- Dołączył
- 26 Maj 2015
- Posty
- 19243
- Reakcje/Polubienia
- 56073
Zaloguj
lub
Zarejestruj się
aby zobaczyć!
Stworzony przez IAB Europe system śledzącej reklamy, z którego korzysta 80% stron internetowych, narusza podstawowe zasady RODO – uznał belgijski organ ochrony danych osobowych i nakazał IAB i korzystającym z niego firmom usunięcie zebranych za jego pośrednictwem danych.Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!kończy 3-letnie postępowanie w sprawie zainicjowanej m.in. przez Fundację Panoptykon.
Bezsenność i inne zaburzenia snu dotykają – w zależności od przyjętych definicji – od 10 do nawet 50% z nas. Jednym z najczęściej wymienianych sposobów na to, jak zwalczyć zbyt krótki, zbyt płytki i zbyt często przerywany sen, jest ograniczenie, a najlepiej wyeliminowanie ekranów na kilka godzin przed spaniem. Tymczasem niedługo po sobie opublikowane zostały wyniki kilku niezależnych badań, sugerujące coś zupełnie odwrotnego: że patrzenie na ekran może pomóc w długim i jakościowym śnie, a przynajmniej nie zaszkodzić. Jak więc jest naprawdę? Odpowiedź brzmi podobnie jak w wielu innych przypadkach, mianowicie: to zależy.
Stowarzyszenie National Pig Association (NPA) informuje o ogromnych zaległościach w uboju i rozbiorze trzody chlewnej w UK. Nawet 200 000 świń jest gotowych do uboju, ale nadal przebywa na farmach z uwagi na brak rzeźników. Eksperci NPA podają, że tylko w ostatnim czasie 35 000 zdrowych świń zostało zwyczajnie odstrzelonych w gospodarstwach rolnych, ponieważ nie było komu ich przetworzyć. A dane te i tak są zapewne niedoszacowane.
W UK grożą kary za oddawanie do rzeźni tuczników z nadwagą lub za oddawanie ich zbyt późno, więc wielu farmerów decyduje się na odstrzał zdrowych zwierząt, które jednak nie trafiają na stoły konsumentów.