Slimjet czy Vivaldi?

Którą przeglądarkę wybrać?

  • Vivaldi

    Głosy: 4 26,7%
  • Slimjet

    Głosy: 9 60,0%
  • Palemoon

    Głosy: 2 13,3%

  • Głosujących
    15

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Chciałabym mieć jak największe możliwości konfiguracji i personalizacji (dużo dodatków, dostosowanie interfejsu) oraz aktywne forum pomocy w języku polskim, bo sama mogę sobie nie poradzić z dostosowywaniem.
Którą z tych przeglądarek wybrać biorąc pod uwagę powyższe preferencje?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
@d0r0t@ uwielbiam te twoje pytania. Jak się dam wciągnąć, to wieczór mam z głowy... :)
W slimjet podoba mi się kapitalny downloader, wbudowane bezproblemowe robienie screnshootów , pdf-ów i nagrywania strony, fajny widżecik pogodowy w pasku narzędzi, gotowa wersja portable.
W Vivaldim podoba mi się gustowne zmienianie kolorków dla każdej karty lub grupy kart, łatwość przesunięcia paska adresu na dół przeglądarki, łatwość zarządzania zakładkami i przesuwania panelu lewo, prawo, gustowne ukrywanie panelu itp., fajny panel pobranych plików i przede wszystkim wygodny panel notatek, ładna, konfigurowalna strona szybkiego wybierania, łatwe robienie zrzutów do png, łatwe utworzenie wersji portable (wystarczy rozpakować instalatora offline), generalnie jest ładniejsza lub ładna i zdaje się gdzieś w opcjach chyba ma wbudowaną opcję Splitscreen (nie pamiętam bo bardzo rzadko korzystam z Vivaldi).
Reasumując z tych dwóch wolę Slimjeta, ale uwzględniając twoje preferencje wybrałbym Palemoon wzbogacony o wybrane wtyczki z ich strony, jak i kilka od Firefoxa. Nie ma w ankiecie wymienionego Palemoon, to nie głosuję.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Palemoon rozważałam, ale wiele osób odradzało, ponieważ podobno niektóre strony uznają tę przeglądarkę za przestarzałą, a dodatki z FF nie wszystkie chcą na nim działać, no i nie ma wsparcia PL. Ale w sumie dodam do ankiety
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Polecam Slimjet lub Cent Browser
Ciekaw jestem powodów dla polecenia Cent Browser. Nie przeczę bardzo bogate menu i dzięki niemu duża łatwość konfiguracji przeglądarki (zdecydowanie lepsze to niż chrome flags) oraz możliwość używania gestów, ale poza tym... Takie głupstwo, ale spróbujcie zrobić screena całej strony wbudowanym narzędziem....
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
O, zrzuty całych stron to ja bardzo często potrzebuję robić. Teraz na FF 49 używam dodatku do tego ScreenGrab, ale byłoby fajnie, gdyby ta opcja była na stanie
@vortexx - no właśnie, przydałoby się jakieś uzasadnienie tego wyboru. Slimjet i Vivaldi wydają sie najpopularniejsze, poza tymi głównymi jak Chrome, Opera, IE i FF. O CentBrowser nie słyszałam nawet
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Ciekaw jestem powodów dla polecenia Cent Browser. Nie przeczę bardzo bogate menu i dzięki niemu duża łatwość konfiguracji przeglądarki (zdecydowanie lepsze to niż chrome flags) oraz możliwość używania gestów, ale poza tym... Takie głupstwo, ale spróbujcie zrobić screena całej strony wbudowanym narzędziem....

Co się niby dzieje ze screenem na Cent Browser, bo u mnie wszystko OK?
Slimjet jest dla mnie trochę mułowy przy Cent Browser.
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
O, zrzuty całych stron to ja bardzo często potrzebuję robić. Teraz na FF 49 używam dodatku do tego ScreenGrab, ale byłoby fajnie, gdyby ta opcja była na stanie
W vivaldim, slimjecie, FF57, operze screenshoty działają bez pudła. W Palemoon też używam ScreeGrab i też jest bardzo dobrze (wbudowanej funkcji brak). Skoro używasz FF 49 to jak Palemoon w najnowszej wersji bazujący na FF 56 może być przestarzały?
Co się niby dzieje ze screenem na Cent Browser, bo u mnie wszystko OK?
Slimjet jest dla mnie trochę mułowy przy Cent Browser.
Mam wersję 3.0.4.29 portable i nie mogę wbudowanym narzędziem (zapisz jako zdjęcie) zrobić innego screenu niż widoczny obszar (brak możliwości zaznaczenia i brak możliwości zrobienia zrzutu całej strony). Co do slimjet w najnowszych wersjach z moich obserwacji odzyskał trochę wigoru, taki come back do pierwszych wersji (a muszę przyznać, ze mam w nim odpalonych masę wtyczek).
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Poprzednio przez lata siedziałem na Lisie ale to mulenie doprowadzało mnie do szału. Przeskoczyłem na Slimjet i jestem mega zadowolony. Polecam.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Poprzednio przez lata siedziałem na Lisie ale to mulenie doprowadzało mnie do szału. Przeskoczyłem na Slimjet i jestem mega zadowolony. Polecam.
Dzięki za opinię :) Proszę tylko pamiętać, że szybkość nie jest dla mnie priorytetem. Priorytetem jest personalizacja
 

vortexx

Świeżak
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
38
Reakcje/Polubienia
16
Cent Browser - Opisywana przeglądarka to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich osób preferujących programy oparte na Chromium, dla których bazowa wersja przeglądarki, a nawet najpopularniejszy Chrome (czy też wiele innych aplikacji z tej grupy produktów) są niewystarczające w zakresie bezpieczeństwa i ogólnej funkcjonalności. W przypadku Cent Browser możemy liczyć na znaczne jej rozszerzenie, natomiast szybkość przeglądania Internetu pozostaje raczej na takim samym, czyli bardzo dobrym, poziomie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Vivaldi jest bardziej "dziewczyńska" - kolorki, mruganie, światełka itd. Z tych dwóch Slimjet bez wątpienia jeśli chodzi o personalizację :ok
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Poprzednio przez lata siedziałem na Lisie ale to mulenie doprowadzało mnie do szału. Przeskoczyłem na Slimjet i jestem mega zadowolony. Polecam.
Obadaj sobie nowego Lisa Quantum, będziesz bardziej zadowolony :klawik
 
Do góry