danych (wrażliwych i nie) w najróżniejsze sposoby. Czasem trzeba kogoś znaleźć. Szybko. Nie masz pojęcia ile bym wtedy dał za cechy charakterystyczne jego telefonu. Niekoniecznie IMEI itp... wystarczy lista ulubionych aplikacji na fonie czy kontaktów, aby opracować kryteria filtra i przefiltrować BTS w czasie rzeczywistym skąd się łączy, a potem to prosta triangulacja w sumie.

Nawet głupie logowanie na forum... ja np. wiem że kiedy sobie wchodzę na programyzadramo z pracy, to jest to w 100% monitorowane przez firmę dla której pracuję, a ponadto cały mój ruch przechodzi fizycznie przez infrastrukturę innej firmy... istniejącej oczywiście, jakżeby inaczej :) z którą nie mam zupełnie nic wspólnego. Logując się z domu mam również pewność że mój ruch przechodzi przez węzeł ISP zlokalizowany około 100mil od miasta gdzie mieszkam i pracuję. To akurat nie moja obsesja a pracodawcy, ale na jedno wychodzi.
Natomiast dla mnie zwykle logi z portali i forów, wiążące dane jak email oraz najczęstsze IP logowań daje nieocenione info odnośnie lokalizacji, a czasem i zwyczajów delikwenta...

A lista aplikacji... zwłaszcza jak zawiera numer wersji... no miód na moje skołatane serce w sytuacji potrzeby dłuższej obserwacji bo z góry wiem na jakie 0day jest podatny, jakie niezałatane dziury ma w systemie...

Ale nie o tym... więc nie jest to obsesja. Ja, w przeciwieństwie do @Zeno cieszę się gdy ludzie krzyczą: weźcie mój NIN, PESEL (czy co tam lokalnie funkcjonuje), zdjęcia moje, moich dzieci, adres, numer telefonu i listę zakupów za ostatnie dwa lata w zamian za "darmowe" karteczki świąteczne czy inne świeżaki albo 10p off przy tankowaniu. Lubie bo ułatwiają moją pracę.
Moje krzyki pt: ludzie dbajcie o swoją prywatność nazwałbym nie tyle obsesją co rozdwojeniem osobowości (kod ICD-10 F44.8) jezeli już chcemy rozmawiać w aspektach psychologicznych.

Ale, to Wasz wybór... ZAWSZE macie wybór komu udostępniacie swoje dane, i ile ich udostępniacie.

Ja tylko siedzę (w godzinach "biurowych"!!!) w tym okrąglaku w Gloucestershire i zawijam sreberka :)

P.S.: Koniec offtopu, sam nie wiem jak @OXYGEN THIEF to wytrzymuje ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35941
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
@spamtrash , wytrzymuję :) , fajnie się czyta :) :dziękuę

@plejmix , czy REG ORGANIZER to najlepszy soft dla systemu tego nie wiem, jest cała masa innych które działają tak samo i robią to samo.
 

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37839
Reakcje/Polubienia
33959
Reg Organizer 8.16
Dożywotnia licencja na użytkowanie domowe (niekomercyjne).
Tylko dla wersji 8.16. Brak bezpłatnych aktualizacji dla nowych wersji.
Brak bezpłatnej pomocy technicznej.
Możesz ponownie zainstalować program w dowolnym momencie, pobierając dystrybucję 8.16 z tej strony.

Admin dlaczego usuwasz mi aktualne promocje?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35941
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
2 posty wyżej jest wersja 8.04.
A dlaczego sądzisz że jest to klon promocji

Do wersji 8.04 tylko jak przejdziesz na tę stronę to jest wersja 8.16 bo to jest ta sama strona.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry