joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Do robienia kopii zapasowych używam systemowego narzędzia, a od niedawna EaseUS Todo Backup Home 8.8. Zrobiłam przy jego użyciu kopię zapasową systemu i waży 105 GB. Jednak uważam że warto było ją zrobić.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2178
Reakcje/Polubienia
2537
Miasto
Kraków
Faktycznie 105 GB to gigantyczna ilość danych. Moja kopia zrobiona Acronisem waży ok. 8 GB. Oczywiście kopie robię po uprzednim oczyszczeniu systemu ze śmieci i oraz czyszczeniu WinSxS.
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Faktycznie 105 GB to gigantyczna ilość danych. Moja kopia zrobiona Acronisem waży ok. 8 GB. Oczywiście kopie robię po uprzednim oczyszczeniu systemu ze śmieci i oraz czyszczeniu WinSxS.
Moja kopia waży 45Gb więc do Joasi mi jeszcze trochę brakuje :)
Natomiast @helium możesz napisać czy jest jakiś bezpieczny sposób na oczyszczenie folderu WinSxS w windows 7? Miałem się kiedyś za to zabrać ale wszędzie piszą żeby nie tykać.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Moja kopia waży 45Gb więc do Joasi mi jeszcze trochę brakuje :)
Natomiast @helium możesz napisać czy jest jakiś bezpieczny sposób na oczyszczenie folderu WinSxS w windows 7? Miałem się kiedyś za to zabrać ale wszędzie piszą żeby nie tykać.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ja przed zrobieniem kopii startuję kompa z pendrive na którym jest Linux i kasuję to co chcę.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Nie chcę ruszać folderu WinSxS, bo się na tym zupełnie nie znam... Jak zaczęłam robić kopię zapasową, to pojawiła się informacja, że jakaś partycja, która jest normalnie niewidoczna, zawiera błędy i była propozycja robienia kopii sektor po sektorze... Normalnie, nim zdefragmentowałam partycje C i D, to Auslogsic Disc Defrag Pro, nie wykrył żadnych błędów. Ktoś kiedyś wspominał, że miał problemy z tzw. ukrytą partycją, bo nie było na niej miejsca i nie mógł zaktualizować systemu Windows 10. Znalazłam info o tej ukrytej partycji:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

U mnie znalazło dwa foldery z tym Winsxs, jeden waży: 6.50 GB... Rozmiar na dysku, po kompresji: 3.65 GB...

A może to, że jest włączona kompresja wpłynęło na rozmiar tej kopii zapasowej?
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9802
Reakcje/Polubienia
10434
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie chcę ruszać folderu WinSxS, bo się na tym zupełnie nie znam... Jak zaczęłam robić kopię zapasową, to pojawiła się informacja, że jakaś partycja, która jest normalnie niewidoczna, zawiera błędy i była propozycja robienia kopii sektor po sektorze... Normalnie, nim zdefragmentowałam partycje C i D, to Auslogsic Disc Defrag Pro, nie wykrył żadnych błędów. Ktoś kiedyś wspominał, że miał problemy z tzw. ukrytą partycją, bo nie było na niej miejsca i nie mógł zaktualizować systemu Windows 10. Znalazłam info o tej ukrytej partycji:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

U mnie znalazło dwa foldery z tym Winsxs, jeden waży: 6.50 GB... Rozmiar na dysku, po kompresji: 3.65 GB...

A może to, że jest włączona kompresja wpłynęło na rozmiar tej kopii zapasowej?

Gdybyś miała włączoną kompresję to kopia zajęłaby wówczas mniej miejsca. No chyba że to jest rozmiar po kompresji :szok
Moim skromnym zdaniem to Ty masz albo masę niepotrzebnych rzeczy zainstalowanych na komputerze albo zrobiłaś kopię całego dysku wraz z filmami, zdjęciami i co tam jeszcze magazynujesz.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
@al zrobiłam kopię tylko partycji systemowej... Nie wiem czy ona uwzględniła masę zainstalowanych gier i różnych programów, ze sklepu Microsoft... Mam od groma kompozycji wizualnych... Zdjęcia, video, pliki audio (w tym masę mp3), ikony, kursory, trzymam na partycji D. Kopia całego dysku twardego zajęłaby o wiele więcej miejsca... Na partycji C mam wolne: 386 GB z 524 GB, na partycji D mam wolne 476 GB z 1.30 GB (po utworzeniu tamtej kopii zapasowej). Z partycji D mogę usunąć instalki gier, które odinstalowałam... Folder z nimi, uwzględniając gry, które lubię, waży 41 GB... Chyba muszę u siebie jeszcze posprzątać...
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Może to się przyda: na partycję systemową przeznacz 100-150GB niech tam "siedzi" tylko system- podczas instalacji programów-gier-itp, staraj się lokować to na innych partycjach oczywiście co można i się daje, bo i tak niektóre wyjątki szyją się do C,wtedy taki Windows potrafi zajmować 30-50GB i łatwo i szybko zrobisz backup systemu.Fajną opcją jest na System przeznaczyć dysk SSD nawet 120 GB już da radę a komfort wyrąbisty :)..Pzdr
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
Bardzo długo paragon backup jednak po zmianach interfejsu ,przesiadka na aomei backupper w starszej wersji ,bo w nowych free wyłączyli szyfrowanie kopii na hasło.Szybki i sprawny program.
 
Do góry