Slimjet czy Vivaldi?

Którą przeglądarkę wybrać?

  • Vivaldi

    Głosy: 4 26,7%
  • Slimjet

    Głosy: 9 60,0%
  • Palemoon

    Głosy: 2 13,3%

  • Głosujących
    15

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Jeżeli chodzi o personalizację wyglądu i lekkość (w końcu tylko jeden proces) Palemoon imo jest najlepsze. Moja nocna zmiana w Palemoon (zakryłem zakładki) ...
p2MUsk9.jpg
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Jeśli chodzi o personalizację, to najbardziej chciałabym usunąć pasek tytułu, pasek kart mieć poniżej paska zakładek i mieć pasek boczny. Na pasku zakładek nie chcę mieć ikon folderów z zakładkami, tylko własne ikonki. Jednym słowem chciałabym tak, jak mam obecnie w FF:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
M

malczyce

slimjet - jest leciutki, bystry i kumaty. Lis to muł "mięsożerny" a Ejdż to jakaś pomyłka...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Ostatecznie jednak z ciekawości zainstalowałam najpierw Pale Moon, ale prawie natychmiast wyleciał, gdyż nie wspierał kilku ważnych dla mnie dodatków, a właściwie tylko z tego powodu mogłabym chcieć z niego korzystać. W sumie dziwne, bo już kiedyś używałam Pale Moona i wtedy obsługiwał wszystkie dodatki z FF.
Następnie zainstalowałam Vivaldi. Na plus od razu zaliczyłam obecność paska bocznego, który w FF musiałam dodać przy pomocy rozszerzenia. Kolejne plusy, to możliwość zaznaczenia aby na pasku zakładek był wyświetlany tylko tekst, bez tych szpetnych ikon folderów oraz dostosowanie kolorów interfejsu. Niestety problemem okazał się import wyszukiwarek - niby się zaimportowały ale ich nie mam. To samo dotyczy kanałów RSS, które w FF miałam na pasku zakładek jako folder:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Kolejny problem to sposób wyszukiwania z poziomu paska adresu - wyniki otwierają się w bieżącej karcie zamiast w nowej i nie wiem jak to zmienić :( Napisałam już na forum Vivaldi, ale nikt mi tam jeszcze nie odpisał.
W końcu zainstalowałam także Slimjet. Tu niemile zaskoczył mnie wygląd interfejsu z bardzo brzydkimi, przestarzałymi i nieczytelnymi ikonami przycisków :( Z importem wyszukiwarek i RSS ten sam problem co w Vivaldi. Nie wiem również jak pozbyć się niechcianych ikon folderów z zakładkami na pasku zakładek. Najdziwniejsze jest to, że można wyświetlić same ikony folderów, co wg mnie nie ma sensu bo są identyczne, a nie można wyświetlić samego tekstu (nazw folderów). Naprawdę nie wiem, co ci programiści mają w głowach... No chyba, że czegoś nie wiem i te ikony folderów można sobie zmienić na jakieś własne ikonki?
Chyba będzie mi bardzo trudno się przestawić i dostosować inną przeglądarkę. Vivaldi mimo wszystko wydaje się na razie nieco bardziej przystępny ale zostawiam póki co obie.
Może ktoś tutaj potrafi pomóc w konfiguracji?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Ostatecznie jednak z ciekawości zainstalowałam najpierw Pale Moon, ale prawie natychmiast wyleciał, gdyż nie wspierał kilku ważnych dla mnie dodatków, a właściwie tylko z tego powodu mogłabym chcieć z niego korzystać. W sumie dziwne, bo już kiedyś używałam Pale Moona i wtedy obsługiwał wszystkie dodatki z FF.
Mogłabyś przetestować jeszcze to rozwiązanie...
https://programyzadarmo.net.pl/threads/roomy-bookmark-toolbar.34355/#post-242410
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Hmm, tylko że FF 56 też nie obsługiwał już wszystkich dodatków. Ostatnia sensowna wersja z tego co wiem to 55, ale nawet już w v. 49 trzeba było coś kombinować i jakiś ruski skrypt dodawać w folderze instalacyjnym, aby używać niepodpisanych dodatków.
Ale w sumie mogę przetestować ;)
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Możesz, bo Hide Caption Titlebar Plus, Vertical Toolbar, OmniSidebar czy Roomy bookmark toolbar działają na nim bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
A ten Bazyliszek to jest w ogóle po polsku?
@Edycja:
Kolorowanie kart wg wyglądu strony w Vivaldim to coś okropnego. Można oczopląsu dostać. Całe szczęście, że znalazłam jak to wyłączyć :p
I podpowie ktoś, jak dodać te brakujące wyszukiwarki i RSS?
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
A ten Bazyliszek to jest w ogóle po polsku?
@Edycja:
Kolorowanie kart wg wyglądu strony w Vivaldim to coś okropnego. Można oczopląsu dostać. Całe szczęście, że znalazłam jak to wyłączyć :p
I podpowie ktoś, jak dodać te brakujące wyszukiwarki i RSS?
Bazyliszek nie jest po polsku, ale użytkownik FF bez problemu powinien złapać do czego służą odpowiednie opcje. Pomimo że da się zainstalować j.polski z FF 55, to nie radzę bo jednak są niekompatybilne. Słownik sprawdzania pisowni działa be problemu.
W Vivaldim: alt+p przy zakładce wyszukiwanie klikasz dodaj wyszukiwarkę i jedziesz...
lSpgQyd.jpg

Czytnik RSS wybierasz z Chrome WebStore. Może coś z tego...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Wyszukiwarki już sobie dodałam. O tym co na zrzucie to wiedziałam, tylko nie wiedziałam, co wpisać w te pola adresu (myślałam, że trzeba jakiś specjalny, dziwny adres, a nie po prostu adres strony), ale po prostu klikałam PPM na pole wyszukiwania na danej stronie, np. na wikipedia.pl i tam była opcja "dodaj wyszukiwarkę" czy jakoś tak.
Czyli bez dodatków Vivaldi nie obsługuje RSS?
A co do Slimjeta, to nie mogę zrozumieć dlaczego w ankiecie otrzymał najwięcej głosów. Wydaje się mieć znacznie mniej opcji od Vivaldi i naprawdę nie potrafię wymyślić, w czym miałby być lepszy :( Tego, czego nie mogę ustawić w Vivaldim (wyszukiwanie w nowej karcie), nie znajduję również w Slimjet. Chyba go odinstaluję i sprawdzę jeszcze tego Bazyliszka
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Slimjet jest funkcjonalny, Vivaldi personalizuje po swojemu, przy czym nie wiem do czego może mi się przydać taka w nim opcja jak filtr mgła lub przekształcenie 3D, itp. Adres wyszukiwarki trzeba zmodyfikować (poprawiłem screena).
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Nawet nie zauważyłam filtra mgła ani tego od 3D. No wiadomo, że nie każdy z każdej opcji skorzysta, ale przecież w niczym nie przeszkadza...
Przeglądam jeszcze ustawienia tego Slimjeta i próbuję znaleźć jakieś przydatne opcje, których nie ma w Vivaldim. Może coś wyszperam ;) Ale te okrutnie szpetne ikony przycisków bardzo mi przeszkadzają :( Nie wiem też, czy można dodać jakoś pasek boczny
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Kolorowanie kart wg wyglądu strony w Vivaldim to coś okropnego. Można oczopląsu dostać. Całe szczęście, że znalazłam jak to wyłączyć :p

Miód na moje serce. Jak widać jeszcze można fajne dziewczyny znaleźć na tym świecie :buziakk
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Ech, właśnie odkryłam, że w Slimjet działa wyszukiwanie w nowej karcie, a w Vivaldim za nic nie potrafię tego ustawić :(
Nie wiem co teraz, bo jest to dla mnie jedna z najważniejszych opcji. W końcu używam jej wiele razy dziennie. A to polskie forum vivaldi.net chyba nic nie warte, bo nikt tam nie odpowiada :(
 
Do góry